Имам контракции,а нямам разкритие!Това нормално ли е?

  • 4 052
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте мили мами,незнам дали има друга подобна тема,но да ме извините ако се повтаря!Много сам притеснена!Бях в четвъртък на преглед и лекарят ми каза,че род.процес е започнал-имам контракции.След като ме прегледа установи,че шийката на матката е много тварда и ми каза,че е възможно да родя до неделя.Болки имам,но не са през равен интевал,нито имам от другите признаци за раждане?!Това нормално ли е?Много сам притеснена!!!Моля дайте мнение.  Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 4 806
от какво си притеснена? Най-вероятно от неизвестността на това, което предстои. Няма страшно, скоро всичко ще мине.
Ами нормално е, просто се успокой. Дишай дълбоко, поразходи се (било то само из апартамента). Намери начин да си повдигнеш настроението - наложи си да се усмихваш.
Горе главата, усмихвай се (помага много, повярвай ми) и тъй като му се вижда края... - да се похвалиш скоро.
Пожелавам ти леко раждане!
Предстои ти най-прекрасната среща в живота - с едно мъничко същество, твоето дете!

# 2
  • Мнения: 3 216
Разбира се,че е нормално.Родвия процес е започнал и скоро ще гушкаш бебо."Скоро" не означава до няколко часа-може да е до час,може и до ден-два.Зависи.Моите контракции така и не станаха регулярни.Най-добрия показател ми беше кьпането-влязох да си взема душ преди да трьгна за болницата и започна да ме боли много и контракциите зачестиха.Успех,леко раждане и да се похвалиш после.

# 3
  • Мнения: 535
  Не се притеснявай! Леко раждане!!!  Peace

# 4
  • Мнения: 235
Здравейте мили мами,незнам дали има друга подобна тема,но да ме извините ако се повтаря!Много сам притеснена!Бях в четвъртък на преглед и лекарят ми каза,че род.процес е започнал-имам контракции.След като ме прегледа установи,че шийката на матката е много тварда и ми каза,че е възможно да родя до неделя.Болки имам,но не са през равен интевал,нито имам от другите признаци за раждане?!Това нормално ли е?Много сам притеснена!!!Моля дайте мнение.  Praynig Praynig Praynig
А как те боли?
Защото и мен ме боли кръста-все едно ще ми идва,а нямам разкритие

# 5
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 734
Напълно нормално е да имаш контракции а да нямаш още разкритие само се успокой и както ти казаха дишай спокойно .Пожелавам ти леко раждане .

# 6
  • Мнения: 388
И аз бях така с предната ми бременност,имах контракции,а нямах разкритие.После ми падна тапата,2 дни се разхождах без тапа и на третия ден започнаха болките,като отидох в родилното ми казаха,че пак нямам разкритие,идваше ми да се гръмна,помислих си,че ако сега нямам ,а имам такива болки,какво ли ме чака после като дойде разкритието,но всичко мина много лесно така,че не се притеснявай всичко ще е ок.Малко объркано го обясних ooooh!,но се надявам да си ме разбрала....

# 7
  • Мнения: 723
Аз до последно нямах разкритие и се оказа, че имам ригидна шийка на матката (т.е. не е еластична). От само себе си разкритие не се получи, направиха ми го чрез туширане (изобщо не беше неприятно), нямах никакви проблеми и дори не получих разкъсвания. Дано при теб няма такова нещо, но дори и да има, не се притеснявай, лекарите ще се погрижат да нямаш проблеми! Леко и безпроблемно раждане!  Peace

# 8
  • Мнения: 52
Здравейте мили мами,искам да ви се похвалия на 23.05. родих едно прекрасно момченце!!!Раждането ми не бе особенно леко,но важен е резултата.Благодаря на всички мами,които ми отговориха и дадоха кураж.БЛАГОДАРЯ ВИ

# 9
  • Мнения: 2 274
     Tada

   Gal79, честито  newsm44! Да ти е живо и здраво детенцето, много да те слушка и само да те радва!
 
    П.С. Време е да смениш лентичката отдолу  Peace

# 10
  • Мнения: 4 806
Честито!

Нека само радост да ви среща с малкото човече Simple Smile
От здраве да не се оттървете Simple Smile

# 11
  • Мнения: 748
Честито!  baloni
да ти е живо и здраво и много да те радва!   bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Честито бебче! Да ти е живо и здраво!  bouquet Hug

# 13
  • Мнения: 375
Здравейте мили мами,искам да ви се похвалия на 23.05. родих едно прекрасно момченце!!!Раждането ми не бе особенно леко,но важен е резултата.Благодаря на всички мами,които ми отговориха и дадоха кураж.БЛАГОДАРЯ ВИ

     честито бебче,да ти е живо и здраво!!!

Общи условия

Активация на акаунт