Как се грижите за лицето си

  • 2 507
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
Искам да се науча да се грижа за кожата на лицето си възможно най-добре.
Молбата ми е да опишете как се грижите вие за лицето си.
Нека да е нещо от рода на "ставам, мия се с ....., мажа се с .....", "прибирам се .....", "вечер .....". Ще ми е от полза да напишете и марката козметика, която ползвате. Също и типа на кожата ви.
Задава се лято и високи Т, нека поговорим за лятната грижа, не за зимната.

Ако има такава тема, моля, дайте линк! Ще се засрамя публично, че не съм ползвала търсачката.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 826
Сутрин - след като се измия, обтривам лицето и шията с тоник, слагам гел за околоочите и дневен крем с фактор /за лятото гледам да е по-лек и хидратиращ/, след това фдт и пудра с фактор също, през лятото само пудра матираща, а сега имам нов мус-фдт, ще ползвам него.
Вечер измивам с гел-пяна, пак минавам с памуче с тоник, крем за очи, нощен крем.
Да допълня - правя всичко това не само на лицето, а и на деколтето.
Ползвам предимно козметиката на Ейвън, по-малко Орифлейм и тук там нещо на Нивеа, Дав, Гарние, Виши ...
Кожата ми е смесена към мазна.
Обикновено събота и неделя се глезя с маски.

# 2
  • Мнения: 4 358
Гел-пяната екфолираща ли е? Каква марка ползваш?

# 3
  • Мнения: 235
Сутрин с памук с розова вода си обтривам лицето - вместо тоник - по натурално е , а и тонизира , после слагам крем с фактор , ако е мн топло един на Avene,ако още няма жеги - Клиник или от този род нещо каквото купя , всеки път различен купувам,послв фдт - пак на Клиник , после пудра - Манхатън , после грима.Вечер  се измивам с една пяна на клиник и се мажа със зехтин.От време на време ползвам крем за около очи , но напоследък се убеждавам че са с едни и същи продукти , но в различни опаковки тези кремове за около очите.
Маски рчдко си правя у нас , но ходя на масаж на лице при козметик и на терапии с витамини за кожата на лицето.

# 4
  • Мнения: 5 647
Вечер си почиствам лицето с лосион, понякога преди това го измивам с гел. Но откакто си взех на БиоТрейд част от продуктите, не ми се налага да си третирам лицето с друго.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 826
Гел-пяната екфолираща ли е? Каква марка ползваш?

не, не е ексфолиираща, на Ейвън, една зелена за мазна кожа

# 6
  • Мнения: 4 358
....не, не е ексфолиираща, на Ейвън, една зелена за мазна кожа
Много мерси  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 019
Сутрин се измивам с хладка вода и слагам крем-редувам на Оriflame за зачервяване и на Био-дерма flush.В скоро време смятам да си взема същия на Био-дерма, ама с фактор.Не се гримирам, слагам само балсамче-преди на Лабело, но откакто не го внасят - на Нивеа, макар , че не може да се сравни с Лабелото.
Вечер почиствам с някакъв гел за лице(Виши,Елеа,Авен), а понякога и с пилинг(Орифлейм).Имам някакви кремове за около очи , но нещо не ми действат и слагам много рядко.
На козметик не ходя-много ми е чуствителна кожата, опитвала съм , но не е за мен.Дори последния път една колежка ме води при нейната супер козметичка и т.н. , но ефекта при мен е ужасен.
Та това са ми грижите за лицето, а и маски понякога - готови, но мисля да ги заменя с домашни, като по - безвредни.За себе си за сега съм решила , че по-малко химия е по-добре.

# 8
  • Мнения: 1 645
Сутрин си почиствам лицето със Бърз Демакиатор 2 в 1 на Галеник.
След това нанасям витаминен гел - крем пак на Галеник.Сега ми свърши и смятам този път да си взема хидратантен крем със 15 фактор на Авен.
В жегите използвам крем със голям фактор(40 на БиоДерма,детски е ,но много ми допада,не е мазен, лесно се нанася,бързо попива)

Вечер си измивам лицето с - измиващ гел с колд крем на Авен .
Много съм доволна от него Peace
И след това слагам от хидратиращият крем на Клоран - признавам си че използвам крема на детенце Embarassed, но много ми харесва, честно, но до сега нито един крем не ми е понасял толкова добре.

