Нов въпрос - кърменето пречи ли на забременяването?

  • 1 040
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
За тестовете прочетох, а някой знае ли при нормален цикъл, кърменето 2-3 пъти на денонощие дали може да пречи на забременяване?

Последна редакция: сб, 20 май 2006, 15:41 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Не, кърменето не пречи. А защо не си зададеш въпроса във форума на Майките? Там ще ти отговорят майки с по две дечица и сред тях със сигурност ще има и такива, които са забременяли по време на кърмене.

# 2
  • Мнения: 113
За тестовете прочетох, а някой знае ли при нормален цикъл, кърменето 2-3 пъти на денонощие дали може да пречи на забременяване?
може да забременееш докато кърмиш  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 319
А като се замисли човек, че с висок Пролактин не можело да се забременява, кажете ми тогава как като кърмиш (съответно значи имаш висок Пролактин) е възможно да се забременее????????????????????

# 4
  • Мнения: 1 004
Благодаря ви Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 35 941
А като се замисли човек, че с висок Пролактин не можело да се забременява, кажете ми тогава как като кърмиш (съответно значи имаш висок Пролактин) е възможно да се забременее????????????????????

Това е вярно, но има и изключения.
На теория кърменето стимулира отделянето на пролактин, който подтиска овулацията. Случват се  и изключения.
Ако разчиташ ,че няма забременееш, докато кърмиш е рисковано.
Ако искаш обаче бебе, може и да стане. Wink

# 6
  • Мнения: 1 004
Ами искам, но май не става. И се чудя дали кърменето може да е проблема. Значи, че при редовен цикъл заради кърменето може да няма овулация?..... Confused Май, ще трябва най-добре да си взема тестове за да разбера... Embarassed

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Меренето на базална температура е по-сигурен начин да разбереш имаш ли овулация, защото положителен тест за овулация можеш да имаш и без да имаш овулация. А ако комбинираш тестове с мерене на БТ - най-добре Wink В Библиотеката можеш да прочетеш много информация за базалната температура и как се измерва тя. Успех!

# 8
  • Мнения: 1 101
Може да забременееш при кърмене. Рядко се случва, но е възможно. Аз съм такъв пример - кърмех дори не 3-4 пъти на денонощие, а повече и въпреки това забременях. Дори и цикъл нямах все още, най-вероятно сме уцелили първата овулация след раждането.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Началото на миналия век са мислили масово че не става, защото често цикъла се възстановява късно.
Но аз имах на 40я ден след раждането а кърмих мноого и дълго.
Има ли възстановен цикъл, кърменето е по-вероятно да не пречи. Тогава тестове, температури и т.н.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Mожеш ,свекърва ми е забременяла със мъжа ми докато е кърмила.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 941
Тестове за овулация и мерене на БТ е добре , но може да пуснеш и тест за пролактин. Wink
/Защо не и всички хорм.изследвания - ЛХ , ФСХ , Естрадиол +Пролактин - на 3 ден от МЦ/

# 12
  • Мнения: 1 004
Да, знам че може да се забременява. Simple Smile
Интересно ми беше дали може да пречи.
Ще изчакам да спря кърменето и после ако не стане, ще пускам изследвания и тестове ще правя  Simple Smile
Благодаря ви пак за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт