Салата Шарлота

  • 10 594
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Една много красива и вкусна салата oт Гери Ламбрева
Продукти:
за пълнежа:
5 картофа
200 гр.пилешко филе
100 гр.грах
100 гр. кисели краставички
3 с.л майонеза
1 глава лук
сол
за палачинките:
4 яйца
1 с.л. брашно
1 ч.л майонеза
1/2 ч.л сол
сода за хляб на върха на ножа
2 с.л нарязан магданоз
1.Сваряваме по отделно картофите, филето и граха/ но може да се използва и стерилизиран/.

2.Приготвяме палачинките по следния начин:
Разбиваме яйцата със солта, содата и брашното.
Намазваме тефлонов тиган с мазнина, загрявяме и изливаме половината яйчена смес. Когато долната страна се изпържи я обръщаме. Готовата палачинка слагаме в чиния.
Изпържваме и другата, и след като изстинат ги намазваме с майонеза и поръсваме с нарязания магданоз, навиваме ги на руло и ги режем на кръгчета с дебелина 1 см.

3.Рендосваме картофите и лука /на най-ситно, за да стане на каша/ и ги смесваме, добавяме и 2 с. л. майонеза, и разбъркваме.

4.В отделна купа нарязваме месото на малки кубчета и го смесваме с граха и 1 с.л майонеза.

5.Взимаме една кръгла купа и я намазваме отвътре с масло, слагаме фолио, достатъчно голямо, зa да може след това да покрие добре готовата салата. Трябва краищата му да са надолу. Притискаме го към дъното и стените на купата за да прилепне добре.

6.Леко го намазваме с майонеза и слагаме парченцата палачинки плътно едно до друго на дъното и по стените на купата.

7.Отгоре на парченцата палачинка мажем тънък слой от картофената смес и хубаво го притискаме.

8.В средата слагаме пилешкото филе с грах,кисели краставички и майонезата, като добре го натъпкваме, за да не се разпадне при рязането.

9.Най-отгоре слагаме равен слой от оставащата картофена смес. Ако са ни останали от палачинковите парченца може да ги сложим върху картофите.

10.Завиваме салатата с краищата на фолиото, притискаме го с ръка и оставяме готовата салата в хладилник поне за 2 часа.

11.Преди поднасяне развиваме краищата на фолиото и обръщаме салатата върху чиния. Махаме фолиото и режем на триъгълни парчета.
Ето и как изглежда:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=524

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 20:22 от zoja77

# 1
  • София
  • Мнения: 35 817
Шарлота, не се ли казва сладкиш,който е с крем и бишкоти  newsm78

# 2
  • Мнения: 14 472
кой има време и нерви да го прави това!!!! страхотно е ама .....  много food002 newsm55 cook

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Хехе...бях се зарекла поне на рожденият си ден да не готвя....ама много ме изкушаваш Joy

Ще я пробвам задължително, нали си имам и повод  chef
Благодаря   bouquet

# 4
Салатата е страхотна,открих я в един руски сайт,преведох я и хоп някой ми я копва от сайта www.zadoma.com,без да се споменава така.Най-лесно е наготово ,знам.
С уважение:Гери Ламбрева

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Салатата е страхотна,открих я в един руски сайт,преведох я и хоп някой ми я копва от сайта www.zadoma.com,без да се споменава така.Най-лесно е наготово ,знам.
С уважение:Гери Ламбрева

Моите уважения Гери, но поне като си я копирала от руския сайт да беше сложила всички снимки оттам, за да е по-ясно как става http://www.good-cook.ru/salat/salat_078.shtml
И си мисля, че е коректно да сложиш свои снимки на салатата  newsm78

Салатата наистина е вкусна и аз съм я правила, но моята изглежда малко по различно Wink Ето го и моя вариант http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=716920

# 6
  • Мнения: 412
Пепита, много ми хареса твоята костенурка (костенурка е нали  Grinning) - голяма фантазия и майсторство  Peace. Може ли да обясниш как си оформила главичката - с ръце ли "скулптираш", или съединяваш две по-малки купички?
Предварително благодаря  Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепита, много ми хареса твоята костенурка (костенурка е нали  Grinning) - голяма фантазия и майсторство  Peace. Може ли да обясниш как си оформила главичката - с ръце ли "скулптираш", или съединяваш две по-малки купички?
Предварително благодаря  Hug

Дааа, костенурка е. Правя я в отделна купичка и след като я обърна я дооформям с мокри ръце. Или подбираш някоя нестандартна форма, която се доближава до тази, но пак завършека е с мокри ръце  Wink Да ти е сладко  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 412
Ммм благодаря  Grinning. Баща ми става на 60 год. след две седмици и мисля, че този специален повод е подходящ да се пробвам с тази специална салата. Но предвид повода...може да измисля друго внушение  Mr. Green на салатата. Например ако палачинките са с някаква маслинена паста и тортата прилича на футболна топка, тъкмо съвпада и с откриването на Световното по футбол  newsm78. Ще се радвам на идеи, няма да пускам отделна тема, но ако на някой му хрумне интересна плънка за палачинките или форма за салатата  Hug и предварително   bouquet

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ммм благодаря  Grinning. Баща ми става на 60 год. след две седмици и мисля, че този специален повод е подходящ да се пробвам с тази специална салата. Но предвид повода...може да измисля друго внушение  Mr. Green на салатата. Например ако палачинките са с някаква маслинена паста и тортата прилича на футболна топка, тъкмо съвпада и с откриването на Световното по футбол  newsm78. Ще се радвам на идеи, няма да пускам отделна тема, но ако на някой му хрумне интересна плънка за палачинките или форма за салатата  Hug и предварително   bouquet

Аз палачинките ги правя с пастет от сирене крема, малко майонеза, накълцан на ситно пресен лук. Мисля, че ако салатата ти е във форма на полусвера пак ще си изглежда супер  Wink

# 10
  • Мнения: 72
Ммм благодаря  Grinning. Баща ми става на 60 год. след две седмици и мисля, че този специален повод е подходящ да се пробвам с тази специална салата. Но предвид повода...може да измисля друго внушение  Mr. Green на салатата. Например ако палачинките са с някаква маслинена паста и тортата прилича на футболна топка, тъкмо съвпада и с откриването на Световното по футбол  newsm78. Ще се радвам на идеи, няма да пускам отделна тема, но ако на някой му хрумне интересна плънка за палачинките или форма за салатата  Hug и предварително   bouquet

Аз палачинките ги правя с пастет от сирене крема, малко майонеза, накълцан на ситно пресен лук. Мисля, че ако салатата ти е във форма на полусвера пак ще си изглежда супер  Wink

Пепита, за костенурката ясно, а я кажи за другите вкусотийки по масата - салата с нар, пролетни ролца, палачинки бюрек? Ако може де baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт