отопление и бебе?

  • 1 782
  • 32
  •   1
Отговори
знам че темата звучи абсурдно в наставащите жеги,но започваме ремонт и от сега трябва да решим с какво ще топлим бебка-колебаем се между климатик и маслен радиатор.четох някъде че климатика не се препоръчва (вкарвал  въздух отвън)
при вас как е ?какво бихте препоръчали?

# 1
  • Мнения: 1 410
Аз бих предпочела климатика. Така можеш да контролираш температурата. Масления радиотор изобщо не ми звучи добре.

Климатика може и през лятото да го използваш. В момента вкъщи е 27 градуса и направо плача за климатик, няма къде да се скриеш от горещината.

# 2
  • Мнения: 1 165
И аз съм за климатика.
знам че темата звучи абсурдно в наставащите жеги,но започваме ремонт и от сега трябва да решим с какво ще топлим бебка-колебаем се между климатик и маслен радиатор.четох някъде че климатика не се препоръчва (вкарвал  въздух отвън)
при вас как е ?какво бихте препоръчали?

# 3
  • Мнения: 388
И аз мисля,че климатика е по-добрия вариант!

# 4
  • Мнения: 670
Ако сложите климатика далеч от кошарата, няма проблеми. Той няма да духа директно в бебчето. Монтирайте го на стената, на която е главата на бебчето. Така ще духа на отсрещната стена и потока от топъл въздух ще стига до него така, както и от всяко друго отопляващо тяло. Добре е и климатика да е енергоспестяващ.

# 5
  • Мнения: 680
климатик Peace

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Извинявам се че така ще ти използвам темата, но за да не пускам нова ще питам тук.
Може ли въобще климатик и бебе в една стая? Thinking
Защото аз не знам от къде съм си втълпила, че не е хубаво и сега това ни е проблема за това търсим други алтернативи на отопление.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 474
Климатици имаме навсякъде и няма проблем!

# 8
  • Мнения: 1 045
Ние също имаме климатици навсякъке, но също имаме и локално парно. Пробвахме да се топлим на климатици в най-големите студове, но не е същото като парното. Спреш климатика и веднага се връща старата температура. Или пък отваряш вратата на терасата и топлото излиза. Не мисля, че за бебе е подходящо такова отопление защото духа. Дори когато духа топло ако ти духа срещу лицето не е приятно.По добре според мен маслен радиатор-той си има също градуси и си поддържа определена температура, но поне не ти духа. Единственото предимство на климатика е, че ще ви охлажда през лятото, но нали все пак става дума за бебето а не за вас. А то на бебето едва ли ще му го включвате за разхлаждане.

# 9
  • Мнения: 7 474
tedy84  да ти кажа лятото в големите жеги и бебето имаше нужда от по-хладен въэдух. Пусках да разхлади леко 10 мин. преди да я сложа да спи  и на детето си му беше екстра. Peace

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Еми щом не пречи ще сложим климатик.
Не знам от къде ми е дошло на ум, че хич не е хубаво за бебето. Колкото до духането има решение на въпроса има климатици които са ниско долу и са като радиатор, духа, но от долу нагоре.

# 11
  • Мнения: 200
Ние сме с климатик, но не и в стаята, която спим. Проблемът на климатика при отопление е че изсушава въздуха. Ако си купите климатик с йонизатор ...

# 12
  • Мнения: 4 668
Аз съм фен на климатиците . Ние имаме парно , но в студените дни преди да го пуснат си топлим с климатик . Мъжът ми също обаче си е втълпил , че не било добре за бебето , та имаме и едно малко маслено радиаторче , което между впрочем гори ток за 2 климатика . В крайна сметка надделях и сложихме климатик и в детската . А сега в жегите му охлаждам хубаво на бебо , пускам щорите и спирам климатика . В момента спи на хладничко !  smile3521
Много се отплеснах , с две думи съм " ЗА " климатиците .

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Бебка е с климатик откакто се е родила.Не ми се искаше много,но по лесно поддържам с него температурата и е по-изгодно.

# 14
  • Мнения: 356
          Ние също се отопляваме на климатик още преди да се роди детето. Родителите ни бяха на мнение, че климатик и бебе са несъвместими ?! Попитах педиатърката, след като се роди детето и тя ми каза - " какви са тези глупости, по цял свят използват климатици, само ние тука си измисляме разни щуротии". Друг лекар ми каза, че климатиците са много добър вариант на отопление, за разлика от разни камини на дърва и въглища...

Общи условия

Активация на акаунт