Боли ме гърлото, а кърмя, какви хапчета мога да взимам?

  • 12 469
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Мъжът ми ми лепна лека настинка Wink
И сега много ме боли гърлото, а може да се разпростани и в температура, хрема и не знам какво още

Какво мога да пия?
Homogen?
Осцилокопциум?
Нещо друго

# 1
  • Мнения: 1 101
Има лекарства, които са съвместими с кърменето, но да ти кажа, че аз когато съм настинала гледам да не прибягвам до тях. Пия много чайчета, мед, лимон..А иначе Осцилококциума е безопасен. За другите не знам. И при температура Парацетамол.

Ето един сайт, където можеш да провериш лекарствата
http://www.perinatology.com/exposures/druglist.htm

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 17:01 от Сиска

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Парацетамола може да си го пиеш,нищо,че нямаш температура.Той също е болкууспокояващо.

# 3
  • Мнения: 97
благодаря много
а нещо за гърло?

# 4
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Проповит Е или Проповит С - и двете са на основата на пчелен клей и са напълно безвредни. Може също и Тантум Верде на таблетки или спрей - според мен таблетките са по-добри. Ментови бонбони също помагат.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Смучи Неоангин, но преди това питай аптекарката дали става за кърмачки. Мисля, че става, но ти се консултирай Peace

# 6
  • Мнения: 200
За гърло можеш да си вземеш STREPSILS.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 165
Скоро и аз пусках такава тема във форума и след консултацията с момичета и докито си купих хомеопатични за гърло- Хомеожен 9.Незнам дали помагат,но поне са напълно безвредни.Пиех също така много чайчета с мед,сокове от лимони и центрум.Според мен след като нямаш температура няма смисъл да пиеш парацетамол.Осцилококциума е безопасен и ако се съмняваш за начални симптоми на грип вземай и от него, но пък тогава може би не ти трябва Хомеожен9-да не ти станат пък прекалено много.Аз лично се оправих с тези лекарства доста по-бавно от обикновено,но пък поне не пих други...

# 8
  • Мнения: 8 917
Хомеожен 9 Peace

# 9
  • Мнения: 911
Неоангин за съжаление не може да се приема по време на кърмене.Пробвай с Ефизол.

# 10
  • Мнения: 545
Най-добре иди при лекар, да не стане по-лошо, че бебо е по-важен и трябва да се мисли в перспектива.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 166
Неоангин за съжаление не може да се приема по време на кърмене. Пробвай с Ефизол.

Препоръчания по горе Стрепсилс също не може да се приема.

# 12
  • Мнения: 3 760
Аз наблегнах на бонбоните лукче  Laughing Мисля, че и ефизолът е безопасен - провери по съответните сайтове!
Ето още сайтове за проверка:
http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp
http://www.kellymom.com/health/meds/aap-approved-meds.html#Pain

# 13
  • Мнения: 817
Тантум верде ми изписа на мен педито,незнам дали го пиша правилно? newsm78
Пръска се в гърлото,много ми помогна.

# 14
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Направи си гаргара с лайка и сода. На 200гр. вода 1 с.л. лайка . Да изтине и преди да се гаргараш 1ч.л. сода. Ефизол. Лимони. Попитай за Биопарокс.

Общи условия

Активация на акаунт