помощ!!!!-корема ми се подува

  • 5 664
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
корема ми мн се подува.хапна мляко с мюсли се подува,хапна плод пак се подува.да кажеш че ям тежки храни не-какво да правя???ходя си редовно до тоалета-значи не е от това.
моля помогнете ми  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 896
направи си тест за бременност  Laughing

майтап...

Може да има храна, която ти прави газове...пробвай да пиеш еспумизан

# 2
  • София
  • Мнения: 35 932
И аз съм за еспумизана, може да всемаш по 2-3 дражета на веднъж.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 797
Ами нормално, всъщност ще се учудиш колко много хора страдат от твоя проблем.Аз също съм така.От всичко се подувам, киселени получавам и така....няма лек Confused

# 4
  • Мнения: 2 818
От кисело мляко и на мен ми се подува корема. Можеш да експериментираш коя храна те подува и коя не и да я избягваш. Или пък да отидеш на лекар (май гастроентеролог newsm78) и той да ти каже защо се подуваш.

П.П. Да пиеш нон-стоп хапчета не е решение на проблема!
П.П.2  Бързо ли ядеш?

# 5
  • Мнения: 521
ами бързичко похапвам,може и от това да е....ами мерси на всички ще гледам бавничко да хапвам

# 6
  • София
  • Мнения: 39 756
При мен имаше проблеми единствено след консумация на кола. Близо година не пихме кола в нашия дом, отскоро почнахме пак, не забелязвам проблеми.
А преди... ужас... изпия една кола и ставам като бременна в 7ми месец, даже мама ме питаше дане съм бреми.
Образуват се газове, затова ти се подува корема. На моя мъж еспомизана му действа добре.

# 7
  • Мнения: 412
ами бързичко похапвам,може и от това да е....ами мерси на всички ще гледам бавничко да хапвам
...и мълчаливо  Joy докато говориш хранейки се или храниш говорейки  Rolling Eyes, гълташ и въздух и...  Ако ядеш плодове за десерт - нещо, което са ни набивали в главите - може и от това да е ...

# 8
  • Мнения: 811
слаби коремни мускули-прави коремни преси

# 9
Moqt sushto se poduva,no kogato se nahranq.Polovin chas sled tova vlizam otnovo v norma Laughing

# 10
  • Мнения: 686
И аз се подувам една седмица преди цикъл и то толкова, че всички ме мислят за бременна! После изведнъж си "спадам"

За сега не мога да се справя с този проблем, ако някой е успял, моля да пише

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 252
Аз също имах такъв проблем. Нищо не помагаше, докато не започнах да пия пробиотик. Пия го трета седмица, по едно на ден - газовете и подуването изчезнаха. Фирмата е тази: www.flp.bg
 Дано не прозвучи като реклама

# 12
  • София
  • Мнения: 35 932
слаби коремни мускули-прави коремни преси
Няма нищо общо с коремните мускули.
Подуването се дължи на газове, които се образуват в червата, нарича се метиоризъм. Симптом е на някои заболявания, напр. колит.
Има храни, при преработката на които се отделят газове , но може да се дължи и на проблем в нормалната чревна  флора (микроорганизмите,които нормално обитават червата)

# 13
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Забелязала съм, че имам този проблем, когато ям картофи. И според мен трябва да разбереш кой продукт, ядене или питие ти подува корема и да спреш да го консумираш. Аз съм против лекарствата.

# 14
  • Мнения: 1 798
Имам си колит от малка, каквото и да хапна коремчето ми се подува.Няма отърване.
Чела съм , че от дъвчене на дъвка и прекомерна употреба на сол също се издува тумбака.

Общи условия

Активация на акаунт