откога в полулегнала количка?

  • 2 198
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 998
мами помагайте,
количката ми е Чико 3 в 1, бебо е на два месеца и си мисля че в зимния кош му е топло, но ме е страх да го сложа в летния, защото няма напълно легнало положение, откога мислите це е добре да го преместя?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 164
Емма я сложих полулегнала, когато беше на 5.5м. Много е мъничък за това положение.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 336
Положението на летния кош не е ли само леко повдигнато, а не полулегнало? Няма проблем да го сложиш в това положение. Дори за често повръщащи бебета се препоръчва.

# 3
  • Мнения: 2 220
Много е рано наистина. А дори и да може да стои в такова положение (към 5-6 месец) ще е много неудобно, ако детето спи навън. Имах такава лятна количка и сега пак си карам с комбинираната. Като заспи главата му се изкривява ужасно, защото просто не може да си легне удобно.

# 4
  • Мнения: 4 621
Според мен е рано още, а и мисля, че за бебчо е по-удобно да спинка в зимния кош.

# 5
  • Мнения: 147
Мойта колкичка е GIORDANI и има 3 положения-легнало,полулегнало и изправено.Аз го слагам на полулегнало от около 3 седмици,че му е адски досадно вече само  да лежи  и много се нерви.Всъщност бебето само си каза,така че,когато е готово ще разбереш Peace
  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 39 762
След 3м започнах леко да повдигам Дияна в количката, от време на време. След 5тия я возех само на междиината степен. Свалях я само като спеше. След 7мия вдигах количката на последната степен, но гръбчето на Дияна не е било на 90 градуса.
Дияна имаше страхотна педиатърка, която ме съветваше кога и какво да правя, имах й пълно доверие.

# 7
  • Мнения: 765
 Аз мисля , че има полулегнало и полуседнало положение , т.е ако когато оставиш бебето в количката  напрежението не пада на гръбначният стълб и седалището , а само главичката му е леко повдигната , може да го возиш така и в по-ранна възраст от 5 месеца , за полуседналото положение трябва да изчакаш да навърши 5 месеца.

# 8
  • Мнения: 8 917
мами помагайте,
количката ми е Чико 3 в 1, бебо е на два месеца и си мисля че в зимния кош му е топло, но ме е страх да го сложа в летния, защото няма напълно легнало положение, откога мислите це е добре да го преместя?
Според мен - след 6-я месец newsm78

# 9
  • Мнения: 2 255
На 5-6 месеца преместих Калоян в лятна количка, която няма пълно легнало положение ... в началото поставях отдолу една пелена да "обира" малко ъгъла ... спеше с кеф ... и сега обича дори да си подремва в количката  hahaha

Една позната си вози нейното хлапе в такава количка, откакто се е родило през март ... само е сложила една възглавничка в чупката и отгоре пеленка... така, че може би е въпрос на избор... като се замисля и бебешките кошчета дето се закачат на количките за новородени, също са извити  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 760
Ами опитай се да неутрализираш извивката. Иначе е рано за полу-легнало положение. Ние още сме в изцяло хоризонтално, а и бебка не проявява интерес към изправянето  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 733
От 2 месец е полулегнал на около 30-45 градуса. Изрично питахме лекар за това. А бебоците, които повръщат и в къщи спят така

# 12
  • Мнения: 200
Здравей! Моята количка е Maxi Cosi. Нямам зимен кош, а кошница. Тя е с 30% наклон. Бебето е на 17 дена и се вози в нея. Мисля, че няма проблем да сложиш твоето бебче в летния кош вече.   Peace

# 13
  • Мнения: 147
Моят син спи на 35-40о откакто се е родил.Не е повръщал повече от нормалното за бебе на неговата възраст,но на мен ми се струва,че хоризонталното положение не е най-удачното.И в родилния дом креватчетата им бяха под наклон и бебоците си се чустват перфектно. Просто лично наблюдение и мнение.  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 404
Емма я сложих полулегнала, когато беше на 5.5м. Много е мъничък за това положение.
Подкрепям Peace и то за кратко, като и омръзне да лежи в количката.

Общи условия

Активация на акаунт