Какво може да е това?

  • 1 157
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте мами,
вече ще се побъркам -  помагайте. От около седмица на дъщеря ми й излезе една пъпчица при слабините (под памперса). И друг път се е случвало и за това не й обърнах особено внимание, защото са се появявали такива пъпчици и са изчезвали. Хубаво ама тоя път не изчезна, ами стана нещо като туфичка от много ситни пъпчици с цвета на кожата. Разпространи се на доста места. Водих при педито и тя й изписа Пиокантин 2% - едно такова - синьо-лилаво за мазане. Каза, че от него ще завехнат и ще изчезнат. Да ама не. Не само че не чезнат, ами се й увеличавт - гледам почнали да избиват и няколко по коремчето. Незнам вече какво да мисля и какво правя.
Моля ви - давайте съвет. Да не би да е от Памперсите - ползваме само тях и до сега не сме имали проблем. Появиха се сякаш като отворихме новия пакет. Ох незнам. Нека някой с подобен проблем да пише  Praynig

# 1
  • Мнения: 4 978
danido, не сме имали точно същия проблем, но опитай и смяна на памперсите. при нас имаше яко подсичане и обривчета, които изчезнаха като минахме на Хъджис и Либеро.
Иначе - успех, дано бързо се оправите! Знам колко неприятни са тези проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
и ние сем така, мазах, памперси сменях, къпрички не ползвам вече, оставям я без памрерс и нищо! И то от 10 дни насам!
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Момичета, водете си децата на кожен лекар....а при педито за направление, когато се касае за кожа.
Така както го описвате, според мен, е екземичка
Криси имаше такива, и се оказа че има по-суха и чувствителна кожа и от честото миене се получава. Но това след като дерматолог е прегледал детето.
След като с предписаното мазило няма ефект, а се увеличават пъпчиците, трябва дерматолог да ги види, за да не третирате с неподходящо мазило Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 39 741
И аз съм мазала с Пиоктанин, но за подсечено. Вашето не ми прилича на такова.
Бих ти препоръчала консултация с кожен лекар.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Алекс имаше такива по дупето и крачетата миналото лято. Сменихме "Памперс" с "Либеро", мазахме с Локоид и изчезнаха, а бяха доста.

# 6
  • Мнения: 532
Ако е с цвета на кожата и  е леко загрубяло най- вероятно са лишейчета или екземичка.Ние за това бяхме на кожен и ни изписаха
А- derma.Това е медицинска козметика за бебета.Тези неща се явяват при по-суха кожа и е важно да се овлажнява.Изчезват като мажа често,но после пак се явяват.

Общи условия

Активация на акаунт