Изчисляване на термина

  • 2 128
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
с жена ми знаем че има два начина за изчисляване на термина, но сме запознати само с единя. На нас го изчислиха по този начин: от деня на последния цикъл добавяме 7 дена и изваждаме 3 месеца от годината. Ще ми обясните ли другият начин на изчисляване?  newsm78
Мерси!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
аз поне за друг начин не съм чувала.Пробвайте с калкулатора
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/
и в зачатие има хубав калкулатор

# 2
Абсолютно съм сигурен, че има още един начин спрямо нещо друго, но когато ми го казваха, изобщо не ме вълнуваше този проблем, така че не съм го запомнил. Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Този начин, с който сте запознати е правилният и е достатъчен!

# 4
  • София
  • Мнения: 401
Този начин, с който сте запознати е правилният и е достатъчен!
Да, но на при мен по този начин и по кръглото картончето при гинеколозите, се получават 2 различни дати/е вярно, че разликата е един ден Hug/!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз знам само този начин, сега чувам, че имало друг. Пък и разлика ден два едва ли е от толкова голямо значение - нали това е само ориентировъчна дата, дребчо ще се пръкне когато си реши.

# 6
  • някъде в България
  • Мнения: 65
Провери ето тук  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/66/

# 7
  • Мнения: 2 035
Аз знам само този начин, сега чувам, че имало друг. Пък и разлика ден два едва ли е от толкова голямо значение - нали това е само ориентировъчна дата, дребчо ще се пръкне когато си реши.
И според мен ви е напълно достатъчен начина, който си знаете и калкулатора на БГ Мамма  Peace

# 8
  • Мнения: 3 760
Другият начин е като добавиш 268 дни към датата на зачеване.

# 9
  • Мнения: 1 768
Това с добавянето на дните не е вярно.По скоро е вярно,ако цикъла е бил винаги на 28 дена и овулацията е била на 14 ден.При мене последна менст. бе6е на 20 февруари.По тая логика термина ми трябва да е на 26/27 ноември.Да ама не.При цикъл по дълъг от 28 дена и овулация не на 14 ден,термина е раЗли4ен.Та моя е средата на декември,а не края на ноември.Мисля,4е раЗликата е огромна. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
А защо не ползвате калкулатора на bg- mamma? Много е точен и подробен.

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 14:29 от bifana

# 11
# 12
  • Край морето
  • Мнения: 139
В ръководството на д-р Спок пише, че другият начин е да се разбере датата на зачеването е като се извади 14 дни от датата, когато е трябвало да ви дойде.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 933
Другият начин е като добавиш 268 дни към датата на зачеване.
При мен излезе много точно. Стига обаче да се знае със сигурност  деня на овулацията.
 

Общи условия

Активация на акаунт