гимнастиката при бебетата

  • 1 067
  • 13
  •   1
Отговори
имам въпрос възможно ли е да се разделя гимнастиката на бебока от масажа имам в предвид-масажа да се прави вечер с къпането , а гимнастиката при сутришното будуване.Или според вас първо трябва да се прави винаги масаж а после гимнастика.Питам защото при масаж се налага намасляване на кожата, а при къпане винаги трябва да се намазва бебчо. newsm78

# 1
  • Мнения: 545
Защо да не е възможно? Аз му правех гимнастика по всяко време, когато беше буден и си играехме.

# 2
  • Мнения: 723
Защо да не е възможно? Аз му правех гимнастика по всяко време, когато беше буден и си играехме.

И аз така, не е задължително да е след масажа.

# 3
  • Мнения: 9 894
за мен изобщо не е логично вечер след разпускащата баня да има гимнастика - после я го приспиш, я не. Масаж-да.
А сутрин пък ми е нелогично да има масаж. Значи сутрин гимнастика, вечер масаж.

# 4
  • Мнения: 11 505
за мен изобщо не е логично вечер след разпускащата баня да има гимнастика - после я го приспиш, я не. Масаж-да.
А сутрин пък ми е нелогично да има масаж. Значи сутрин гимнастика, вечер масаж.
newsm10И ние сме по тази схема.

# 5
  • Мнения: 5 299
Не съм правила гимнастика на Викториа, само масажи ве4ер.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Може ли да ме светнете за гимнастиката? Как се прави, от каква възраст...май това съм го пропуснала  Embarassed

# 7
  • Мнения: 670
Можеш да правиш гимнастика и масаж по всяко време. Когато ти и бебето сте в настроение за това. Единственото с което трябва да се съобразиш, е масажа и гимнастиката да не се правят веднага след хранене, а поне час след това.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 97
Масажът и гимнастиката активизират детето, тъй че не е препоръчително да се прави в близост до часа на заспиване. Аз ги правех сутрин по тази причина

# 9
  • Мнения: 8 917
имам въпрос възможно ли е да се разделя гимнастиката на бебока от масажа имам в предвид-масажа да се прави вечер с къпането , а гимнастиката при сутришното будуване.Или според вас първо трябва да се прави винаги масаж а после гимнастика.Питам защото при масаж се налага намасляване на кожата, а при къпане винаги трябва да се намазва бебчо. newsm78
Това за съвместното масажиране и гимнастика го чувам за пръв път. На Гери й правех масаж всяка вечер след баня и то доскоро, докато искаше Mr. Green, а гимнастиката по всяко време - като се събуди сутрин, след следобедният сън, вечер като й се играе отново и така Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 39 719
Гимнастиката я правех по всяко време. Вечер пак правехме гимнастика и масаж... таткото също участваше. Хем помагаше, хем се приобщаваше Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 626
Гимнастиката можеш да я правиш по всяко време в будня период на детето между храненията. Да е минало известно време след храненето, но и да не е преди ядене.

# 12
  • Мнения: 8 505
Може,може.Аз така правех.И понеже беше от неспящите през деня,измарях я с гимнастика няколко пути дневно,за да поспи.

# 13
  • Мнения: 680
докато е буден и си играем винаги правя гимнастика,а масаж вечер след баня!

Общи условия

Активация на акаунт