Какво значи червена леща?

  • 2 616
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Може да ви звучи тъпо въпроса, но аз доскоро си нямах идея, че има някакви разновидности на лещата.
Сега задавам въпроса понеже се чудя днес какво да сготвя за дребната. За обед измислих, но не мога да се справя с идея за вечерната супа. Разрових в Библиотеката и видях, че повечето мами правят супа от леща. Та сега въпроса ми е каква леща ползвате? С най-обикновена леща мога ли да и направя супичка за довечера примерно?
Айде помагайте, че нещо ми се изхабиха всички идеи ве.е През седмицата с кухнята е лесно.

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Викат й още канадска,много бързо се сварява  даже за 10 мин. става на каша.Иначе е вкусна като другата

# 2
  • Мнения: 27 524
Има червена, зелена, черна и оранжева. (може би и още,де,но аз тези знам) Оранжевата и черната са дребнички. Зелената се води млада, много е мека и крехка. Всичките са хубави и вкусът им е различен. Ако си намериш - пробвай ги  Peace

# 3
  • Мнения: 4 068
Е добре де ама мога ли сега аз да сготвя на малката супа от най обикновена кафява леща?
Иначе мерси за инфото! Аз не обичам много леща и сигурно затова не ги знам тези разновидности.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Червена леща продават в Метро, става по-бързо от другите и май няма люспи, което мисля, че е по-удачно за храносмилането (това са си мои размисли и не съм баш сигурна). Струва малко повече, ама я предпочитам.

# 5
  • Мнения: 27 524
Тук дават бобовите растения от 8-ми месец. Та по тази схема - можеш. Аз обаче не давам още, заради люспите, както ти е казала ФраК. Правя му понякога грах или голям боб, обаче после беля всяко зрънце. Та както се сещаш - рядко правя  Grinning Купи си червена  Peace

# 6
  • Мнения: 277
Освен канадска, е и още "фина" - именно, защото няма люспи. Аз готвих веднъж /лично аз я купих от Мега Марина/ както готвя обикновената, но на малкия не му хареса newsm78 и повече не съм готвила Embarassed От кафявата не давам заради люспите. Пробвай я тая червената  Peace

# 7
  • Мнения: 4 068
Слушам и изпълнявам дет се вика!
Днес ще прескочим до Метро и ще взема от червената да я пробва тия дни малката.
Благодаря ви момичета!

# 8
  • Мнения: 1 645
На малкият готвя само със червена леща Peace
По вкусна е от обикновената, много бързо се сварява.

Зелената се води млада, много е мека и крехка.

Тази ако я намеря, непременно ще я пробвам

# 9
  • Мнения: 1 037
Ренци,ти сигурно си я сготвила лещата,но и аз да си кажа.Червената е разновидност някаква,но определено е без люспи и по-добре готви от нея,отколкото от кафявата.Това беше първата бобова култура ,която сготвих на сина си!

# 10
  • Мнения: 3 042
Аз червена леща не сам намирала, но щом я има в Метро ще купя като отидем.
А оранжава леща има в Била. Също няма люспи и много бързо овира. Аз на последък от нея готвя.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 672
Ей супер- изобщо не съм се сетила да му давам newsm78- а ям такава леща от 10години!!!- лесно се вари и става като крем-супа
Страхотна идея- още утре ще направя- и за него и за нас- а вие какви подправки слагате за бебчовците?

# 12
  • Мнения: 3 042
Ей супер- изобщо не съм се сетила да му давам newsm78- а ям такава леща от 10години!!!- лесно се вари и става като крем-супа
Страхотна идея- още утре ще направя- и за него и за нас- а вие какви подправки слагате за бебчовците?

Когато и малкият ще яде леща слагам само магданоз и зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт