помощ!!! семейството се разпада

  • 21 740
  • 240
  •   1
Отговори
 Скъпи приятелки, извинете ме за анонимността, но за сега предпочитам така да пиша.
Семейството ми се разпада, сутринта мъжа ми ми каза, че вече не може така да живее, от известно време се отдръпна от мен без да има видима причина, продто ми каза че чувствата са му изстинали и вече не обича. Моля ви дайде идеи как да го задържа. Иска да се връща при тяхните, а ние сега живеем във вилата им, а аз можело да си остана там. Побърквам се, моля помогнете, страшно съм отчаяна!!!

# 1
  • Мнения: 7 186
Защо, каква е причината за неговото отдръпване? Никакъв шанс ли няма да се сдобрите? Дай повече подробности.

# 2
 Шанс според мен има, но той твърди че не мога да му върна чувтвата отпреди. Причина за неговото отдръпване твърди, че няма, само повтаря, че той е виновен, питах го за друга, но ми отговори, че дори и да има, не е това причината. От два месеца е неговото отдръпване, не излизаме заедно, всеки с неговите си приятели. През тези два месеца не бил спал, а цяла нощ се чудел как да ми ги каже тези неща и тази сутрин всичко излезе наяве. Не сме се карали, по принцип се разбираме чудесно. Обичам го!!! Скоро направихме 2 години откакто сме семейство

# 3
  • Мнения: 2 100
Ами ти не си ли предвиждала такъв развой?
За нормално ли намираше това което се случва през тези 2 месеца и сега си изненадана?
Ако наистина се чувства така добре все пак,че е събрал смелост и го е признал, а не те е залъгвал .... имате ли детенце?
Ако има друга проблема ще е сложен ако ли не може и да пооправиш нещата. Разкажи ни повече неща .... така няма как да ти се даде адекватен съвет.

# 4
  • Мнения: 696
Съжалявам, че така се е получило. Сега повечето тук ще ти кажат да си поговорите спокойно. Според мен трябва да разбереш каква е причината за това отдръпване, защо чувствата му са се променили и държи ли още на семейството ви. Да му кажеш/покажеш, че го обичаш и тогава да мислиш как точно да действаш занапред.  А детенце имате ли?

# 5
 Детенце нямаме. Аз веднага щом усетих това отдръпване правя всичко възможно за да му покажа колко държа на него и колко го обичам, и той това ми го каза сутринта, че не е в мен причината, защото аз го питах ако аз съм виновна с какво съм сгрешила и как да се поправя, но той пак повтори че не е в мен причината, показвам му всяка една минута колко го обичам.

# 6
  • Мнения: 696
Добре де, щом не е в теб причината, а в него разбери защо се е стигнало до тук. Казал ти е, че дори и да има друга не е това причината. Ако обаче има (дано не е така все пак) става по-сложно. А иначе какви са отношенията ви? Карате ли се? Подкрепя ли те? Разкажи ни повече!

# 7
  • Мнения: 2 100
това е малко обезоръжаваща реплика "Не е в теб причината".... така или иначе причина има ..... може би е друга жена или просто му е такъв момент ....изчакай ....
според мен му предложи да останете за сега да си живеете така и да се опитате да превъзмогнете момента. Не го и насилвай и не претрупвай с чувства да не се получи обратния ефект ... но пак според мен щом го е заявил откито това си е голяма стъпка...
Сама казваш-надежда има-внимавай обаче да не останете заедно от съжаление към теб и да живеете в още по-голям кошмар .... сложни са тези неща и вие двамата се познавате и най-добре ги знаете

# 8
  • Мнения: 2 220
Не искам да съм лош пророк, но думите дори и да има, не е това причината ме навяват на мисълта, че точно това ее причината... Ако е така, само времето ще покаже с коя ще бъде. Ако имаш сили да го чакаш.

# 9
Казал ти е, че дори и да има друга не е това причината. Ако обаче има (дано не е така все пак) става по-сложно. А иначе какви са отношенията ви? Карате ли се? Подкрепя ли те? Разкажи ни повече!
 
