Още сме без зъби-притеснявам се

  • 521
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Момичета, знам , че няма човек без зъби(все това ми повтарят), но вече се чудя само при нас ли е така.Йоана е на година и месец, а все още е без зъбки.Има ли някой с по-късно излезли зъбки?Ще ми бъде от полза да прочета.Да я водя ли на лекар?Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 549
НА МОЯ СИН МУ ИЗЛЕЗЕ ПЪРВОТО ЗЪБЧЕ НА 9М, МИСЛЯ ЧЕ НЯМА МЯСТО ЗА ПРИТЕСНЕНИЕ,НО ЩОМ ТОВА ТЕ ТРЕВОЖИ МОЙЕ ДА НАПРАВИШ КОНСУЛТАЦИЯ СЪС СТОМАТОЛОГ

# 2
  • Мнения: 90
На второто ми детеце,момиче първото зъбче и изби на 1 и 2 или3 месеца,а от 4 започна да се лигави много все едно всеки момент ще и излезе зъбче.Добър детски стоматолог е д-р Маркова,която работи в Медстом.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая посрещна първият си рожден ден без зъби, а вторият- с 16 броя (и още са толкова). И аз пусках тема- Хиподонтия (защото на 1 год. и 8-9 мес. още липсваше резец).
Така че още ти е рано да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 7 106
На дъщеря ми и излезе първото зъбче на 1г. 2м, на мен също на тази възраст. Сега съм на 30 г. и все още нямам нито една пломба, нито един развален зъб.
Излишни са ти притесненията според мен  Wink.

# 5
  • Мнения: 922
Вярно си е, че няма човек без зъби Grinning
На моя син първият му зъб изби на 11м, а всички останали след годинка и месец.
На малкия ми брат, също след годинката го почнаха зъбките.
И сега се надявам и на бебка късно да започнат да никнат Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
При мен 1вия зъб е излязъл на 16месечна възраст. Мама ме била водила по какви ли не д-ри.
И аз се притеснявах за Дияна... при положение, че 1вия й зъб изби на 6месечна въсраст, но аз мрънках пред педиатърката й за наследственост и т.н.
Та на 16месечна възраст съм била в б-ца от бронхопневмония. Мама не е имала възможността да бъде с мен в б-цата, защото е била тъкмо родила брат ми. И ми разказваше "изписват те от б-цата, ти ми се хилиш... и изведнъж лъсва едно зъбче в устата ти... приличаше на Баба Яга" Simple Smile

Рано е да се притесняваш. Ако все пак много те гложди (всяка майка се притеснява) направи консултация с детски стоматолог.

# 7
  • Мнения: 236
Брат ми е имал същия проблем и на майка ми също все това са и повтаряли, че няма човек без зъби. Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Споко!!!

# 8
  • Мнения: 5 299
На една приятелка ( Майка ЗАйка), детенцето и беШе без зъбки на 1 РД. Някъде към годинка и 1 месец мисля 4е избиха първите. На Викториа пък и излязоха на 10 месеца долните 2, и малко след това горните 2, и оттогава си е само с 4 зъба. Не виждам да се показват други Laughing

# 9
  • Мнения: 1 427
Благодаря ви за отговорите HugУспокоих се , да си призная.Ама така ги чакаме тези зъбки!

Общи условия

Активация на акаунт