Температурната графика на двойна овулация?!

  • 3 873
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!
Аз съм кандидат-майка и честно да си призная чета във вашия форум, защото си мечтая за близнаци  Embarassed
Малко е нелепо, защото в рода ми няма близнаци, т.е. шансовете ми са никакви, но понеже от няколко месеца правим опити за бебче и съответно си следя температурата за да отчета, кога е овулацията; ми стана любопитно дали някоя от вас си е измервала температурата при двойна овулация и как изглежда графиката на такава овулация?!  newsm78
Ако някой знае и каква е вероятността да се родят близнаци без генетична обусловеност за това, също ще съм благодарна да сподели!

  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 022
Температурният метод е индиректен метод, тоест покачването на температурата е в резултат на прогестерона, който се отделя и това не може да бъде показател за това, че има два или повече доминантни фоликула. Най-точно може да се определи броят, размерите и дали са се спукали в последствие фоликулите чрез ултразвуково проследяване на овулацията. И въпреки това пак няма гаранции, че и двата ще отделят годни яйцеклетки, които ще се оплодят и двете, съответно имплантират в матката и развият. Така че условносите са много.
Пожелавам ти успех!

# 2
  • Мнения: 22
За шансовете не се тревожи-аз съм пълна противоположност на всички чути закони за близнаци.Нито имаме в рода,нито съм едра,нито съм вазрастна,нито имам 2-3 раждания преди това-но ето на ............ на пук на всички закони си имам близнаци. Hug
Искрено ти го пожелавам,вапреки че е доста трудно. Един малък съвет-нашите ги направихме в последните 2-3 дни от цикъла ми,но божа работа. Успех Peace

# 3
  • Мнения: 133
Благодаря ти Руми!   bouquet

Аз за първи път чувам тези условия, които си изброила... Любопитни са!  newsm78
И аз не ги изпълнявам за жалост, освен може би, че съм възрастна (31г.)  Embarassed

Намерих информация по въпроса, който съм задала и реших да я постна, в случай, че и някой друг го интересува: When multiple ovulation occurs, it usually happens within a 24 hour period or so, since the progesterone released from the corpus luteum of the first ovarian follicle will prevent the maturation of other follicles. In this case, it wouldn't look too different from when there is just one egg released. There is really no way to know from looking at a chart if there is multiple ovulation.


Превод в едно изречение: Двойната овулация става в рамките на 24 часа и няма начин да се различи температурно!  Confused


# 4
  • Мнения: 7 640
ключовата дума по-горе е обикновено.
Има графики при хиперстимулация, например с два пика и две отделени яйцеклетки. Лошото е, че те обикновено не са годни за оплождане.

# 5
  • Мнения: 78
Здравей  ,ushco!
Аз съм миньонче и моята лекарка каза че близнаците главно се падат на малки.дребни ,слаби момичета!
Аз си ги чакам с нетърпеие и страх,притеснено ми е защото си имам от време на време екстремни ситуаци
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ДА ИМАШ БЛИЗНАЦИ
АЗ ОТ МАЛКА СИ МЕЧТАЯ ЗА БЛИЗНАЦИ И МЕЧТАТА Е В ПРОЦЕС НА ЗБЪДВАНЕ ЖИВОТ И ЗДРАВЕ

# 6
  • Мнения: 133
Много ти благодаря Либра!  Two Hearts
Аз не си мечтая от малка, но точно когато решихме, че ще си правим бебче (преди 2 месеца) сънувах, че си имам две момиченца... Даже си ги кръстих с имена, който и като се събудих харесвах!  ... беше от тези много реалните сънища ... чак ми липсваха, като се събудих  Confused
Ще се надявам да е бил пророчески този сън  Party Laughing

Общи условия

Активация на акаунт