  Аз съм почти 90% сигурна, че друга няма. Отношенията по принчип са ни отлични, не се караме, подкрепяме се винаги, винаги в трудни моменти сме били заедно, аз зад него или той зад мен.

.... така или иначе причина има ..... може би е друга жена или просто му е такъв момент ....изчакай ....
според мен му предложи да останете за сега да си живеете така и да се опитате да превъзмогнете момента.

 Причина има съгласна съм, но не мога да е разгадая, довечера като се приберем от работа ще проведем един разговор на дълго и на широко, дано причината да излезе, и аз мисля че най-добрият вариант е да изчакам, дори и за малко да се разделим, пак ще чакам, дано превъзмогнем всичко, за развод не смея и да си мисла - това е много,много крайно решение.

# 10
Не искам да съм лош пророк, но думите дори и да има, не е това причината ме навяват на мисълта, че точно това ее причината... Ако е така, само времето ще покаже с коя ще бъде. Ако имаш сили да го чакаш.

 Ще го чакам и хиляда години ако трябва!!!

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сама си написала правилното (поне според мен) решение за момента- временна раздяла. Но ако след това той все още иска развод- просто не виждам какво можеш да направиш (след като вече си му казала колко го обичаш и държиш на него). При всички случаи те съветвам да запазиш достойнството си и да не се влачиш след него.
Успех  bouquet

# 12
Сама си написала правилното (поне според мен) решение за момента- временна раздяла. Но ако след това той все още иска развод- просто не виждам какво можеш да направиш (след като вече си му казала колко го обичаш и държиш на него). При всички случаи те съветвам да запазиш достойнството си и да не се влачиш след него.
Успех  bouquet

 Той също не говори за развод а само за преместване в майка му. А вече ако се стигне до там и няма какво повече да се направи - не знам, дано никога не стигаме до там. Praynig

# 13
  • Мнения: 2 100
сигурна ли си че си струва? Thinking
И какво ще чакаш и какво ще правиш ако това продължи 1 година или 2 ....
На колко години си? А той?
От опит мога да ти кажа едно-прекалената амбиция да спечелиш някой може да те направи борбена и да минеш през много болка, унижение и разочарование. Да спечелиш битката, но да си загубила войната т.е.  След време да се обърнеш назад и да видиш ,че всичко това не си е струвало .... знам,че не можеш да го разбереш в момента. Дано никога не се случи при теб и нещата се оправят.
Щом казваш,че си сигурна,че няма друга ще е по-лесно.
Много песимистични постове ти написах днес-не знам и аз защо-просто съм преживяла подобно нещо и то след връзка 10 години ....
По принцип избягвам да се включвам в такива теми и да давам съвети.
Навън е хубаво и живота продължава......усмихни се дано върнете страта тръпка и чувства!

# 14
сигурна ли си че си струва? Thinking
И какво ще чакаш и какво ще правиш ако това продължи 1 година или 2 ....
На колко години си? А той?
От опит мога да ти кажа едно-прекалената амбиция да спечелиш някой може да те направи борбена и да минеш през много болка, унижение и разочарование. Да спечелиш битката, но да си загубила войната т.е.  След време да се обърнеш назад и да видиш ,че всичко това не си е струвало .... знам,че не можеш да го разбереш в момента. Дано никога не се случи при теб и нещата се оправят.
Щом казваш,че си сигурна,че няма друга ще е по-лесно.
Много песимистични постове ти написах днес-не знам и аз защо-просто съм преживяла подобно нещо и то след връзка 10 години ....
По принцип избягвам да се включвам в такива теми и да давам съвети.
Навън е хубаво и живота продължава......усмихни се дано върнете страта тръпка и чувства!

 Благодаря ти коте.коте за окуражаващите думи! Аз съм на 23, а той сега ще навърши 26.

Общи условия

Активация на акаунт