има ли мами родили скоро в правителствена болница ?

  • 9 357
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
здравеите на вси4ки !на 1.11 2006. ми е термина.решила сам да родя в" ЛОЗЕНЕЦ".някои има ли  пресни впе4атления от там ? Rolling Eyes

# 1
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Здравей,

Моите впечатления са от юли миналата година  Grinning Wink..ако мога да ти помогна с нещо - питай:)

# 2
  • Мнения: 17
разкажи как ми на раждането , имаш ли оплаквания, при кои роди........

# 3
  • Мнения: 114
този месец родих там секцио. Не знам какво точно те интересува, условията са много добри, лекарите също.

# 4
  • Мнения: 195
Aз родих септември.Доволна съм.Писани са много мнения за болницата.Пусни търсачка.

# 5
  • Мнения: 17
Dr.danny това което излиза с търсачката го прегледах-благодаря ,исках да видя мами с пресни впечатления . при теб как мина раждането ?

# 6
  • Мнения: 391
Аз родих там октомври, много съм доволна и от лекарите и от условията.

# 7
а някой знае ли дали може да родиш там с направление от личния лекар,т.е.дали имат договор със НЗК?

# 8
  • Мнения: 46 492
а някой знае ли дали може да родиш там с направление от личния лекар,т.е.дали имат договор със НЗК?

Да.
С направление, от гинекологът, който ти е следил бременността, можеш да родиш там. Раждането е безплатно, но има комплект изследвания, които трябва да направиш задължително в тяхната лаборатория, а тя не работи с касата. на мен преди 2 години ми излязоха към 250-300 лв., но в тях е включено и проследяване през последните 45 дни, иначе е по-малко  Peace

# 9
# 10
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
моя приятелка роди там  с планово секцио миналата година авгус тмесец остана много доволна и от престоя си и от лекарския екип ... а аз чистотата и хигиената там като ходихме при нея
а някой знае ли дали може да родиш там с направление от личния лекар,т.е.дали имат договор със НЗК?

Да.
С направление, от гинекологът, който ти е следил бременността, можеш да родиш там. Раждането е безплатно, но има комплект изследвания, които трябва да направиш задължително в тяхната лаборатория, а тя не работи с касата. на мен преди 2 години ми излязоха към 250-300 лв., но в тях е включено и проследяване през последните 45 дни, иначе е по-малко  Peace
да и за изследванията е точно така Peace

# 11
  • Мнения: 145
2005-9.05-Родих момче,живо ,здраво,с планово секцио.Имах направление от мойта лекарка,
и него ден в правителствена попаднах на д-р Пасков, за който получих добри отзиви.Той не се зарадва и направо ми направи забележка, че два месеца почти преди раждане и определяне на термина не съм останала при лекарката, която ми е водила консултацията...Ами така съм решила, мое право, не могат да ме върнат със софийски адрес!
В последствие той финно се изхлузи от ангажираност към мен,защото като попаднеш в неговата смяна той те поема ,или нещо подобно.Както и да е, беше изключително неприятно, защото никой не ме предупреди, че няма той да ме оперира, а иначе д-р Христова присъства на всички операции.
После ходих и при д-р Христова която се отнесе много мило и пое случая тъй да се каже.Тя е блестящ оператор и професионалист,малко е рязка и сурова на моменти,но справедлива и с голям опит и стабилност.Щом тя ти каже нещо значи е така.
И тъй вече ме държи анестезиолога за ръка,така и не запомних името, много мило момче /и ще стане много-добър с повече практика/и вече ме возят с количката към входа,като по пътя обсъждат как да ми махнат венчалната халка от подпухналия пръст и на вратата цъфва ухилен като водевилен герой Пасков и ми пожелава утре да ме видел с бебе...аз все още не разбирам какво ми казва,чак по пътя за асансьора смилам информацията и в мен се надига страх!Като начало получавам силно сърцебиене,което преминава в треперене на ръцете и в последствие на цялото тяло.Започва да ме тресе и устата ми трака чак си чувам зъбите като кастанети на испанска танцьорка,неконтролируемо,не мога да спра.Страха скоро се превръща в ужас...след като на настойчивите ми молби да ми отговорят кой ще ме оперира ми се отговаря уклончиво.А и говоренето хич не е лесно с трепереща челюст...Но ужаса ми скоро прераства във свиреп гняв след като някой смотолевя че ще ме оперира д-р Дамянов.Не пожелавам на никой това ,което изживях в този миг на "планирано секцио"!!!С непланиран непознат господин!Но всъщност за др-Дамянов бях чела само виртуални истории,и оплаквания от жена, която е била изнудвана да плати и много тежко увредена от операция направена от него и още други оплаквания от други пациентки,много недоброжелателни изказвания,предупреждения само при него да не се ходи, и си представете на мен какво ми е...Дръпвам една речка ,буйствам ,обявявам че ситръгвам и отивам да раждам другаде,че не желая Дамянов и не може в последния момент някой, който не ме е виждал да ме оперира...купон,почвам да викам и анестезиолога неможе да ми уцели,мястото.Аз лично имам спомен, че той два пъти ме боде.Мисля ,че упойката беше повече от предвиденото,защото после имах парализа-частична на мускулите на гръдния кош и едва дишах.На няколко пъти бях загубила козите и бях пред колабс,ама си правех автотренинг мисловен, а и анестезиолога ми бръщолевеше нещо над главата да ме озаптява.Но моето спасение беше Христова,която дойде след първия разрез и тя си прави операцията,вадя си изводи от разговора,който слушах във пълно съзнание макар и под упойка.Тук е ред да отбележа, че съм лекарска дъщеря и баща ми работи с гинеколози цял живот,но не във София а във Варна.В момента е в Майчин дом-частна, гинекологична, ин витро - клиника.Преди беше заведущ отделение в Онко-диспансера.Раждам за първи път на много рискова възраст 35г.след седем годишни мъки и лечение, бременността ми мина без усложнения,но не беше лека.Пред вид обстоятелствата очаквах по-завишен интерес и внимание,но господ ме е пазил,мен и бебчо!Друг добър доктор е Станков,живите раждания мисля Парушев или нещо такова,има една млада докторка мисля Анастасова ама вече не помня името и тя добре се справяла,Христова е заведущ.Персонала е прекрасен акушерки,сестри,санитарки...има телевизори и гледаш телевизия до откат,чистят,сменят ти бельото,пижамата,мият те трият те,проверяват те.Аз лично не харесах две от сестрите едри,грубовати,грозновати и тромаво се движеха,правеха неуместни коментари и забележки,и биеха инжекциите грубо и тежко и се молех по-рядко да съм в тяхната смяна.Бебчо ти го носят още на първия ден за стимул като начало...помагат ти обясняват ти
Педиатърката е чудесна жена,перфектна във задълженията си.Иначе плащаш само предварителните изследвания,които ти назначат а вече в родилното си по здравно направление.Аз платих общо с пробите за упойките-500лв.Видеозона е 3D-има обемно изражение,модерен-50лв.Иначе прегледа е 20лв.Упойките бяха мисля по 5лв.Общо 15 наброй проби...изрядни са условията са като в болница във Виена.Еми достатъчно дълго беше,желая ти успешно раждане и късмет!Ако искаш нещо да ме питаш насреща съм.Ще ти пратя списък под форма на брошура за приемане в болницата и указания за първите дни в къщи и после насаме с бебето,подробно диктувано от педиатъра на родилно в правителствена!

# 12
  • Мнения: 1 217
като чета и препрочитам,май изводът си е един ...всичко си е до късмет май,щот излиза ,че и да си платиш(аз лично съм го изпитала на гърба си-първото раждане ми коства 300лв.),пак няма гаранция,че ще получиш,ако не специално,то поне нормално отношение Thinkingскоро една приятелка ми каза добри думи за "Св.София",имало и училище за родители там,и добра апаратура...някой чувал ли е за добър и внимателен специалист там,още се чудя към кого и къде да се обърна.приемам съвети всякакви...с обич-катюнгелче,термин-22.01.06год. Hug

# 13
  • Мнения: 5 393
Animimi-нещо не ми стана ясно-искаш да кажеш че Пасков те е следил последните 45 дни от бременността ти,а после не те е оперирал,така ли newsm78
Аз родих там Август 2005та,виждам,че Деситка е споменала вече-моята наблюдаваща лекарка през цялата бременност беше Христова.Оперира ме в екип с Пасков-не знам,на мен ми се стори много приятен човек,само ми се усмихваше и бърбореше през цялата операция.Бях със спинална упойка.А анестезиолога който ми се падна на мен-не знам всъшност колко са-беше върхът.Въобще не усетих вкарването на упойката-само местната ме бодна леко.

# 14
  • Мнения: 46 492
... имало и училище за родители там ...

Това училище е всъщност една разходка из отделенията на болницата и преглед на 3D ехограф. Аз ходих, когато бях в 7 месец, но се разочаровах, а и финансово не ме устройваше, за същите условия като в Правителствена, щеше да ми излезе към 1000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт