Силиконови/каучукови зърна за кърмене???

  • 1 134
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
Здравейте мамчета! Въпроса ми е следния... който е ползвал силиконови или каучокови зърна за кърмене, нека сподели има ли някаква полза от тях.

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 15:07 от Elisir

# 1
  • Мнения: 903
А също и от коя марка сте по-доволни. Благодаря предварително за отговорите  bouquet!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Взех на Чико каучукови,но не ми свършиха особена работа и карах без тях

# 3
  • София
  • Мнения: 9 857
Не искам да те отчайвам,но аз пробвах с Камера и Чико и нямаше никакъв ефект,въпреки че доста упорствах.Дано при теб има ефект!

# 4
  • Мнения: 903
Проблема е че са ми много чуствителни зърната, а не съм ги правила нищо до сега... става въпрос за търкане със спарче за да загрубеят. И доста се притеснявам дали няма да боли много. Имам още един месец.. дали е късно да започвам сега?

# 5
  • София
  • Мнения: 9 857
Мисля,че най-добре ще ти отговорят мамите от форума за кърмене.Най-добре питай там. Peace

# 6
  • Мнения: 1 014
Аз имам на Чико. Нещо не им намерих цаката и изобщо не можах да ги ползвам. Ако ги искаш мога да ти ги подаря.

# 7
  • Мнения: 670
Когато ми се разраниха зърната, една приятелка ми даде силиконови на Avent. Ния отказа да суче с тях. Два месеца бях с разранени зърна, болка, сълзи... но всичко отмина и без помощни средства.

# 8
  • Мнения: 73

Моят съвет е да не ги третираш с нищо, когато се роди бебока и го кърмиш ще разбереш дали имаш нужда от  каквото и да било.
Аз също си мислех че ще е болезнено, че ще ми се разрани кожата и си взех кремче "Лансинох" - ланолин от аптека, ползвала съм го 2-3 пъти.
Всъщност кърменето е толкова приятно и нежно, че вярвам ще ти достави удоволствие.

Желая ти леко раждане и сладко бебче:)

# 9
  • Мнения: 1 410
Със силиконови кърми жената на брат ми, но защото зърната й бяха хлътнали. Мисля, че бяха Авентски.

За чувствителността съм се мазала през последния месец от бремеността с Гармастан. Вярно е, че боли, но това е само първия месец, после или загрубяват от само себе си, или от честата употреба, или просто свикваш. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 195
Силиконови на Авент.Бях доволна.

# 11
  • Мнения: 3 423
Силиконови на фирма "Медела". Още в болницата ми ги дадоха. Доволна съм.

# 12
  • Мнения: 3 216
И аз не сьм подготвяла зьрната по време на бременността.
В болницата на втория ден получих рагади.Заради тях ползвах силиконови на Авент.С тях и с Гармастан зьрната ми се оправиха за 2 дни и след това не сьм имала проблеми.
Така че гласувам с две рьце за силиконовите на Авент.

# 13
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Аз също препоръчвам силиконовите накрайници на Авент. Кърмих с тях почти 6 месеца (още от болницата), докато не избиха първите зъби на сина ми и той отказа да суче повече с тях..Но ми свършиха страшна работа:) Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 253
Със силиконови кърми жената на брат ми, но защото зърната й бяха хлътнали.
И аз така - първите 3 м., заради плоски зърна. После малкия засука на голо. Ползвах и на Авент и на Чико, на Чико е по-мек и тънък, но пък е много голям, Авентския беше по-малък размер, но беше доста по-твърд. Най-добре е да се кърми на голо, мен накрайниците много ме разраняваха, а и бебо се измаряше явно и сучеше дълго време, след като ги махнах се нахранваше по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт