Мисля,че не изсуква достатъчно!

  • 351
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Мами кажете кaкво да правя!Детенце суче по 5 минути най-много и след това започва да реве и не иска.Първо бяха коликите и си мислех,че е заради това,но сега няма колики.Пробвах да дам със шише за да видя колко изсуква и установих,че изяжда по 40 мл. на хранене.Иначе издържа по 2 и половина 3 часа без да мрънка от глад.Ака над 4-5 пъти на ден също мисля,че и пишка добре.Но не яде ли прекалено малко за бебе на 40 дена?А дали оказва влияние,че първитe 20 дена го храних със шишe?.Ходихме и на пробно кърмене  и кантара също показа че е качил 40 грама.Педиаtърката каза да не се притеснявам.Но аз все пак се притеснявам и неzнам защо не иска да яде.А кърма имам достатъчнo и след хранене изцеждам,за да не намалее,тъй като той почти нищо не изсуква.Моля помогнете със съвет!

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 22:20 от elica s

# 1
  • Мнения: 3 760
Първо: честито бебенце! Много радост да ти носи!   bouquet
Второ: спри да се шашкаш!
Трето:  Laughing всяко бебенце е различно. Не пишеш колко пъти на денонощие ядете. Даваш ли друго освен кърма (вода, чай).
Щом ака и пиша "в норма" значи не гладува. А и за 40 дена щеше да забележиш ако е вяло, недохранено, изнервено или сънливо...
Щом суче само по 5 минутки - предлагай му по-често гърдата. Не го чакай да се разплаче, а му давай да суче във всеки удобен момент. В рамките на 3 часа предлагай само едната гърда.
Като го водихте на пробно кърмене - колко беше наддало детето? Вече сте имали една-две консултации, нали?

# 2
  • Мнения: 3 760
Сега виждам, че за един месец е наддало над килограм. Е, просто няма за какво да се притесняваш!

# 3
  • Мнения: 1 006
Мъни,от вчера се храни на всеки три часа през деня и през час през нощта,а допреди няколко дена ядеше през час и половина и през деня.Първият месец качи 1300кг.,но го храних със шише и изсукваше 90-100мл.А сега само го кърмя и не давам със шише.Вода пи само вчера около 50мл,явно защото му беше много топло,иначе не иска да пие вода.Когато правихме пробното кърмене беше качил 190гр. за седмица.
Аз му предлагам по-често гърдата но той не иска и започва да реве.Сега го храних в 20 и 30 часа и още спи,но все пак си мисля,че много малко яде.Дали пък не е от жегите?

# 4
  • Мнения: 3 760
Значи жегите съвсем естествено убиват всякакви апетити. Освен това вие сте на около 40-дни когато имаше май кърмаческа стачка. Виж в библиотеката какво пише по въпроса.
И бих те посъветвала да не му предлагаш вода. Въпреки жегите. Но да имаш готовност по всяко време да му дадеш да си цокне ако иска. Продължавай да следиш напишаните и наакани памперси и ако при тях всичко е точно - значи просто му е такова организъмчето.
Въобще няма да се изненадам ако при тези жеги децата ни не наддадат този месец... Thinking
П.С. 190гр на седмица да не ти се вижда малко?  newsm78 Защото не е!!!  Wink
  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 586
Спри да даваш биберон, за да изключиш тази причина за нежелание за сукане от гърдата. До тук наддавате много добре. Кърми изключително и не се притеснявай Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт