Яйчен крем?!

  • 38 238
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Помня аз, че тук виждах рецепта за яйчен крем, ама пусти заплес. И не мога да я намеря с търсачката. Нещо беше яйца и мляко на котлона, ама друго имаше ли, колко се вареше?! Давайте рецепти на гладната бременна душа с много яйца и мляко в наличност, ама не искам крем-карамел, това вече го ядохме.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Янтра аз имам тези, дано си харесаш нещо Simple Smile.

Яйчен крем

500 мл мляко, 1 ванилия, 3 жълтъка, 50 г пудра захар, 60 г брашно, 25 г краве масло.
Млякото се сварява с ванилията. Отделно се разбиват жълтъците със захарта до побеляване. Прибавя се брашното и към получената смес се сипва горещото мляко при непрекъснато разбъркване. Тенджерката се слага на огъня и се оставя да ври няколко минути като се бърка непрекъснато докато се сгъсти. Накрая се слага маслото и се разбърква добре да се поеме.

Крем с жълтъци

5 яйца+5 суп. л. брашно+1л.мляко+5с.л. захар +ванилия+ настъргана лимонова кора.


Този втория е от тук на Искрица Надежда ама съм си го копнала и не мога да дам линк за съжаление..... можеш да го действаш по същия начин, като първия Wink.

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Янтра, ето още един от мен, без прибавка на брашно: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=26.msg82#msg82

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Опссс! Embarassed С брашно е, само че аз съм го била пропуснала там.  Rolling Eyes Sorry!  Tired

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Благодаря момичета, започвам бъркането на една доза яйчен крем Laughing Аз понеже слагам подсладител вместо захар никога не съм уверена какво ще се получи, но изглежда лесно.

# 5
Добре де, аз ли греша нещо, но на мен този крем ВИНАГИ ми се получава един сипкав такъв ако се сещате какво имам предвид, т.е. като на малки парцалчета от яйцата.Защо се получава така, слагам и масло накрая, но пак не става много гладък, няма бучки просто не се получава гладък като нишестетата например?
Вчера правих крем пита с този крем, стана вкусно, но ми се ще да става гладък грема, пък и по-жълт, сложих 1л.пр.мляко, 8 жълти жълтъка, и пак не е много жълт, пък съм яла домашна крем-пита със страхотен жълт и гладък крем, но явно нещо ми спестяват от рецептата?
Чао!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Аз постигнах гладкост като разбърках с миксера тенджерата на котлона, предполагам и с пасатора щеше да се получи същото. Щото само с лъжицата и при мен стоеше на бучки. Обаче за жълтото - аз сложих 6 цели яйца на 1л мляко и си е доста жълто. Общо взето при мен действието протече така - сложих млякото на котлона да се вари. В друга купа разбърках яйцата с 5 с.л. брашно (мисля да поекспериментирам и другия път да пробвам с царевично) и две ванилии. Когато млякото завря сложих котлона на 1 от 9 степени и сложих подсладител на вкус (само така мога да контролирам колко ще е сладък целия крем) и изсипах яйчената смес. Започнах да бъркам с лъжицата, обаче ставаше на парцали, тъй че взех миксера и разбих целия крем, докато реших че е достатъчно гладък за да го сваля от котлона.

Общи условия

Активация на акаунт