# 9
  • Мнения: 686
принципно не се гримирам

всяка вечер го почиствам идеално, сутрин ако ми е много опъната кожата слагам хидратиращ крем

това е

# 10
  • Мнения: 1 986
  Сутрин си измивам лицето с почистващ гел или пяна/на Лореал/,слагам крем за около очите/съветвам те след 25 год. възраст редовно да използваш такъв крем-след време ще си благодарна за това Wink,кожата там е най-чувствителна,бързо се изсушава и се появяват бръчки-целта на крема е да предотврати това;иначе като се образуват,върви ги заличавай-не става/,след това-хидратиращ крем за лице/на Виши/.
  Вечер-разгримиране на очите с двуфазния лосион на Лореал,почистване на лицето с хидратир.лосион на Виши; и крема за около очите -не ползвам нощен крем.Ами,това е Grinning

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кожата ми е нормална към смесена. Тенът - среден  Laughing (нито бяла, нито мургава)

Сутрин евентуално се мия с гел Аню 2в1 (или друго подобно, например Нивея Визаж за суха кожа); слагам крем с ув Нивея Бууст (или на Ейвън крем с тониращ ефект 20 УВ, или лосион Планет спа без фактор, ако не предвиждам бродене под слънцето), от вчера - и околоочен (Клинианс).
Гримирам се по принцип леко - перли розови или бронзиращи на Ейвън на скулите и на клепачите, евентуално спирала, гланц на устните.

Вечер почиствам с вода и пръсти евентуалната спирала, после цялото лице и шията с Аню или подобно (Нивея Визаж или почистващ гел на Елея и пр.); ако не припадна на възглавницата преждевременно, крем за лице (обикновените серии на Ейвън, например стария с липозоми или новия Rich Moisture - леки кремове, които да попиват бързо), от вчера + околоочен.

Няколко пъти в седмицата правя различни маски, редувам ги и най-лесно ми е да изброя какво ползвам.

- ексфолиираща с бял чай на Ейвън или ексфолиираща с кайсиеви стърготини на Регал (но втората ще я заменя с такавата на Суис Формюла или Фрийман)
- глинена маска на Ейвън
- хидратираща с масло шеа на Регал
- овлажняваща Планет спа на Ейвън, забравих с какво е
- някоя от маските в пакетче (Гарние или Зелена аптека)
- дълбоко почистваща на Регал

В момента повечето маски са ми Ейвън и Регал, но съм сменила доста марки и  гледам да имам винаги дълбоко почистваща, ексфолиираща (за по-повърхностно почистване) и хидратираща/енергизираща, които редувам според нуждите на лицето.

Тоник и почистващо мляко не ползвам почти никога, мляко даже нямам.

# 12
  • Мнения: 8 917
Преди се мажех с какво ли не - сега използвам гел с плодови киселини на Клиниънс - сутрин и понякога вечер, крем хидратант на Лореар - от новата им колекция и веднъж седмично - маска за лице на Сент Ивс със стягащият ефект Peace

# 13
  • Мнения: 2 910
Сутрин си измивам лицето с хладка вода, след което нанасям околоочен и дневен крем( в момента на Нивеа). Пудра и фдт не използвам, слагам малко руж, грим и червило.
Вечер почиствам грима с тоалетно мляко, измивам лицето с хладка вода, почиствам с тоник и нанасям нощния крем.
Веднъж в седмицата си правя маска на лицето.

# 14
  • Мнения: 139
Ето ги моите процедури: Сутрин измивам лицето си с двойно действащ гел с микрогранули, нанасям Ретроактивният дневен крем от серията ANEW. Следващата стъпка е Фон дьо тен 2 в 1, продължавам с подчертаване на устните с автоматичен молив и завършвам със защитно течно червило. Спирала за очи и руж рядко използувам, същото се отнася и за сенките, но не си мислете, че нямам такива! Вечер почиствам лицето с гел - пяна, следва тоник( двата продукта са от серията Solutions PURE PORE - FECTION), защото кожата ми е мазна. Сега използувам Ретроактивният нощен крем пак от серията ANEW, но веднъж в седмицата си слагам Нощен серум с екстракт от бял чай на PLANET SPA. Крем за очи рядко слагам. За красиво деколте - Кремообразен гел за перфектна кожа, пак от серията ANEW(обожавам тези продукти!). Сега вече съм готова да заспя. Тези процедури се спазват редовно, колкото и да съм изморена. Кремовете се редуват в зависимост от сезона. През два месеца посещавам козметичка. Маските за лице, също ги редувам. Всички продукти, които използувам са на AVON, много, много рядко използувам други и винаги съжалявам след това! ЛЕ - ЛЕ, а аз се чудя, защо мъжът ми ме пита почти всеки ден, как разпознавам всички тези продукти и се смее... А всичко това ми отнема - сутрин:30 минути, вечер:15 минути. Много се извинявам, че малко се увлякох - дано не съм ви досадила!                 

Общи условия

Активация на акаунт