Новичка съм и се нуждая от помощ...

  • 457
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Привет , момичета !  bouquet

Аз съм "прясно " майче на едноседмичен син - да се похваля - моят втори син Марк се роди на 17 май !!!

Е , сега идва и питането ... За мое най- голямо учудване в сравнение с първия път сега имам кърма , която слезна изненадващо бързо , но бебо си е харесал само лявата гърда . Дясната е с малко и неоформено зърно но има много кърма , която цедя . Забелязвам обаче че започва да намалява , така че моля кажете какво да правя и още едно въпросче - какво да пия за увеличаване на количеството , защото ми се струва , че скоро няма да му достига . А този път наиситина много искам да кърмя !!!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Честито бебе! Grinning
Често кърмене е най-доброто средство за увеличаване на кърмата Grinning Малките бебета имат по-голяма нужда да сучат начесто, нерядко дори на всеки час - час и половина. С времето ще разреди храненията, но сега честото сукане му е нужно Simple Smile

Предлагай и другата гърда. Нищо, че не я долюбва Simple Smile Давай я, когато е по-сънен (преди или след сън), за да свикне с нея. Бебетата нерядко имат предпочитание към едната гърда в началото (често това е лявата, т.к. там по-добре чуват биенето на майчиното сърце, с което са свикнали от утробата), така че е добре да поупорстваш в това начинание, за да свикне и с другата.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебенце Grinning
От това, което си писала, излиза че имаш няколко питанки:
1. Ок ли е да продължаваш само да цедиш от едната гърда с по-проблемното зърно
2. Може ли да се научи бебето да суче от нея (предполагам, че се интересуваш и от това)
3. Как се регулира лактацията и дали ще имаш достатъчно кърма да кърмиш бебето

Сега на въпросите поред:
1. Да цедиш и да даваш млякото от проблемната гърда с шише е възможно - но този вариант крие в себе си няколко клопки. Едната е, че цеденето омръзва и е свързано с много други досадни дейности като миене и стерилизиране на помпи и шишета. Втората (по-сериозна) - че е възможно даването на кърма с шише да предизвика т.нар. объркване на зърното и бебето да развие предпочитание към шишето, като започне да суче неефективно на гърда и си чака шишето, за да се нахрани. Не е задължително да се случи - много бебета успешно съвместяват сученето на гърда и пиенето от шише. Но ако се стигне до такава ситуация, последствията могат да са неприятни - да се мине само на цедене и даване на кърма от шише и*или кърмата да намалее поради недостатъчна стимулация на гърдите (едно, че бебето не суче ефективно и второ, че никоя помпа не може да стимулира гърдите както бебето).
2. Има разнообразни неща, които може да опиташ, за да научиш бебето да суче от проблемната гърда (аз самата имах подобен проблем - едната ми гърда е с нормално зърно, а другата с плоско и дребната не искаше да суче от него и се объркваше). Някои от възможностите са да опиташ да се кърмите от тази гърда в различна поза - легнала или във футболната поза; да слагаш бебето да суче от нея, когато е полузаспало или още неразсънено, за да не забележи; да изцеждаш малко с помпата преди кърмене, за да се изтегли зърното и млякото да потече. В някои случаи помага и използването на силиконово зърно само на тази гърда.
3. След като очевидно имаш кърма и бебето се справя добре, не е нужно да се притесняваш от недостиг Grinning Кърменето на поискване и енергично сучещо бебе са съвсем достатъчни, за да регулират лактацията. Когато бебето има нужда от повече кърма, то само си я изработва - започва за няколко дни да суче много по-често от обичайното, честото им изпразване е сигнал за гърдите и те започват да произвеждат повече. В тези моменти е изключително важно бебето да не получава добавка от АМ или изцедена от преди кърма, защото това ще обърка процеса - ще намали честотата на сучене и няма да може да се увеличи достатъчно кърмата, така че да покрива нуждите му без добавка. Такива периоди на учестено сучене може да очакваш към 1-12 ден след раждането, към третата седмица,шестата седмица и 3 и 6 месец. Те са нормални, очаквани и не са сигнал, че млякото не стига - точно обратното, показват, че млякото е в процес на увеличаване Wink
Гърдите ти скоро ще станат меки и изцежданото количество ще намалее - и това е нормално и очаквано и не е признак за нищо друго, освен за регулиране на лактацията Grinning
Надявам се това да ти е от полза - а много обширна информация по всички тези въпроси може да намериш в Библиотеката Grinning

# 3
  • Мнения: 863
ами аз само да кажа,4е ако слушаш Бу и Хедра ще кърмиш доста време,така 4е -успех Hug
ина4е няма какво да добавя-те са ти го написали  bouquet

освен-4естито беб4е и ти пожелавам 4асове приятно кърмене  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 760
Честито бебенце!
С желание и спокойствие ще кърмиш дълго и приятно!
   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Понякога бебетата просто имат предпочитания към позата - в смисъл, че се чувстват по-удобно, когато главичката име обърната на еди-къде-си докато сучат. Можеш да пробваш да го излъжеш като сложиш една възглавница от дясната си страна и слагаш бебето така че да суче от дясната гърда, като крачетата му не са ти в прегръдката, а извън нея - откъм гърба ти някъде.

Познавам майки (по-възрастнички, които не са чели ни форуми, ни книги за това), но са кърмили успешно месеци наред благодарение на прилагането на този трик по- в началото. По-добре опитай така, отколкото да продължаваш с това цедене - аз ако можех да върна времето назад бих махнала това досадно действие от живота си, много време ми отнемаше - докато изцедя и то почти дошло време за другото кърмене!

Общи условия

Активация на акаунт