вече 7-ми месец вечер меки гърди- сутрин камък и запушени

  • 628
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
кърмя вече 7-ми месец и все още имам проблем с препълването на гърдите нощно време. вечер са меки и празни, но сутрин като стана са на камък. това пък от своя страна води до често запушване на каналчета. не зная какво да правя. намалих течностите до минимум, макар че едва издържам в това топло време. след 17 часа вече вода не близвам. пия лецитин.
да слагам ли зелеви листа през нощта, какво да правя.
изчела съм доста за препълнени гърди. но не мога да намеря решение на моя проблем.  през деня не се препълват, само нощем. и то така са пълни, че бебка не може да ги изпразни цял ден. в първите месеци се цедях с помпа. сега не пускат на помпата.
направо съм в шах.

# 1
  • Мнения: 1 559
   Намаляването на течностите едва ли би имало ефект, недей да се мъчиш с това.  Виждам,че пиеш лецитин - пий всеки ден по 1 капсула, а при проблем по 3-4,не знам дали всеки ден го пиеш. Кърмите ли се нощем? Може би тук е ключът от палатката Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 288
тя отказа да суче нощем още след първия месец.  в началото я будех нощно време, защото тя сама не се будеше. после престанах. сега прави 9-часов сън и дори аз я будя сутрин. иначе не знам до колко ще откара. може и заради голямата пауза да се препълват. но се чудя защо не се регулира тази лактация толкова време  newsm78

# 3
  • Мнения: 750
Така... и според мен разковничето е в нощното кърмене. Ще дам мен и беба за пример. Госпожицата заспива около 21- 21. 30, след като сме я изкъпали и след като е муцала. Заспива ми на гърдата. Няколко поредни нощи откара сън от посоченото вече време до около 06.30ч. Не се събуди да папа, не я събудих да папа. В резултат на това, въпреки че изцеждах там някакво минимално количество на ръка през нощта, на сутринта бяха гърдите като камък, че се налагаше да цедя, преди да засуче, защото просто не можеше да налапа зърното/ казвам на ръка, защото с помпата не издържам, а и цедя толкоз, колкото и на ръка/. И докато ми поомекнат гърдите отиваше къде 14ч. В името на този неин сън, а и за да си почина и аз след 2-месечното будуване и сумнамбулстване, сутрин се сдобивах с гърди, които сама ме беше страх да докосна, за да не ги спукам Grinning Така 5-6 дни, казах- стига. Като усетя по- късно, след като заспи да ме гъделичка леко млекцето, хващам си момата и я слагам да лочи. А и тя нито се събужда, а само си ама. Оставям я да виси колкото иска.По- рано се събуждаше на нощните или просто "не вдяваше" за цицата пред устата й, че я събуждах да се сети за кво иде реч. Пък после падаше голямо приспиване и преобуване, щото ние почти на всяко папо се "окендзваме".
Та нашият скромен опит, ако ти е бил от някаква полза, ще се радвам. Може да сме по- малки, ама проблема ми се струва идентичен.

# 4
  • Мнения: 1 735
ukadreams ,конче ти е дала прекрасен съвет! Peace
Според мен е абсурдно 9 часа малкото стомахче нищо да не приема.
Ако не иска да засуче докато спи ,пробвай да й изцедиш мъничко на устничките . Обикновено като "надушат" млекцето и отварят ееееееей такава  bite уста. Тогава пъхаш каквото има за пъхане ,и се наместваш до бебчето леко и нежно ,за да не го събудиш.
Горе -долу ,3 или 4 часа след като е заспало е хубаво да се опиташ да го нахраниш като го оставиш да суче колкото си иска(може да стигне дори и до час ,час и нещо). През това време ти също можеш да си спиш.
Важното е да си изработиш сама система ,която да отговаря на начина ви на живот и да е удобна и за теб и за бебето. Мъжа не го споменавам ,щото е длъжен да се нагоди към вас. Twisted Evil  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт