Скариди, Кралски скариди

  • 4 016
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, мъжът ми донесе 1 огромен пакет кралски скариди /необелени/, а отделно аз бях купила 1 плик от по-дребните /около 3-4см/ - белени.
Кралските скариди досегасъм ги хапвала само на барбекю, а другите в морски коктейл, на омлет и в ризото.
Моля, дайте идеи - как да приготвя кралски скариди? Някоя готина рецепта за паеля или...как иги предпочитате.
Приемам и идеи за по-дребните скаридки.   bouquet

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Скариди с доматен сос

500гр скариди
250гр домати консервирани, тетрапак или пресни
200гр сирене
1бр люта чушка
олио
сол

Скаридите се измиват и сваряват, след това се обелват.В тенджера се сипва олио и леко се подпържват скаридите,след това се изсипват доматите, нарязаното на кубчета сирене, нарязаната на дребно чушка и солта.Оставя се на слаб огън за около 20мин.

Ако пуснеш търсачка ще ти излязат три страници с резултати.

# 2
   chefЗдравей наскоро се върнах от Белгия и там за ядох кралски скариди със сметаново -доматен сос и бях възхитена .Вече успях да очаровам доста приятели.Надявам се да ти хареса и на теб.

Необходими продукти:
400 гр.скариди
300 гр.дом пюре
120 гр.течна сметана
1 гл.лук /праз/
1 к.ч. червено вино
 черен пипер
 сол

 
 
Напътствия:
Изчистените скариди се запържват в 50гр. масло до порозовяване.Добавяме дом. пюре,1 ч.ч. вода,лука нарязан на много ситно.Когато омекне лука и течноста се е изпарила добавяме сметаната.Задушаваме до сгъстяване на соса. Hug
 

# 3
  • Мнения: 2 123
Ако пуснеш търсачка ще ти излязат три страници с резултати.

Преди да пусна темата, пуснах търсачката на форума. Не излязоха 3 страници, но ти благодаря за рецептата.

# 4
  • Мнения: 5 241
Аз ги овалвам в брашно+ подправки на вкус и ги пържа   Peace
Купила съм си на Мегле билково масло и като обеля скаридата я поливам с него   chef

# 5
  • Мнения: 14
Скариди с кокосов орех
От както преди няколко години ми казаха тази рецепта,от тогава моето семейство настоява да им приготвям по този начин всяка по-едра скарида,която се оказва в къщи
Суровите скариди се белят, като се оставят само опашките им
Сол и лим.сок на вкус
В чиния се смесват около 150 гр брашно и 1/2 ч.л.лют пипер и 1ч.л. стрита лютива чушка
В друг съд се разбиват   2-3 яйца и 1/2 ч.л. лютив доматен сос
В трети съд се смесват галета и кокосови стърготини в съотношение 1:2 /но аз го правя 1:1/
Скаридите се топят брашното,яйцата и накрая в галетовата смес Пържат се около минута до златисто Ако желаете да са по-хрупкави се потапят още веднъж в яйце и пак в галетата Сервират се с доматен  сос или лимонови резанчета

Общи условия

Активация на акаунт