лунички

  • 602
  • 11
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
родих преди 4 месеца и забелязах , че при разходките напоследък ми се появиха много лунички по лицето-което не е обичайно за мен. предполагам че е хормонално, засега се мажа със слънцезащитни кремове и ме посъветваха да избелвам с кърма и лимонов сок, но се колебая защото знам, че избелване лятно време не се прави

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
И аз съм така!
Ще следя темата с интерес! То, аз от преди си имам, ама сега.....станаха много! Като Пипи Дългото Чорапче съм.  hahaha

# 2
  • Мнения: 356
И на мен ми излизат лунички лятото около носа.Зимата избеляват от само себе си , а лятото потъмняват малко.На мен мъжлето казва че това ми е чара.Изобщо не ми пречат.Защо се притесняваш толкова от тях?Знам че има някакви избелващи кремове.Пробвай, миже да има ефект Hug

# 3
  • Мнения: 5 401
Цялото ми лице е в лунички още от месец март  Sad По носа, по бузите и дори по челото ми избиха. Обикновено се появяват лятото и най-активно когато съм на морето. Но предполагам, че заради бременността кожата е по-нежна, но и слънцето от година на година става все по-силно. Никакви кремчета не ми помогнаха - позволих си скъпа козметика.

# 4
Аз имам лунички около носа още преди да родя,мъжо каза ,че това ми е чара. EmbarassedПрез лятото са повече,но през зимата избледняват.

# 5
  • Мнения: 4 406
едва ли е хормонално, от слънцето са. аз имам доста, даже и през зимата се виждат.. напоследък забелязах и на детето около нослето няколко петънца, въпреки че ползвам висок фактор слънцезащитно масло за него
сянката е единственото, което може да те предпази

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Винаги на пролет и в началото на лятото луничките "избиват" по-ярко по кожата. Това е от слънцето. Аз винаги съм си имала лунички, и си ги харесвам Sunglasses Есента и зимата избледняват, но пак си ги има Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 406
забравих да кажа- ако не се харесвате с лунички- всеки избелващ крем , особено с лимон, може да помогне за заличаването им

# 8
  • Мнения: 694
Аз от както се помня имам лунички. Малко слънце да ме види и избиват повече. Преди години ме тормозеше много това нещо, пробвах какво ли не, но...............  Sad. Вече се научих да живея с това нещо и не ми прави впечатление.
Но да, лятото избиват повече, а зимата повечето се заличават и така до следващата година.
Не се шашкай, не е толкова фатално.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 109
родих преди 4 месеца и забелязах , че при разходките напоследък ми се появиха много лунички по лицето-което не е обичайно за мен. предполагам че е хормонално, засега се мажа със слънцезащитни кремове и ме посъветваха да избелвам с кърма и лимонов сок, но се колебая защото знам, че избелване лятно време не се прави
Избелване се прави целогодишно.Просто през лятото продуктите са различни.През зимата се прилагат така наречените химически пилинги,а през лятото продукти с екстракт ,например, от бяла черница,цитросови плодове ит.н.Проблема е категорично хормонален и се въздейства локално върху всяко от петната.Дневния крем трябва да е с много висок екран за UV и IR лъчите.Изброените по-горе неща се прилагат в добрите козметични салони и то от ксвалифицирани козметици.

# 10
  • Мнения: 723
Не ги махай, ще се скрият сами през есента или зимата! Луничките са много чаровно нещо, и аз си имам и ми се увеличават много през лятото. А с избелването им има риск да станеш на петна.  Peace

# 11
  • Мнения: 8 917
Избелващ крем или маска с лимон/краставица Peace

Общи условия

Активация на акаунт