Щитовидната жлеза и забременяването

  • 1 803
  • 14
  •   1
Отговори
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Колкото повече чета, толкова повече се страхувам, че няма да мога да имам бебче. От няколко месеца вече не се пазим,а  цикълът си ми е разочароващо редовен. В пуберитета имах проблем с щитовидната жлеза- Тиреодит на Хашимото.Уж всичко влезе в норма, но пък имам и наследствен фактор- мама има диабет - не е инсулинозависима, но все пак. cry

# 1
  • София
  • Мнения: 35 910
Колкото повече чета, толкова повече се страхувам, че няма да мога да имам бебче. От няколко месеца вече не се пазим,а  цикълът си ми е разочароващо редовен. В пуберитета имах проблем с щитовидната жлеза- Тиреодит на Хашимото.Уж всичко влезе в норма, но пък имам и наследствен фактор- мама има диабет - не е инсулинозависима, но все пак. cry
Правила ли си изследвания на щит.жлеза (хормони ,УЗ)?
Няколко месеца опити е много малък период и според мен се притесняваш излишно. Много момичета с промлеми свързани със щитов.жлеза забременяват след съответното лечение.
Трябва да отидеш на ендокринолог, дори на гинеколог-ендокринолог.
Пожелавам ти да нямаш сериозен проблем и много скоро да се похвалиш с добра новина. Wink

# 2
  • Мнения: 26
Здравей,  не се притеснявай и аз в пубертета имах проблем, който е виден и до днес
гушата ми е видна просто нямам симптоми за разлика от пубертета когато си беше направо страшно, сега сам в бременна в края на трети месец след доста време опити - по важното е когато искаш да имаш дете да си определиш момента на овулацията и по мое мнение не е необходимо да го споделяш с половинката си защото мъжете се стряскат от думи като овулация и т.н., ако още три 4етири месеца няма резултат иди на профилакти4ен преглед.
При мен проблема не беше гушата а киста на яй4ника така 4е горе главата и ти желая скоро да ти се слу4и най прекрасното нещо на света, но дори и да не стане веднага НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 527
а мислите ли ,че може да има проблем със забременяване ако мъжът има проблем с щитовидната жлеза.

# 4
  • Мнения: 686
а мислите ли ,че може да има проблем със забременяване ако мъжът има проблем с щитовидната жлеза.

Ако спермограмата му е наред, мисля че няма никакъв проблем да забременееш!

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Колкото повече чета, толкова повече се страхувам, че няма да мога да имам бебче. От няколко месеца вече не се пазим,а  цикълът си ми е разочароващо редовен. В пуберитета имах проблем с щитовидната жлеза- Тиреодит на Хашимото.Уж всичко влезе в норма, но пък имам и наследствен фактор- мама има диабет - не е инсулинозависима, но все пак. cry
Мила, за да не се притесняваш, намери си един добър ендокринолог. Ще ти проследи и щитовидната жлеза и ще ти пусне и  тест за инсулинова резистентност.

# 6
  • Мнения: 990
Не се притеснявай миличка, още в гимназията ми откриха гуша, не помня коя степен беше, но доста време около 3-4 години пих тиоридазин, после всичко се нормализира, включително и менструацията, която преди това липсваше от време на време! Не забременях веднага, но и не си го поставих като фикс идея, може би след около 7 месеца опити, ето че4 резултата е на лице! Така, че не мисли за това, отпусни се и се наслаждавай на любовта на човека до теб! Между другото и сестрата на майка ми има диабет и то от 17 годишна, а сега е на 42, така че не мисли за тези неща! Всичко ще се оправи сигурна съм! newsm10

# 7
  • Мнения: 157
И аз мисля, че трябва да отидеш на гинеколог и да видиш как са яйчниците ти например, защото в някои случаи знам, че има връзка между тези симптоми... newsm78

А как се разбира, че има проблем със щитовидната жлеза??? newsm78

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...А как се разбира, че има проблем със щитовидната жлеза??? newsm78
с изследване на хормоните ТСХ, ФТ3, ФТ4 и ТАТ, МАТ и с ехография на щитовидната жлеза.

# 9
  • Мнения: 157
A без тези изследвания? Какви са симптомите? Бих ли могла да имам такъв проблем и да не знам само защото не съм си правила изследвания наскоро... Thinking

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
При мен го откриха в гимназията при рутинен преглед - като опипват гръкляна(на мястото където при мъжете е адамовата ябълка). Лековах се с L- tiroxin 1000 (извинявам се ако не съм го изписала правилно) и след това 1 годишно правех контролни изследвания. Всичко беше в норма. От 4-5 год. не съм правила. Най-накрая ще взема да направя, за да се успокоя. Благодаря  за отзивчивостта.

# 11
  • Мнения: 733
Аз съм с проблемна щитовидна жлеза. Искаха да ме оперират, но повечето лекари казаха, че при едно раждане сама ще се регулира. Още не мога да твърдя, че се е регурила, но както виждаш по долу бебчо е на лице  Heart Eyes. Зависи много и от това до колко са силни "червйчетата" на тати, ако са по слаби ще стане малко по бавно, но няма начин да не стане. Успех и едно голямо коремче ти пожелявам   bouquet

# 12
  • Мнения: 667
Аз също съм с тиреоидит на Хашимото. Заболяването  има връзка със забремянаването.
Аз пия Л-тироксин и ще го пия до живот. Следя си хормоните редовно и така се регулира дозата. Ако не са ти в ред хормоните, е малко вероятно да забременееш. А когато забременееш, ежемесечно се пуска TSH, следи се и за наличие на ТАТ и МАТ /опасност от сп.аборт/.
Трябва да се консултираш с добър ендокринолог.
Пусни в търсачката "Хашимото" и ще намериш много информация в този форум.
И в "Зачатие" има някои статии.

А сега когато съм бременна пия по-високи дози Л-тироксин. За всеки срок от бременността нуждите са различни. Пия и Селен /заради наличие на високи ТАТ и МАТ/. Освен това ми предписаха и малки дози Аспирин. /В "Майчин дом" - Д-р Тодорова тел.0888408203/

Звучи ми странно, че си имала Хашимото, а сега не. За себе си зная, че ще го имам за винаги и с лекарства ще боря симптомите.

Желая ти да си здрава, бързо забременяване - пробвай с план за забременяване /има го във форума/.

# 13
# 14
  • Мнения: 1 416
Аз съм с проблемна щитовидна жлеза. Искаха да ме оперират, но повечето лекари казаха, че при едно раждане сама ще се регулира. Още не мога да твърдя, че се е регурила, но както виждаш по долу бебчо е на лице  Heart Eyes. Зависи много и от това до колко са силни "червйчетата" на тати, ако са по слаби ще стане малко по бавно, но няма начин да не стане. Успех и едно голямо коремче ти пожелявам   bouquet
Аз също съм жив пример за заболяване на шитовидната жлеза и успешна бременност...
Желая ти упех и съм сигурна, че ще си имате бебче!!!  Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт