Ползвахте ли колан за бременни?

  • 2 408
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 201
          Здравейте ,
искам да ви задам един въпрос. Някоя от вас да е ползвала колан за поддържане по време на бременността си и ако да дали е доволна и има ли смисъл. Проблема ми е, че от известно време всеки път като отида на преглед, лекарката която следи бременността ми пита дали съм си взела такъв и аз всеки път се оправдавам. Истината е че не виждам все още смисъл, а и не обичам нещо да ме стяга   Confused.
          Да кажа нещо и за мен  Simple Smile. В шестия месец, съм бременна с близначки. Бях 47 кг в момента съм към 57. Лекарката твърди че е за мое добро за да не се преразтягал корема, който тепърва щял да расте  Shocked и щяло да бъде много полезно.
            Благодаря на всички които ще отговорят или ще дадат някакъв съвет предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 803
полzвах и съм много доволна  Hug отнемаше от тежестта и ми беше по леко
лека бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 481
Аз лично не съм ползвала, но в болницата бяхме в една стая с едно друго момиче с близнаци, на която корема беше огромен и тя не можеше без колана. Много и помагаше. Ако наедряваш бързо и доста е добре да си вземеш.

# 3
  • Мнения: 263
Аз също ползвах, по съвет на jump, и бях много доволна също. След секциото продължих да го ползвам, за да ми поддържа корема, който увисваше върху операцията и беше доста болезнено първите десетина дни. Моят корем също беше огромен.

# 4
  • България-София
  • Мнения: 573
Не не съм ползвала и не ми е било тежко... Гинеколога не ми е препоръчвал, но мислех да взема при нужда, но не се наложи.

# 5
  • Мнения: 964
Не съм ползвала,аз собственната си кожа неможех да търпя камоли колан,така си го мъкнех огромния корем без подръжни средства.Сега си плащам с страшни болки в гърба,който се засилват все повече и повече благодарение на кърменето и постоянното вдигане на децата който с всеки ден стават все по тежки.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
      Благодаря много на всички за отговорите Simple Smile Определено ми помогнахте да взема решение. По-късно ще мога и аз да споделя дали ми е помогнал този колан  Wink

# 7
  • Мнения: 78
И аз се чудех за тези колани,но нещо май не ми се иска да си купувам,а и мен смятат да ме вкарат в болница към 29-та г.с. и може и там да си откарам и не знам дали ще мога там да нося колан особено ако постоянно лежа.Аз също се притеснявам от преразтягане на корема понеже аз преди да забременея бях 42кг а сега съм 50кг,и и поне 7 от тези 8кг са на корема поне за сега.
Моята лекарка не ми е препоръчвала колан.
А ето малко и за  мен  Simple Smile  по думите на лекарите чакам момиче и момче  Simple Smile   но аз ще повярвам че е така,когато живот и здраве си ги родя Simple Smile
ЖЕЛАЯ ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО НА ВАС И СЕМЕЙСТВТА ВИ   bouquet

# 8
коланът е полезен. Особено, когато имаш дископатия и си бременна с близнаци. Аз качих 23 кг. повреме на бремеността си не можех да ходя от болки в кръста и корема. Коланът облекчава болката донякъде...

# 9
  • Мнения: 137
Какви колани ползвахте и откъде си ги купихте?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 201
    Ми то аз така и не си купих, а вече не мога и да си представя как ще го търпя в тези жеги и изобщо как ще го нося Sad.
    Навсякъде се предлагат такива колани може да разгледаш и в интернет, въпреки че моята лекарка държеше на модел който не само поддържал отдолу корема, но и го обхващал. Подобен така и не открих, а и още по-малко си представям как бих го носила. Сигурно обаче наистина би бил полезен, защото коремчето вече почва доста да ми натежава  Simple Smile Но от тази седмица съм си вкъщи и ще си лежа повече и почивам. То не остана много и май ще пропусна. Въпреки че бях решила да си купя.....

# 11
  • Мнения: 412
аз не съм ползвала - наддадох 25 кг и доста време си полежах в болницата така че мога само да споделя че повечето време ми беше толкова зле, че даже не успявах да си измия зъбите какво остава пък за други екстри #Crazy Rolling Eyes
може би ако се чувствате дабре би имало смисъл, но ако парвите 4 месеца лежите и повръщате а втората четвъртинка сте или в болницата или в къщи на легло - бих казала че е безпредметно!!Упех на всички бъдещи майчета и чакам да споделите щом си дойдете вече с двете рожбички - ние с нашият татко скоро ще започнем работа по следващага двойка бебчета hahaha hahaha Whistling

Общи условия

Активация на акаунт