Може ли да се пребори ''зачервено гърло'' без антибиотик?

  • 4 428
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Малката днес вдигна Т (37.9) дадох и Панадол и витамин Ц, спа 2 часа на обед и се събуди с оЩе по_голяма Т( 39.1) Дадох Нурофен, и я заведох на лекар. Докторката каза = фарингит(не съм сигурна дали така се пиШе), доколкото знам, това е за4ервено гърло newsm78 Няма никакви други оплаквания освен високата Т, но ми изписа антибиотик, и сега се чудя дали да го давам, или да се мъча само с витамин Ц и много течности(съответно и лекарствата п/в Т)  newsm78 newsm78 >>Педиатърката ми в БГ не беШе голям привърженик на антибиотиците, и съм я лекувала основно с витамин Ц. То зависи и от случая, но се чудя все пак newsm78 И все пак си мисля, че лекарката искаШе да си върже гаЩите с този АБ newsm78


Оф, че много newsm78 съм наслагала Blush

# 1
  • Мнения: 633
Малката днес вдигна Т (37.9) дадох и Панадол и витамин Ц, спа 2 часа на обед и се събуди с оЩе по_голяма Т( 39.1) Дадох Нурофен, и я заведох на лекар. Докторката каза = фарингит(не съм сигурна дали така се пиШе), доколкото знам, това е за4ервено гърло newsm78 Няма никакви други оплаквания освен високата Т, но ми изписа антибиотик, и сега се чудя дали да го давам, или да се мъча само с витамин Ц и много течности(съответно и лекарствата п/в Т)  newsm78 newsm78 >>Педиатърката ми в БГ не беШе голям привърженик на антибиотиците, и съм я лекувала основно с витамин Ц. То зависи и от случая, но се чудя все пак newsm78 И все пак си мисля, че лекарката искаШе да си върже гаЩите с този АБ newsm78


Оф, че много newsm78 съм наслагала Blush
Същото беше положението и при нас тази събота и неделя.Ние се справихме без антибиотик,само вит. Ц,парацетамол и хомеопатични хапчета(на Криси много и помагат).Хомеопатичните са Mercurius и Pyrogenium.Пият се през 3 часа като се редуват.Дори и да не помогнат,поне не може да навредят.
Пожелаваме ви скорошно оздравяване!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В такива случаи аз не давам антибиотик. Първо опитвам с хладък чай от лайка с мед- дава се по малко, на често. И друго каквото имам под ръка- Цитросепт, водорасли, хомеопатия, витамини...

# 3
  • Мнения: 545
То и аз съм на мнение, че за едно червено гърло чак антибиотик не е нужен, но все пак щом лекар го е предписал...

# 4
  • Мнения: 1 455
Аз не бих дала АБ. В такива случаи (фарингит, ларингит, ангина) се лекуваме с хомеопатия и билкови чайчета. За хомеопатията си трябва специалист да ви препоръча точното лекарство, защото е строго индивидуално. Това, че ако няма да помогне - няма да навреди, изобщо не вярно. След като хомеопатията има силата да лекува - има и силата да вреди!!!! В някои случаи хомеопатията може да действа по-зле и от АБ, това разбира се, ако лекарството не е точно. Има много теми по въпроса, сигурна съм, че ако те интересува - ще прочетеш.
Друго, за което се сещам е спрей тантум верде - помага много. Също така може да мажеш гърлото с клеева тинктура.
Аз не бих давала температуро-понижаващи средства, освен ако детето не се чувства добре. Ако малката е жизнена, поема достатъчно течности и не е отпаднала - спокойно може да я оставиш сама да се бори с температурата. Не ти препоръчвам да я изкарваш навън, особено ако е много топло. Давай много течности, за да предотвратиш обезводняване.
Бързо оздравяване!

# 5
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз винаги давам антибиотик на зачервено гърло,до сега никога не сме се разминали само с  витамин Ц,и разни такива сиропчета,но това е и до дете,някои се справят по-лесно с болестите,а някои-не.Така,че май ти сама трябва да прецениш.Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 6 315
Ако искаш пробвай компреса с яйцето на гърлото (вариш яйце, разделящ го на две и след като изстине го посипваш с пудра захар; слагаш на гърлото, отгоре го покриваш с марля, найлон и шал; стои се поне 2 часа с него)- при Йоан помогна. Веднъж съм го правила и останах ей така  Shocked. Просто не вярвах, че ще помогне.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 095
Ние се справяме и без АБ. Но пък си имаме коластра, водорасли ЕМК и т.н. 
 Joy Значи все нещо пием.  Не е без нищо!

# 8
  • Мнения: 4 187
В момента сме в това положение Tired. Не и изписаха антибиотик , но за сметка на това си имаме антибиотични капки за нос  Crossing Arms( понеже има и хрема), не съм ги слагала.
Започнах с хомеопатия, Коластрата и Зелената енергия са ни от ежедневният прием, дано бързо да се оправят децата  Praynig.

# 9
  • Мнения: 666
изчакай 48 часа , ако до тогава не се е оправила почвай АБ иначе аз давам в такива случаи сутрин и вечер по една ампулка витамин С , пърскам с тантум верде само , ако не сте алергични към ментола или към някоя от съставките и давам  нурофен или парацетамол

# 10
  • Мнения: 15
В аптеките се продават едни капки "Клеева тинктура", които се разтварят във вода и се пият. Не са скъпи и са страшно ефикасни. Препоръчвам Ви ги.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 717
Лекарката на Дияна само в много крайни случаи изписва АБ. Обикновено минамвам с капки за нос, сиропи за кашлица, витамин Ц, осцилоскокцинум.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как е Вики днес?

# 13
  • Мнения: 44
Весникарска хартия, прегъната на две, широка колкото е вратлето на детето и дълга " от ухо до ухо". Надупчва се с губерка или вилица на често, маже се с истински мед и се посолява. Лепва се на гърлото най-добре вечер и се бинтова нестегнато. На сутринта се маха. Ако е простуда - останала е само солта, ако лепне от меда - вирусна история. Същата процедура става и с посолено зелево листо.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Весникарска хартия, прегъната на две, широка колкото е вратлето на детето и дълга " от ухо до ухо". Надупчва се с губерка или вилица на често, маже се с истински мед и се посолява. Лепва се на гърлото най-добре вечер и се бинтова нестегнато. На сутринта се маха. Ако е простуда - останала е само солта, ако лепне от меда - вирусна история. Същата процедура става и с посолено зелево листо.
Под "простуда" бактериална инфекция ли имаш предвид?

Общи условия

Активация на акаунт