приспиване

  • 956
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Споделете моля ви приспивате ли по някакъв на4ин беб4овците си и по какъв на4ин?Моята бебка ( на 7 месеца)е свикнала да заспива гушната. Но независимо 4е я гушкаме и успокояваме тя реве все едно я колят(ама с мнооого тъп нож) и ми е много гадно като я гледам как се мъ4и и трудно заспива.От месец и половина запо4нах да я слагам ве4ер в креват4ето  с надеждата да свикне да заспива сама,но  пак трябва да съм при нея-рядко заспива сама.А през деня я гушкам, но това приспиване ми отнема много време.Давайте идеи,моля ви или поне кажете вие как се справяте.Ще ми се постепенно да заспива сама или поне без такова тръшкане.
ПОздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 173
Пожелавам ти бързичко да премите този период. И при нас беше така до към края на 8-ми месец. Приспивахме ги в хамак (люлеещо легло с матрак). Докато бяха по-малки заспиваха бързичко. Като започнаха да се обръщат и да надничат - заспиваха по-трудно. През 8-ми месец едва издържах. Люлеем по час-два, а те не заспиват. Реват, надвикват се, страшна работа. Аз се ядосах, разглобих люлката и всички по леглата. Те пък взеха, че се закротиха и започнаха да си заспиват сами. Случваше се първите седмици някой да плаче и да иска един от нас да е в стаята докато заспи, но и това отмина. Сега нямаме такива проблеми (да чукна на дърво).  Понякога заспиват бързичко, понякога настава див купон и веселба по 2-3 часа. Като се уморят си заспиват. А мама и тати са свободни.
С каката пък беше обратното. До 9м. беше идеалното бебе. След това започна едно безкрайно приспиване. До преди 1г. спеше при нас. Ходеше си в стаята след много уговорки, а през нощта пак се преместваше. И това цели 9 години.
Всичко е строго индивидуално.

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ох ох ох и на мен това мие болна тема ....
моето създание не може да заспива сами4ко , трябва мама да го лю6ка на ръ4и4ки Simple Smile  Confused  .  много не6та  ми разказват по въпроса - вклю4ително и майка ми ми обясни как е оставила сестрами да реве 2 4аса в леглото след което тя мирно заспала ,ама на мен сърцето ми се къса да си я оставя  моята пакостница.....
..пък и да я оставя  ....след малко я намирам прави4ка ... веднъж пък я "открих" заспала седнала Simple Smile
сериозно даите някои съвет как да го преодолеем този момент  #Puppy dog
а къде спят ва6ите деца ?  аз не мога да оставя беба в друга стая ..Тук в Испания  доста познати  ме разкритикуваха ....за тях е нормално бебето от първия месец да спи в друга стая ....аз мисля 4е е жестоко и непракти4но (поне за в момента )

# 3
  • Мнения: 2 655
Беше кошмарно това приспиване и при нас.  Embarassed От скоро обаче забелязах, че като е будна от 18:00 часа до 20:00 часа заспива по лесно и бързо след банята.
Преди ми трябваха минимум 2 часа, а сега само за половин час е готова. Дано така да продължи и за в бъдеще. Wink

# 4
  • Мнения: 2 693
Не, не приспивам и не съм приспивала. Ако съм на кеф и Емо пожелае, най-много да попея малко. Сега вече е голям и ако запея - той става да танцува, така че не пея преди лягане.

# 5
Ами моето дете се научи само да заспива. Сега ако има някой друг в стаята и няма да заспи. Даже не съм сигурна как точно стана - но в първите месеци съм го оставяла да си поплаче сам в кревата ( мой най-големия период на реване беше 1/2 час). И сега свикна да заспива сам - просто му давам биберона, казвам лека нощ и излизам от стаята.. след около 10 мин ходя обикновено да го завия и той вече е заспал..мисля че трябва да си по-упорта ако си сигурна разбира се, че не реве защото го боли нещо например....

# 6
  • Мнения: 421
До 1г. си заспиваше сама+2биберона-единият в устата, а другият си го врътка с ръка. От скоро обича преди заспиване да я гушна и да пея аз съм сънчо... и над смълчаните полета...Според мен трябва да има определен ритуал чрез който бебето да знае, че е време за сън и така да свиква.

# 7
  • Мнения: 3 479
Аз не съм с много голям опит в тази област, че моите си заспиваха сами. Имали сме периоди на поправяне, след престой при баба, че то там голямо глезене пада. Малкият ми заспиваше сам, но миналата седмица се наложи да го гледа свекървата за няколко дни и естествено дисциплината отиде на вятъра. Виж как процедирам аз след това - първо един два пъти гушкам, на следващите заспивания слагам на моето легло за малко и като се поунесе слагам в неговото легло, след това направо го слагам в неговото легло, като го държа за ръчичка. Следва фаза само стоя до леглото, докато се върнем на поставяне в леглото за самостоятелно заспиване и излизам от стаята. В някой от дните, като видя че е неспокоен и ще ревне за мен всеки момент, започвам да си намирам работа в стаята при него, напр. сгъвам дрехи, излизам за секунди връщам се, говоря му : Хайде сега на мама момчето да спи, мама ще свърши нещо, ще изляза за малко, ти не се притеснявай, връщам се веднага и тн.  Може и да звучи смешно, но то детето се успокоява от тона и разбира, че мама дори да излезе ще се върне и се отпуска и заспива.
Аз съм привърженик на постепенното приучване.
Трябва повечко упоритост и търпение.

# 8
  • Мнения: 3 479
Извинявайте, че пак аз, обаче за да заспи спокойно детето е необходимо преди заспиване да няма много буйни игри и стрес. Това е особено важно, в случай че детето е от по-неспокойните и впечатлителните.

# 9
  • Мнения: 800
zdravei i ot men Grinning i za men tova e bolna tema Cry predi se be6e nau4il da zaspiva sam,no edno izvestno vreme iska da go lu6kam/gu6nat v men/i taka okolo 5-10min.Za6to ne ia ostavi6 da se umori i togava probvai sas prespivaneto.Yspeh!!!! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 928
И ние заспиваме трудно,но ако сме играли много и сме изморени,директно откъртваме.А иначе в началото се приспивахме с палчето в устата. Sleeping Навън пък заспива още по-лесно,защото се люшкаме с количката.С времето ще се научи да заспива само,само не го свиквай в чужд креват.Нека си знае неговото местенце.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
благодаря ви много за отговорите

Общи условия

Активация на акаунт