Първа помощ

  • 1 172
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Мили майки и татковци, предлагам в тази тема да пишем какви действия трябва да се предприемат за оказване на първа помощ на бебчовци, деца, пък и възрастни в най-различни случаи. Аз лично се чувствам твърде "боса" и несигурна в това отношение. Веднага давам примери. Какво се прави при астматичен пристъп, при охлузване, натъртване, ужилване от пчела, ухапване /не дай Боже/ от животно и т.н. Разбира се не пожелавам на никого гореспоменатото, но аз бих се чувствала по-спокойна, ако зная какво да правя. Предполагам и вие. Ако темата намери отклик, предлагам да се закове.

Сега да кажа какво разбрах за астматичния пристъп/става въпрос за първи такъв/. Около детето не трябва да има хора, за да може да диша пресен въздух, разкопчава се блузката или се маха, може въздуха да се овлажни и..общо взето се чака да му мине /за това, често казано не съм убедена, че трябва да е така/. Е...включвайте се.

# 1
  • Мнения: 997
  Приветствам идеята. Важно е една майка да знае какво да прави и в случаи като задавяне, изгаряне, поглъщане на нещо опасно. Имах някаква листовка по въпроса - тъй като не се наемам да описвам със свои думи, ако я намеря, ще я препиша. Дано се включат и мами с повече опит или медицински познания, според мен ще бъде полезно.

# 2
  • Мнения: 6 314
В сайта цял раздел Безопасност и първа помощ

В тази статия е описано какво може да се направи при задушаване, натравяне, изгаряне, чуждо тяло в носа, ухото и т.н.


Сега да кажа какво разбрах за астматичния пристъп/става въпрос за първи такъв/. Около детето не трябва да има хора, за да може да диша пресен въздух, разкопчава се блузката или се маха, може въздуха да се овлажни и..общо взето се чака да му мине /за това, често казано не съм убедена, че трябва да е така/. Е...включвайте се.

Да допълня.
При астматичен пристъп може да сложите на котлона да заври вода с лъжичка сол и лъжичка сода бикарбонат. След като заври, намалявате силата на котлона, така че водата само леко да къкри и да излиза лека пара (т.е. да не е много силна парата).
Ако детето е по-голямо, може да го накарате да подиша над парата за около 5 мин. след което го премествате в добре проветрена стая. Ако е по-мъничко, може да не намалявате силата на котлона и да оставите да излиза силна и гореща пара от тенджерата и просто да постоите с детето в същото помещение.

# 3
  • Мнения: 1 883
Преди две седмици малкото ми направи температурен гърч при 38.5 гр. - общо взето изчетах всичко по въпроса и стигнах до извода , че с нищо не можеш да му помогнеш  Cry. При следващо вдигане на ТП трябва да се сваля възможно най бързо , но не рязко.Ако има други мами на който децата са им преживяли този ужас , нека се включат със съвети   bouquet

# 4
  • Мнения: 636
Мамма, благодаря за линковете, но мисля, че не изчерпват темата. Не видях например какво конкретно се прави при епилептичен припадък. Чувала съм, че трябва да се пази детето да не глътне езика си, но не зная как става това.
Викуна, за Т гърч също не зная. Звучи много лошо  Sad. Дано не се случва повече Praynig

# 5
  • Мнения: 6 314
Мамма, благодаря за линковете, но мисля, че не изчерпват темата.

Не съм и искала това да кажа.
Просто ги дадох като полезно инфо в контекста на зададения въпрос.
Разбира се, че винаги има с какво да се допълни.

# 6
# 7
мами, кажете медицински центрове - частни и държавни, в които е най-добре да се отиде при определени спешни ситуации

# 8
  • Мнения: 1 883
Мисля , че в Пирогов са добри специалисти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт