подарък за лекаря

  • 1 228
  • 21
  •   1
Отговори
Имам уговорка с лекар за раждането. Това, което ме интересува е трябва ли да направя и ако да то какъв да е подаръкът? А на акушерната подарява ли се нещо? Искам да зная при вас как беше, защото вече чух от познати доста интересни мнения.

# 1
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
живот и здраве да е всичко по вода,а за подаръци после ще мислиш.

# 2
  • Мнения: 8 917
Имам уговорка с лекар за раждането. Това, което ме интересува е трябва ли да направя и ако да то какъв да е подаръкът? А на акушерната подарява ли се нещо? Искам да зная при вас как беше, защото вече чух от познати доста интересни мнения.
Предполагам всички искат подаръците си в "зелено" /т.е. пари/ newsm78

# 3
  • Мнения: 11 505
Моят лекар направо си каза "таксата"-200лв.А иначе за целият екип мъжът ми поръча вечеря Laughing,което според мен е излишно.Моето впечатление е че никой не се радва на подаръци-всеки иска "сухо".

# 4
  • Мнения: 694
Пари, пари, пари - май това движи света. Така че едвали ще минете с подарък.

# 5
  • София
  • Мнения: 498
Определено всеки иска пари.... и това е съвсем нормално, постави се на тяхното място , ти какво предпочиташ - бонбони , пиене, подарък(който не се знае дали ще харесат) или пари с които да си купят кавото си искат.
Аз лично до момента на лекар съм давала 150 лв. + бонбони и пиене, но не беше за райдане , а за други манипулации.

# 6
  • Мнения: 1 949
Имам приятелка, която  купувала подаръци за екипа, който я е израждал. После сподели, че ако си е била платила на доктора, както правят обикновено другите, е щяло да й излезе по евтино.  Laughing
Моят съвет е, ако искаш да се отблагодариш на лекаря и акушерката, проучи как вървят ражданията в "твоята" болница и им приготви едно пликче "с благодарности"  Wink

Но преди всичко: ЛЕКО РАЖДАНЕ И ЗДРАВО БЕБЧЕ !!!!

# 7
  • Мнения: 7 474
Пари, най-много някоя бутилка и бонбони! Peace

# 8
  • Мнения: 1 032
След като имаш уговорка с лекар, сигурно имаш вече и определена "тарифа" за раждането- така че не виждам смисъла от допълнителни подаръци. То аз по принцип съм си против даването на подаръци на целия персонал в болницата, но това си е мое мнение. Кутия бонбони, кафе или нещо за пиене са предостатъчни.
Леко раждане

# 9
  • Мнения: 962
Ami na doktora mu plati a na personala moje6 da vzeme6 ne6to da se po4erpqt (bonboni i ne6to za piene-e dostata4no)
Pojelavam ti leko rajdane i zdravo beb4e!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 146
Тъй като си плащах за всеки преглед и избора на лекар също беше платен бях решила само с бутилка и бонбони при изписването. Но доктора ми уреди някакво болнично намаление (не знам защо) и такасата за болницата беше със 150лв. по-ниска. Тези пари отидоха в чантичката при бутилката и бонбоните Mr. Green Отделен е въпроса, че мъжа се беше престарал с луксозна бутилка и бонбони от което според мен нямаше нужда.

# 11
  • Мнения: 992
ами аз нямах уговорка с лекар, и като ме изписаха дадохме на акущерките и от детско и другите по една торта и сокове а на лекаря бонбони алкохол една бутилка и некви ядки и сладки мисля че това беше
успех и леко раждане

# 12
  • Мнения: 200
Щом имаш уговорка, то със сигурност докторът сам ще си поиска нещо. Аз имах уговорка, за пари предварително нищо не се бяхме разбрали, въпреки, че 3 пъти го попитах. Накрая, след секциото, той сам си каза колко иска. На друга позната докторът й казал: ТИ ЩЕ ПОЧЕРПИШ ЛИ? Пък тя отговорила: ЕСТЕСТВЕНО! А той: НЕЩО В ПЛИКЧЕ, АМА ДА НЕ Е БОНБОНИ ИЛИ УИСКИ! И така - тя също дала пари. Тряблва да го питаш след раждането. Той сам ще си каже какво иска! УСПЕХ!   bouquet

# 13
  • Мнения: 4 806
най-добре е да се проведе един открит разговор - все пак не е в девическо училище.
Възможно е да говориш и някоя мама, която е имала уговорка със същия лекар.
Аз така постъпих, без много церемонии - просто помолих доктора да ми каже, какво, кога и на кого трябва да давам.

# 14
  • Мнения: 962
Nai dobre e naistina da razgovarq6 sas dokito,az taka napravih i sega znam jivot i zdrave kogato rodq kakvo trqbva da dam na dokito.A i pomosli na tqh im e vtrasnalo ot bonboni i tempodobni ne6ta Wink Vse pak sas parite 6te si kupqt tova koeto jelaqt.Uspeh!

Общи условия

Активация на акаунт