Слънчева алергия

  • 3 907
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Преди година се сдобих с тази екстра. Тогава си помислих, че е от силното слънце, но сега още от първия слънчев  ден ръцете  ми стана на релефни пъпчици, които ужасно сърбят.  При това кожата ми е матова, представям си, ако бях по-бяла #Crazy
Споделете как се справяте вие!

# 1
  • Мнения: 236
Слънцезащитен крем и избягвай да ползваш парфюм, когато си на слънце.

# 2
  • Мнения: 1 113
И аз преди две години се сдобих с тази екстра. Сега още през първите дни на март започвам да се мажа с слънцезащитен крем (детски, хипоалергичен) с фактор 30. Края на март преминавам на 15 и след април не мажа с нищо ако не се излагам цялата на слънце. Като отида на плаж отново първите дни използвам висок фактор, а след 3-тия ден - по-нисък. Това е за да се предпазя, а когато ми се обостри алергията (ако не съм се мазала) ползвах Елоком и няколко дни пиех Ериус.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
При Дияна имаше подобно опасение, но слава богу се размина с тази диагноза.
Мажисе със слънцезащитни кремове.
Аз пък преди няколко години се сдобих със сенна хрема. И като цъфнаха тополите, стана ад Sad Снощи бях с много запушен нос и пресъхнало гърло. Sad

# 4
  • Мнения: 4 651
Ми няма спасение, пазене му е майката и слънцезащитни кремове. Много течности лятото, антиоксиданти и така.

# 5
  • Мнения: 1 708
Аз преди две години станах така,ужасно е.Трябва да се мажеш с много висок фактор като излизаш и вечер се мажех с противоалергично кремче.
Никога досега не ми се бяха появявали подобни обриви.Много е неприятно.
Проблема е в това,че не можем да излизаме с дълъг ръкав,да не ходим на плаж и т.н,затова по-бавно минава.

# 6
  • Мнения: 2 274
Благодаря ви за отговорите!  Hug
Днес преди да изляза се намазах с деския крем на Нивеа - ф-р 30. Явно действа - изобщо не ме сърбят ръцете и червенината почти изчезна!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
Благодаря ви за отговорите!  Hug
Днес преди да изляза се намазах с деския крем на Нивеа - ф-р 30. Явно действа - изобщо не ме сърбят ръцете и червенината почти изчезна!  Peace

  Това е спасението. Аз се сдобих с тази екстра на 16 год(от едно море).
 Мъжа ми е мургав и никога не е имал проблеми, но миналото лято и той си изпати и най-сетне ме разбра.
  От както ползвам старателно слънцезащитни кремове не ми се появяват петна и сърбежи, но пък по кожата ми се появиха доста лунички.
   Ние с щерката на море ходим с фактор 60(да ми се смее който иска)- връщаме се както сме отишли-бели, но поне не се появяват обривите и отвратителните сърбежи.

# 8
  • Мнения: 4 978
И аз съм в групата. Както ми нямаше нищо допреди 5-6 години и дори не изгарях, изведнъж започнах да се изривам, в комплект с всички останали "екстри" и подуване. Вече толкова ме е страх от слънцето....

А възможно ли е и от солариум да има такава реакция на кожата?

# 9
  • Мнения: 1 113

   Ние с щерката на море ходим с фактор 60(да ми се смее който иска)- връщаме се както сме отишли-бели, но поне не се появяват обривите и отвратителните сърбежи.

Етиа, а защо не пробваш да намалиш фактора няколко дни след като си сте се мазали със 60 (на морето), поне да хванете лек загар?

# 10
  • Мнения: 5 228
И аз първото по-сериозно излагане на слънце се сдобих с прекрасен обрив.  Twisted Evil Вече избягвам силното слънце, на разходка ходя с шапка с козирка и се ма с кремове. До колкото знам, ма специални слнцезащитни кремове за хоа със слънчева алергия, но не съм ползвала.

# 11
  • Мнения: 2 274
    С това слънце шега не бива! И ние с мъжо сме така от няколко години! Спасението е висок слънцезащитен фактор, а ако вече се е проявила алергията, ние се мажем с Фенистил гел! Той е за леки слънчеви изгаряния и за сърбежи на алергична основа - много помага!
   Взимайте мерки и не се излагайте на слънце в най-горещите часове / 11-17ч./, защото братовчедка ми е в толкова тежко състояние, че и се налага цяло лято да се облича като арабка!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421

   Ние с щерката на море ходим с фактор 60(да ми се смее който иска)- връщаме се както сме отишли-бели, но поне не се появяват обривите и отвратителните сърбежи.

Етиа, а защо не пробваш да намалиш фактора няколко дни след като си сте се мазали със 60 (на морето), поне да хванете лек загар?

Ами от страх. За моя бал бях в чудно състояние - цялото ми деколте и носа бяха с обрив,който при последващо излагане на слънце се пълни с вода. Не искам да се повтаря.

  Е, гадно е да се върнем от море и да питат мъжа ми дали е ходил сам, но какво да се прави.

# 13
  • Мнения: 4 651

   Ние с щерката на море ходим с фактор 60(да ми се смее който иска)- връщаме се както сме отишли-бели, но поне не се появяват обривите и отвратителните сърбежи.

Етиа, а защо не пробваш да намалиш фактора няколко дни след като си сте се мазали със 60 (на морето), поне да хванете лек загар?

Ами от страх. За моя бал бях в чудно състояние - цялото ми деколте и носа бяха с обрив,който при последващо излагане на слънце се пълни с вода. Не искам да се повтаря.

  Е, гадно е да се върнем от море и да питат мъжа ми дали е ходил сам, но какво да се прави.
Винаги ми е било много смешно как ходенето на море се измерва с макс получен тен за минимум време. Не виждам за какво трябва да те е яд, че не си изгоряла, след което получила тен. За справка всеки дерматолог ще ти обясни какво "изпускаш" и как влиае прекаляването със излагане на слънце.

# 14
  • Мнения: 295
Синчето има същия проблем.Като беше на 1 год получи страшно зачервяване на очите и след прегледа при офталмолога - слънчева алергия!!! На следващото лято се появи и по кожата. От две години обаче използаме крема на DAYLONG 50+ и съм много доволна.На плаж, на разходка - няма проблеми/да чукам на дърво/

Общи условия

Активация на акаунт