Ухапана от куче!

  • 575
  • 4
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
В понеделник вечерта дъщеря ми /на 9години/ играеше в съседите,които имат много добре гледана булонка.Играели със съседското момиченце на топка.Дъщеря ми гонела топката и кучето се стреснало нещо и я ухапало за крака.
  Заведохме я на Бърза помощ и там й залепиха по малката рана,а по-голямата я зашиха,защото беше много дълбока,сложиха й инжекция за тетанус.Обаче не й сложиха инжекция за бяс.А и не съм на ясно трябва ли?За кучето ни казаха ,че има необходимите ваксини.Трябва ли да й сложат други инжекции?

# 1
  • Мнения: 14 654
двама мои приятели са хапани от улични псета.слагаха им инжекция за тетанус,а за бяс-би трябвало-но ти казват "ти наблюдавай кучето и ако му няма нищо-и на теб няма да ти има"
но булонката е домашна животинка и сигурно не е бясна.мисля че във вашия случай няма нужда от инжекции против бяс

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом е домашно куче- против бяс не е нужно.

# 3
  • Мнения: 1 559
     И на една приятелка детето го ухапа куче - съветът е да наблюдава кучето. Но щом булонката е домашна и има всички имунизации (тази против бяс в това число),няма от какво да се притесняваш. Ваксините не са безобидни и е добре тази имунизация да се избегне,щом не е наложителна Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
Щом е домашно и има всички видове ваксини няма от какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт