Защо ми отказва лявата гърда??

  • 534
  • 13
  •   1
Отговори
Мили мами имам следният проблем.Бебето ми отказава да суче от лявата гърда.Когато се роди сина ми имах страшно много кърма,цедях се,но след известно време кърмата ми се нормализира.(което както съм чела е нормално).В началото,когато започнах да кърмя имах проблем - много ме боляха гърдите,бебето сучеше кръв и мляко,имах запушени канали,но аз не се отказвах и продължавах да го кърмя въпреки болката.Но това,което бях забелязала в началото от лявата ми гърда по лесно потичаше млякото,тоест почти не ме болеше,когато бебето засукваше,а от дясната беше някакъв кошмар-много болеше.И затова по често го слагах на лявата и така изведнъж вдигнах много висока темепература.Оказа се,че задържам много мляко в дясната.За малко да получа мастит.И така започнах повече да го слагам на дясната гърда и по-малко на лявата.Постепенно след първият месец се нормализираха нещата в гърдите,но след 2-3 месеца сина ми започна да се дърпа от лявата гърда и да иска да суче само от дясната.Това,което забелязах аз е,че в дясната имах повече мляко,а в лявата по-малко.Това го установих като си стиснах зърната и от дясната пръскаше от много канали,а от лявата само от два.И от дясната бебето направо се дави,когато засуче,а от лявата не.Сега сина ми е на почти 5 месеца и направо е някаква мъка да го накарам да засуче от лявата гърда.Как ли не му натискам главата,но той засуква за 1 минута и започва да пищи.Дори съм го лъгала,като го сложа от дясно,все едно,че ще суче от дясната гърда,а пък му давам лявата.В началото се залъгва,но като усети,че не е дясната(там той направо се дави от млякото) започва да плаче и да се дърпа.Какво да правя,какъв е проблема???Вече е така много месеци,но аз не се отказвам и продължавам първо да му давам лявата и след това дясната,но като че ли от лявата почти няма мляко,защото се опитах да се изцедя с помпа и изцедих само 20-30 мл.Дали му стига млякото само от дясната гърда и мога ли да увелича лактацията от лявата??Много се надявам да ми отговорите,защото искам да го кърмя още дълго!!!![

# 1
  • Мнения: 867
     Моят син не искаше да засучи въпреки упоритите ми опити и вече четвърти месец се цедя успешно! Просто се роди по-рано в 37г.с.-водеха го недозрял, не знаеше какво да прави с гърдата, седеше си с отворена устица.
     Аз се цедя с помпа на Авент.Първите два месеца количеството мляко което цедях от двете гърди бе относително еднакво. В третия месец лявата гърда изведнъж секна-нито топли компреси, нито масажи нищо не помогна, едва изцеждах от нея 10-20гр, а от дясната стигах и до 140гр.Не беше нито напрегната, нито болезнена.
     Но аз бях упорита въпреки, че не пускаше, аз я стимулирах. Така беше целия трети месец.Сега в четвъртия като чели малко се увеличи количеството от лявата гърда около 30-40гр, но аз и на това съм доволна. "Просто е нормално"-каза ми доктора, стига да нямаш температура и да не е болезнена.
    Независимо че детенце не иска от нея да сучи слагай го или пробвай с помпа да я стимулираш.
    Успех! Аз съм доказателство, че и само с една гърда може да се изхрани детенце!
 

# 2
Имам същия проблем.За съжаление при мен това е повече от месец и все още не съм намерила решение на въпроса.Лошото е че така кърмата ми в дясната гърда драстично намаля и на дъщеря  ми и е недостатъчна Sad А аз толкова исках и се надявах да кърмя достатъчно дълго- поне колкото първия път - 8 месеца.Но нещата не вървят на добре.Пробвах и някои хомеопатични лекарства за целта но май ситуацията си е все същата.Не се отказвам да кърмя, но наистина кърмата ми само от едната гърда се оказва недостатъчна вече . Непрекъснато слагам детенце и на двете гърди, но от лявата не винаги иска да засуче и аз се притеснявам, че така може и съвсем да ми спре кърмата от лявата гърда.Много бих се радвала някой с подобен проблем да сподели как е решен проблема със стимулиране на  лактацията изобщо.Предварително благодаря на всички които ще пишат!

# 3
  • Мнения: 574
Е, и аз съм в отбора, но дано да се преборя с такива предпочитания. Най-добре е когато е гладно или спящо детето да се слага на гърдата с по-малко мляко. Нека да стои на нея и дори ако само си играе или спи. Ако много се напрегне другата гърда може и да се изцеди малко. Намерете момента когато бебето суче най спокойно и тогава го слагайте .Даже може и да го правите много по -често отколкото храните иначе. При мен буше стианала съвсем празна гърдата ,но след стимулация и много пица сега съм давална от количеството. На мен ми е лесно защото имам кантар и проверявам дали има нужда още да стои на гърдата.
Желая ви успех от сърце. И аз искам да кърмя много дълго като вас.

# 4
  • Мнения: 2 553
Същото е и при мен - отказва лявата категорично.И когато трябва да суче от нея я слагам първо на дясната да посуче 2-3 минути и докато суче дръпвам дясната, обръщам я бързо, бутам лявата и така продължава да суче Mr. Green Иначе да я сложа направо на лявата е абсурд и абсолютно невъзможно Crazy

# 5
  • Мнения: 271
Момичета като чета проблема ви за пореден път се убеждавам, че и в двете крайности не е добре. Аз пък поради незнайни причини имам 2-3 пъти повече мляко в лявата гърда. И все цедя ли цедя щото боли,а и с тези блузки лятото  Embarassed едната гърда много по-голяма Laughing Имам приятелка с вашия проблем, която обаче за съжеление не успя да се справи и вече доста месеци кърми само от едната гърда, а другата не я изполва мъника по никакъв начин. Та и тя все с подплънки ходи да компенсира разликата.

# 6
Скъпи мами,
Кърменето само от едната гърда съвсем не е решение или поне при мен е така.Млякото само от дясната вече се оказва недостатъчно-ние сме почти на три месеца и половина.Дори се опасявам че така скоро съвсем ще спре.Старая се на всяко кърмене да слагам бебо първо на лявата гърда / да се стимулира поне /, но не винаги иска да засуче Cry а и дори да засуче само се дърпа и се "бори" с мен.........А в самото начало имах толкова много кърма, че и две бебчета можех да нахраня Simple Smile нО СЛЕД ВТОРИЯ МЕСЕЦ КАТО ЦЯЛО КЪРМАТА НАМАЛЯ Споделете опита си как да се стимулира лактацията?Щеше ми се поне до 6-я месец да се кърмим-то после става само сутрин и вечер.Като си помисля че първия път кърмих 8 месеца без изобщо да съм прибягвала до адаптирано мляко сега съм склонна да обвинявам себе си..........

# 7
  • Мнения: 8 917
Гери си имаше предпочитание към моята дясна Mr. Green, но и лявата не отказваше като е гладна Wink

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Къде е Hedra  Rolling Eyes
Аз също имах такъв проблем, но с дясната. Бебето започваше да плаче само като го обърнех за да го поставя на нея. Реших си проблема като давах от дясната гърда през нощта, когато е сънен и не се усещаше. Също така се възползвах и през деня ако видя, че се проужда веднага го слагах на трудната гърда и така успяхме да избутаме около 1 месец. След това сам започна да суче от нея без да плаче  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 382
Май и аз няма да мога да помогна защото и при мен проблема беше същия... Отказа категорично лявата, а после и дясната Sad... Мислех си стащка ... ама 3 седмици подред упорито го слагах първо на гърда при всяко ядене, ама не... и асега изцеждам и давам от шише. По-неудобно е, но поне е на кърма. А интересно - в 6 сутринта като се събуди няма претенции откъде ще яде и си го кърмя на гърдата Thinking А после неще...

# 10
  • Мнения: 57
Гери си имаше предпочитание към моята дясна Mr. Green, но и лявата не отказваше като е гладна Wink
Peace
Може да пробваш когато е по-сънена да и пробутваш лявата!!! Simple SmileУспех!

# 11
  • Мнения: 784
При нас този проблем периодично се появява и пак отшумява - не харесваме дясното цице. Решението е само едно - кърмене по време на сън. На моменти дори съм се притеснявала, че има дни, в които суче само на сън и съм си мислела, че може да забрави да суче наяве, но не би!

# 12
  • Мнения: 2 381
А дали не го боли дясното ушенце newsm78Заведи го при педиатъра.

# 13
  • Мнения: 750
Миналата сряда сложиха на Поля 3-тото ДТК. Биха я в дяснота страна.  Преди ваксината се накърмихме добре. Ама следобяда какво се случи...То едно, че почти не сука, повръща, температура вдигна...И от този момент ми отказва лявата гърда. нощем в легнало положение я пробутвам, през деня, ако успея, само по малко. И пищи като я слагам на лявата. Такова нещо до предната сряда не е имало. И сега, четейки и вашите проблеми, се чудя дали ще е само отказът от болката на нея страна. Защото си мисля, че я боли още. А за болка в ухото не се бях сетила. Дали може да е и от такава болка...

Общи условия

Активация на акаунт