Какъв слънце защитен крем?!

  • 2 374
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Провокирана от темата на Никол пускам тази. Имам няколко въпроса, които смятам, че ще са от полза и на други майки.
Какъв трябва да е слънцезащитния крем за детето? С какъв фактор на коя фирма, олио или мляко да бъде? Има деца като моето, което много лесно се обрива. Има ли кремове за алергични деца и тн.
До сега никога не сме използвали такъв крем точно от страх да не се изрине (както стана на няколко пъти с друга козметика).
Моля споделете вашия опит!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 370
Слънцезащитен лосион на Бюбхен-ако не се лъжа, 30 фактор.
По принцип сме фенове на тази козметика и проблеми досега-никакви.

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 19:18 от ЧЕРВЕНАТА SHARK-ЧИЦА!!!

# 2
  • Мнения: 1 858
Много се извинявам Mr. Green на модераторите и на потребителите, току що видях, че в един от другите форуми има подобна тема Embarassed. Моля модераторите ако преценят да изтрият моята тема Embarassed.

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мажа дребния с Бюбхен - 30 фактор, но съм решила да увелича фактора, затова ще купувам слънцезащитен крем поне 40 фактор, ако не и 50

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Крем на Мустела 30 фактор, имам и един на Нивеа бейби пак 30 фактор...Втория го ползвам за ръце и крака, първия - за лицето.

# 5
  • Мнения: 248
Детския на Vichi - 50-ти фактор

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Хм... и мен това ме вълнува, даже щях да пускам тема, но добре, че първо погледнах дали има. Та така мен ме интерисува най-вече на марката Бюбхен, понеже ние само такава козметика ползваме. Някой ще ме ориентира ли в цени, фактор и дали сте доволни  Grinning
И не на последно място, като важност е да се размазва добре, не обичам лосиони, които са твърди и остават не размазани  Grinning

# 7
  • Мнения: 765
 Купих на " Клоран " и не съм доволна - бузите и леко изгоряха  , въпреки че я мажа обилно . Сега ще търся нещо по-добро...

# 8
  • Мнения: 248
Мога да ти кажа за този, който ние ползваме - детски на Vichi 50-ти фактор. Размазва се много лесно, не е твърд изобщо, кожата не стои бяла, след като я намажеш. Купих го от една аптека за 23,30 лв. Имаше и на Мустела - няколко вида, които варираха около 30-тина лв/броя. Ние ползваме Vichi от миналата година и сме много доволни - големият ми син си дойде от морето с много приятен тен, без да загори, без да се обели.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз съм на тази вълна   Grinning Точно днес купих крем на Мустела. По точно е  Слънцезащитно мляко за бебета 50 фактор. И тъй като само днес съм я мазала с него, още нямам отзиви. Ако има някоя мама, която е ползвала точно това, нека сподели дали е добро.

# 10
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
   Слънцезащитните кремове за деца трябва да съдържат минерален фактор/филтър.Болшинството предлагани на българския пазар са в комбинация -минерален/химичен.
Дъщеря ми е с атопичен дерматит и ползваме на Клоран.Бях взела тестер и следях за реакция-нямаме проблем. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 425
От миналата година ползвам на Бюбхен 32 фактор и съм много доволна. Вики е с много бяла кожа, но като я намажа слънцето не успява да я изгори. Цената му миналата година беше към 12 лв. Сега предполагам е пак толкова. Като купувате проверявайте срока на годност, защото търговците обичат да набутват стара стока. На мен щяхя да ми пробутат крем който изтичаше след месец, а лятото тепърва започваше.

# 12
  • Мнения: 532
Аз й купих на Chicco 50-ти фактор,но той остава бяло и по-трудно се размазва.Иначе няма проблеми.

# 13
  • Мнения: 442
тази година купих Anthelios спрей SPF 40, UVA 50/18 на La Roche-Posay.

за кърмачета и деца с много светла кожа La Roche-Posay препоръчват Anthelios мляко SPF 60, UVA 95/28.

# 14
  • Мнения: 209
И  ние преди ползвахме Vichi сега сме на Anthelios, La Roche Posay 40 SPF
Страхотен е горещо го препоръчвам Няма изгаряне с него Може да е гъстичук но Дар има атопичен дерматит и слънчева алергия а снего и на плаж  няма проблеми Само внимавайте защото тя като ме пипна миналата година с намазана ръчичка и после там слънцето не ме хвана и си ходих с разлика цяло лято

Общи условия

Активация на акаунт