Какви ваксини, освен задължителните, сте правили?

  • 802
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Знам, че това е болна тема, ама да питам....
Засега си спазваме ваксините от имунизационния календар. Често чувам обаче за някакви други ваксини, които не са задължителни, но са силно препоръчителни... Thinking
Питах педито, но конкретен отговор така и не получих.  Close
Честно казано, не съм много наясно с тези неща.

Затова, моля, споделете вие прилагали ли сте такива ваксини и на каква възраст.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 997
 Слагам на децата само задължителните ваксини. Виж този линк, има някакъв списък на препоръчителните ваксини.
http://www.vaxini-bg.com/display.php?show_category=15

# 2
  • София
  • Мнения: 337
преди да тръгне детето на градина -1,10м му поставихме първата доза за хепатит А.
много съм доволна, че го направихме.

Педито ми препоръча да се въздържа от менингитната, защото каза, че детето е здраво и няма нужда.

# 3
  • Мнения: 723
Сложих Tetra Act Hib, т.е. ДТК + менингит. Аз мисля, че е добре да се сложи Act HiB, ако не е поставяна такава.

преди да тръгне детето на градина -1,10м му поставихме първата доза за хепатит А.
много съм доволна, че го направихме.


Може ли да ми дадеш повече инфо за нея? На каква възраст е препоръчително да се сложи? Колко пъти се поставя и кога е реимунизацията? А също ако можеш да ми кажеш и цени? Много благодаря!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 337


преди да тръгне детето на градина -1,10м му поставихме първата доза за хепатит А.
много съм доволна, че го направихме.


Може ли да ми дадеш повече инфо за нея? На каква възраст е препоръчително да се сложи? Колко пъти се поставя и кога е реимунизацията? А също ако можеш да ми кажеш и цени? Много благодаря!   bouquet

Хепатит А се слага след навършване на 1 год. -2 дози, като втората е 6 до 12 месеца след първата, но ние ги сложихме през 6 месеца. Цената беше около 40 лв. на доза. Лекарката ми обясни, че поне за 15-20 години не е нужна реимунизация.

# 5
  • Мнения: 8 505
Противоменингитна-Act Hib,еднократен прием.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Противоменингитната АктХиб - след годинката еднократен прием
На баткото сега, на 7 години - ваксината против хеп.А (имаме много лош опит с боледуването на таткото от хеп.А и бяхме твърдо за ваксина и двамата).

Общи условия

Активация на акаунт