въпрос за стафилококова пневмония

  • 2 433
  • 5
  •   1
Отговори
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Днес педиатърката на дъщеря ми ме зарадва с тази диагнозал Ако някой знае нещо по въпроса -каква е тази инфекция ще съм му много благодарна да сподели. Дъщеря ми вече трети месец се влачи с едни сополи и кашлица и едва тази седмица се сетиха да й изследват секрет от нослето. Дали това, че толкова време не е предприето нищо за лечението й може да доведе до усложнения. И трябва ли да се правят някакви допълнителни изследвания.

# 1
  • Мнения: 4 414
пневмонията, лаишки обяснено, е възпаление на белите дробове, причинено от вирус или бактерия. явно при вас е причинено от стафилококи. лекува се с антибиотици и понякога изисква престой в болница. някъде бях чела, че стафилококова пневмония се получвала рядко. не знам колко е вярно...сигурна ли е диагнозата? аз бих завела детето на пулмолог за по-сигурно. вероятно това, че не са лекувани стафилококите е довело до пневмония, т.е. инфекцията е слязла надолу Thinking
не ти помогнах много Embarassed пусни тема и в Здравния форум - там има и доста лекари - ще ти пишат повече хора.
пожелавам ви да е грешна тази диагноза, а ако не е да се излекувате бързо  bouquet

# 2
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Благодаря за инфото. Шантавото е, че тази диагноза е поставена само от носен секрет - Дарянчето няма никакви хрипове и белите й дробове са чисти (според педито). И аз се шашнах от самата диагноза, а и от това, че нищо не ми очясниха, а и за болница изобщо не се е споменавало

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък си мисля, че тя е казала - стафилококова инфекция, но чак пък пневмония?!
иначе секрета от носа ВЪОБЩЕ НЕ ЗНАЧИ пневмония, но щом има стафилококи - има инфекция.
Ще ви лекуват за нея. А за пневмония - да се направи снимка, а не да се тъпче детето с лекарства.
ВЪпреки, че при стафилококи май лекарствата дето се пият влияят в повечето случаи /антибиотиците имам в предвид/ и на стаф.инфекции и на пневмонии и тем подобни белодробни заболявания!
Питай в здравния, но най-добре иди и на др лекар!

# 4
  • Мнения: 997
 Абсолютно съм съгласна с  catnadeen, че вероятно са ви казали стафилококова инфекция - иначе казано, стафилококови бактерии в носа. Разликата е огромна. Разбира се, хубаво е да се консултираш и с друг лекар, но първо може да се обадиш, на този, при когото сте ходили и да го помолиш да повтори диагнозата. Независимо каква е причината довела до пневмония, тази диагноза се поставя въз основа най-малко на: хрипове в дробовете, след като лекаря е преслушал детето и дори ренгенова снимка. Кръвна картина и изобщо един тон неща - това е сериозна диагноза. Дако че, не бързай да се тревожиш - първо се убеди, че си правилно си разбрал диагнозата.   

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Пневмония без хрипове не може да има, на децата е по-трудно да се чуят на слушалка затова се прави снимка за потвърждаване или отричане. От носния секрет, може да установят стафилокова инфекция, която се лекува с антибиотици или подобни, спрямо конкретния стафилокок.
Предполагам, че не си разбрала правилно за пневмонията, дано е така, бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт