Нова наредба за ЦДГ

  • 1 162
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Вчера говорих с шевката на "Дъга" ул.Уста Генчо № 4А, тел.821-70-75 и ми съобщи на уше, че имат нова наредба, която гласи, че от 01 януари до 31 юли ще се приемат молби за настоящата година.
Това според мен е поредната подигравка с българските деца, чиито родители трябва след новогодишния купон да отидат в студа да се наредят на опашка пред ОДЗ-то за да им бъде приета молбата по-напред, с което да увеличат шанса детето им да бъде прието. Когато й зададох въпроса, дали ако съм първа на опашката ще ми бъде прието - тя ми отговори, че не било сигурно   #2gunfire
Някой има ли представа къде можем да прочетем текста на тази наредба? Чак не ми се вярва, че е истина  #Cussing out

 

# 1
няма такава наредба.Столична община и районните администрации,търсят възможности за осигуряване на детски градини за всички деца.Това,колкото до подаването на молбата е проблем на родителя.В София никога,учителите не са се търсили децата по домовете,освен в крайните квартали,където и сега има места.

# 2
  • София
  • Мнения: 615
Не знам каква е досегашната и каква е новата наредба,но при нас например молбите важат наистина само за календарната година.Става въпрос за 8-мо ОДЗ в Борово-изрично ме предупредиха ,а и пишеше,че ако не ни приемат тази година,догодина пак наново трябва да си подам молба. Peace

# 3
                        Не зная за нова наредба,но със сигурност знам,че ще отнемат правата на детските градини и ясли да приемат деца.Районните инспекторати ще класират молбите за прием,за да не се допуска корупция . newsm78 newsm78 newsm78Та се питам сега на кого ще давате спонсорствата,като се изписаха сума ти страници по въпроса. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 821
Та се питам сега на кого ще давате спонсорствата,като се изписаха сума ти страници по въпроса. Mr. Green

На някой инспектор  Wink

# 5
  • Мнения: 9 990
Официалното спонсорство не е корупция.За съжаление от наистина много корупция двете понятия май се сливат .Но една е аз да спонсорирам една детска градина с прилична сума и с тази сума се поеме ремонт или нещо друго-за благото на всички деца, едно е да "спонсорирам" директорката с парфюм и уиски Whistling
Относно тази наредба-до колкото знам то и досега така се процедираше-документи се подаваха от първият работен ден на годината, докато се запълнят бройките.

# 6


На някой инспектор  Wink
  Hug Mr. Green Hug
едно е да "спонсорирам" директорката с парфюм и уиски
Той въпроса вместо да се реши се задълбочи.Какво излиза от 1 стана 2. newsm78

# 7
  • Мнения: 9 990
"Той въпроса вместо да се реши се задълбочи.Какво излиза от 1 стана 2."
Това не го разбрах

# 8
"Той въпроса вместо да се реши се задълбочи.Какво излиза от 1 стана 2."
Това не го разбрах
  Става дума за спансорствата.Досега ДГ или директорката ,а сега и някой от инспектората или ремонт ,консумативи за инспектората и т.н.И пак ДГ значи два пъти. Mr. Green  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 983
ама аз пък имам друго питане, става въпрос специално за нашата ДГ, дечицата, които тръгват или са тръгнали тази година на училище, техните родители са спонсорирали детската, всичко е купено чисто ново, та мисълта ми е следната: каква ми е на мен гаранцията, че ако аз купя нещо или дам пари на ръка те ще отидат там където трябва?

# 10
  • Мнения: 9 990
Ами всеки си решава дали да поеме риска да дава на ръка, пък после да негодува защо не е купено едикакво си.Има си ред за спонсорството, то се оформя и документално.Какво даване на ръка?Който дава на ръка не би трябвало да има после претенции, освен да се радва,че детето му е прието...така поне аз си мисля?
И не разбрах-какво училище, пък се давали пари за детската градина? newsm78Гаранцията е твоята заинтересованост-ти трябва да се интересуваш къде отива всичко и да контролираш.И ако не е отишло по предназначение-да сигнализираш.Засова се създават и родителския актив или както там го наричате във вашата детска градина.Това е група от няколко майки/ рядко и някой баща Wink/ които движат повечето неща и от името на всички контролират, събират, разпределят.Това е.А единичното спонсорство за приемане на дете е съвсем различно-ти сам решаваш-дали да е сума пари, дали да закупиш нещо, което е необходимо за градината.Това също би следвало да изисквате да се оформи документално.Ако ли не-ако не държите-рискувате да не знаете къде отива всичко.

Общи условия

Активация на акаунт