Обрив от жегите?

  • 589
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 404
Бебка има обрив - ситни червени пъпчици в областта под пъпчето, горе-долу там където се залепя памперса. Забелязах го снощи като я съблякох за къпане. Мисля, че е от жегите, защото до сега не се е обривала или зачервявала, не сме сменяли и марката на памперсите също. Като се стопли я събличам само по боди, но въпреки това виждам, че и е горещо. Естествено избягвам разходки по жегите. Как мислите дали е от запарване и трябва ли да я мажа с нещо, за да мине? Слагате ли пудра и помага ли в случая, че и такова нещо още не сме ползвали? Снощи я измих само с вода, за да не дразня допълнително мястото със сапун и на сутринта червенината беше изчезнала, но сега отново е в пъпчици. Свалих памперса възможно най-долу, за да се проветрявя коремчето и съм я оставила с гол пъп Wink . Какво друго да направя, за да я облекча? Благодаря предварително за мненията!

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Може и да е от жегите. При моя син също се появява обрив, когато го претопля, но на вратлето.
Не навличай детенце и ако не отминат пъпчиците, консултирай се с лекар Peace

# 2
  • Мнения: 8 917

Не навличай детенце и ако не отминат пъпчиците, консултирай се с лекар Peace
Peace

# 3
  • Мнения: 1 101
Точно от 2 дни и моя син е с такъв обрив. Но около вратлето - ситни пъпчици. Той много се поти, въпреки че е максимално разсъблечен. Аз не мажа с нищо пъпчиците, само често му мия вратлето - хем за разхлаждане, хем да почиствам мястото. Предполагам, че е претопляне, но ще го наблюдавам. И моя съвет е такъв - изчакай 1-2 дни и ако не минава, отидете при педито. Но аз смятам, че е от запарването около памперса.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 404

Не навличай детенце и ако не отминат пъпчиците, консултирай се с лекар Peace
Peace

Аз даже много гола я държа, като гледам другите деца с дълги ръкави , а по-малките от нея завити с дебела пелена се чудя на тези хора не им ли е горещо, че така навличат децата! И през зимата не я обличам много, но явно жегите ще са голяма мъка, а лятото едва започва.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 389
И на Бояна се появяват такива при претопляне. Слагай памперса малко по надолу и не я оставяй много време с един и същи памперс, аз лично я измивам при смяна и след няколко часа сме ОК Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 39 740
На Дияна също и се появяваха дребни червени пъпчици от претопляне. По линията на горната част на памперса, по вратлето или отпред на диколето.
Попитай лекарката с какво можеш да намазеш. И по-леко облечено бебче.

Общи условия

Активация на акаунт