миенето на зъбките?!

  • 956
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
 Искам да питам кога започнахте да миете зъбките?Защото аз съм на два острова в момента.Здравната ни работничка ми даде четка и паста за бебо,когато той беше на 3 месеца.След това на всяка консултация ми напомняше да започна да ги мия веднага като се появят.Говорих с един познат който има момиченце на 3 и половина и той ми каза,че до 3-годишна възраст в България е даже забранено?!Приятелите ми ме направина на нищо,че съм си гледала детето по книга и това с миенето на зъбите било голяма глупост.Майка ми нищо не каза,но и не беше нужно,за да разбера какво мисли...Лично за себе си разбирам смисъла на ранното започване,обаче се притеснявам защо има такова разминаване?Полезно или не,е да му мия двете зъбчета newsm78.Защото мнението тук опредилено е,че и половин зъбче да е да се мие.

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Започнах да мия зъбките още като излязоха първите.Не мисля,че е някакво вманиачаване  Wink.Това,че е забранено в Б-я до 3 г. възраст са пълни глупости. ooooh!Майка ми е детска учителка и в учебниците,които чете,пише,че дете на 2 г. трябва да може вече само да си ги мие.Е,не така,както ти си миеш твоите,но като му дадеш четката трябва да има представа,какво да прави с нея Peace.

# 2
  • Мнения: 4 406
няма нищо лошо в това да му миеш двете зъбчета- все пак поема храна, от която полепват остатъци. меката бебешка четка може и да масажира венците, което е добре за кръвоснабдяването им и за по- лесното пробиване на следващите зъбки
това че в БГ е забранено миенето на зъби е върховна глупост- много поздрави на твоя познат- може би се е пошегувал
аз лично започнах да мия зъбите на детето на 1 год и 4мес- имаше 8 зъба. сега вече са 16 и сам си иска четката сутрин, основно за да осмуче сладката паста, но и ги търка след това
успех в новото начинание!
не забравяй, че здравите зъби могат и да са наследствени, ако вие с тати сте предразположени към кариеси, трябва да полагате много грижи за зъбите на детето

# 3
  • София
  • Мнения: 747
НИе ги мием, откакто Георги навърши една година, исках и по-рано, но не бях успяла да намееря четка и паста. Не съм чула в БГ до 3г да е забранено. До миналата седмица ползвахме силиконов накрайник, но не беше ефективен, пожълтяха му горните зъбки, сега ползваме истинска четка на Аквафреш, на която на опаковката пишешр"за след 4м"

# 4
  • Мнения: 8 917
С покарването на първото зъбче на Гери започна и миенето - голям мерак беше Mr. Green и досега си продължаваме сутрини и вечер Peace

# 5
  • Мнения: 3 334
Започнах да мия зъбките още като излязоха първите.Не мисля,че е някакво вманиачаване  Wink.Това,че е забранено в Б-я до 3 г. възраст са пълни глупости. ooooh!
 дете на 2 г. трябва да може вече само да си ги мие.Е,не така,както ти си миеш твоите,но като му дадеш четката трябва да има представа,какво да прави с нея Peace.


на същото мнение съм! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 39 717
Тъкмо и аз щях да попитам каква е тази забрана. За такова нещо не съм чула, напротив - педиатърката на Дияна в 7мия месец каза "добре е да почнеш да миеш зъбчетата" и започнахме.
Дано туй за забраната не го прочете някой детски стоматолог Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 860
 Благодаря за отговорите,подозирах си аз че е най-добре да си карам както си знам.А това за забраната нито си беше шега,нито майтап.4-ма човека се обърнаха и ми казаха в един глас,че си гледам детето по книга и да се взема в ръце. newsm78
 Спрях да се консултирам с тях  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 649
аз даже преди седмица водих малкият на зъболекар! препоръчаха ми да отида, за да видят как и колко зъбчета са му изникнали... и ми казаха да му ги мия вечер след кашата, която яде преди лягане с малка мека четка (с която мога да му масирам и венците) и само с вода, защото не може да изплюва пастата. не виждам защо да е вредно  newsm78 а смятам, че в БГ просто не е много разпространено на бебчетата да им мият зъбките (никой не искам да обидя, просто от наблюдения- и сестра ми започна да мие на малкият от към 2- години зъбките)

# 9
  • Мнения: 2 237
Ще си ги миете ми,много ясно ! Нали се цапат ! Аз на Калина ги мия от един месец вече и тя много се кефи . Това за забраната е пълна глупост според мен.
 Wink

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Мия ги от 6-ия месец. Тогава имаше 8 зъбчета. Хигиената си е хигиена!

# 11
  • Мнения: 5 299
ОЩе не съм започнала с миенето на зъби. Аз едвам ръцете и лицето и мия, а със зъбите не знам как Ще се оправям. Има 4 зъба bowuu

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Някъде от годинката започнах да ги мия. Peace

# 13
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Аз ще ги мия,само да се покажат и ги почвам-има на различни фирми четки и пасти,но дори и само с вода да е като масаж пак няма да е лошо.

# 14
  • Мнения: 723
Мия й ги с четка откакто е на годинка, преди това почиствах с марля, когато е необходимо, защото изобщо не даваше да й се бръкне в устата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт