Сравнителен тест на български кисели млека

  • 1 801
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 190
Понеже всички се чудим  кавки кисели млека да даваме на децата, вижте какво намерих:
http://www.bnap.org/?p=89

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря....това е доста насочващо...излиза обаче , че Топ милк е най- доброто мляко.....аз даже не съм го чувала  Confused
Но определено се пренасочвам от Верея към Пършевица

# 2
  • Мнения: 3 760
Мерси!
Явно Пършевица е от най-добрите.
Тук обаче липсва любимото ми Здравец...

# 3
  • Мнения: 1 383
Само не разбрах дали най-големият брой живи клетки е показател за качество. Не са дадени допустимите граници. Струва ми се, че голям брой живи клетки в определени случаи би могло да означава, че млякото е вкиснало.

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
Според мен, мляко, на което капачката се подуе най-рано, е най-качествено.

# 5
Само не разбрах дали най-големият брой живи клетки е показател за качество. Не са дадени допустимите граници. Струва ми се, че голям брой живи клетки в определени случаи би могло да означава, че млякото е вкиснало.

Здравейте,

Радваме се, че можем да сме от полза.

Принципно по-големия брой колоние-образуващи елементи (или жизнеспособни бактерии) е мярка за качеството на киселото мляко. В изследването сме представили два вида бактерии - тези, които присъстват в повечето кисели млека. Но по характерно за българското мляко е наличието на L.bulgaricus.

Ако млякото е вкиснало, то най вероятно в него има по-малък брой живи клетки. Това е така защото се изчерпва субстрата (храната), който консумират и логично им намалява бройката.

Колкото до подуването на капачката - това е индикатор за живи клетки, т.е. ако млякото ви се вкисне, купувайте от него, защото съдържа най-малко химия.

Скоро на следния адрес: http://www.bnap.org/srawnitelni-testowe/ ще публикуваме резултатите от сравнителни тестове на кренвирши, кашкавал, сирене и масло.

Ако имате други въпроси, пишете на asen.nenov@bnap.org или ползвайте 02/9890107.

Поздрави
Асен
www.bnap.org

# 6
  • Мнения: 524
Мерси!
Явно Пършевица е от най-добрите.
Тук обаче липсва любимото ми Здравец...
На мен също мноого ми липсва Здравец...всички други не са ми така вкусни..Сега съм на Пършевица като компромисен вариант...

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според БДС киселото мляко е продукт, произведен от съответен вид мляко, подложено на пастьоризация и млечнокисела ферментация, предизвикана от двата бацила: Lactobacilus Bulgaricus и Str. Thermophilus в съотношение 1:2 през зимата и 1:4 през лятото. Посочена е и киселинността ­ от 100 до 160 киселинни градуси по Тьорнер.



Това го копвам от тук:
http://www.b-spam156-/show_story.html?issue=288283356&media= … p;story=288285218

# 8
  • Мнения: 599
Ами тогава казвайте къде да търсим Топ милк Simple Smile

# 9
  • Мнения: 11 505
Според БДС киселото мляко е продукт, произведен от съответен вид мляко, подложено на пастьоризация и млечнокисела ферментация, предизвикана от двата бацила: Lactobacilus Bulgaricus и Str. Thermophilus в съотношение 1:2 през зимата и 1:4 през лятото. Посочена е и киселинността ­ от 100 до 160 киселинни градуси по Тьорнер.



Това го копвам от тук:
http://www.b-spam156-/show_story.html?issue=288283356&media= … p;story=288285218
БДС-тата отдавна отпаднаха като задължителен нормативен документ.Сега всеки може да произвежда каквото си иска.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според БДС киселото мляко е продукт, произведен от съответен вид мляко, подложено на пастьоризация и млечнокисела ферментация, предизвикана от двата бацила: Lactobacilus Bulgaricus и Str. Thermophilus в съотношение 1:2 през зимата и 1:4 през лятото. Посочена е и киселинността ­ от 100 до 160 киселинни градуси по Тьорнер.



Това го копвам от тук:
http://www.b-spam156-/show_story.html?issue=288283356&media= … p;story=288285218
БДС-тата отдавна отпаднаха като задължителен нормативен документ.Сега всеки може да произвежда каквото си иска.


Знам това........някой по- нагоре питаше какво трябва да е съотношението...мисля

# 11
  • София
  • Мнения: 6 242
Топ Милк съм взимала отдавна, но тогава беше едно доста рядко Tired

secretgarden , заинтригува ме с подписа си, я, дай малко повече инфо (май по-добре на лични).

# 12
  • Мнения: 1 655
Топ Милк съм купувала няколко пъти от магазини Фамилия и си е почти като айрян, определено не ми харесва това мляко. 

# 13
Ами тогава казвайте къде да търсим Топ милк Simple Smile

Откъде ви хрумна да купувате Топ Милк? Simple Smile Никъде в анализа не го пише. Пише, обаче, че Топ Милк е сред млеката с най-много вода. Четете внимателно и гледайте таблиците - в някой случай на първо място са класирани 3 продукта, но са показани като 3 реда. Може би това ви заблуждава и ще го имаме предвид при следващите анализи.

Тъй като нашия анализ е безпристрастен, не можем да си позволим да ви кажем какво мляко да купувате - това би било реклама.

Поздрави
Асен
www.bnap.org

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Топ милк е с най- голям грамаж - 450 гр.
Има само 0, 01 отклонение на показател масленост
Наистина голямо водно съдържание
На първите места по количество лактобацили
И добро съотношение спрямо термофилите

Аз така го тълкувам
Незнам дали съм права, но по- добре повече лактобацили и малко термофилен стрептокок

Общи условия

Активация на акаунт