За едно странно оплакване...

  • 3 108
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 063
Ами..малко е странно, ще се опитам накратко да разкажа, ако на някой му се е случвало, ще се радвам да сподели опит и съвет:

Преди около месец усетих, че на лявото бедро отстрани усещам нещо като парене, като протрито, много наподобяваше слънчево изгаряне - нали като изгори човек от слънцето, и хем пари, хем сърби, хем като натъртено се усеща малко. В началото беше дразнещо, защото не помнех да съм се удряла или нещо такова,беше ми чудно защо и от какво ми е това усещане. Сърбежът беше най-гаден, но отмина бързо, за няколко дни. Видимо нямаше зачервяване, подуване, бучка, подутина каквато и да е, на пипане всичко е гладко, при движение не усещам да има нещо странно. Даже мъж ми карах да пипа и на двата крака, да видим дали нещо ще напипа, ама не.  Blush
Това усещане вече го няма, не знам дали от много натискане слабо ме боли, но мисля че вече отшумя Rolling Eyes Не зная дали има връзка някаква, но наскоро си сецнах кръста и от тогава все си ме боли, малко или много, все едно нещо ми се е прещипало..ама това си е на кръста де (оф, на 23 години съм, а имам болести на 50 годишна жена...)
Не знам дали да ходя на лекар, честно казано бих звучала като хипохондрик пред лекарката ми, особено с такова оплакване, което даже вече го няма Embarassed даже четох из нета разни неща, с Гуглето пробвах, ама само дето се наплаших с някаки костни тумори Confused

Извинявам се че стана дълго...ако някой може да ми каже нещо успокоително, ще съм му признателна. В дир-а бях пуснала подобна тема, но никой не ми отговори...

# 1
  • Мнения: 4 978
При всички положения трябва да отидеш на лекар без да се притесняваш, че
бих звучала като хипохондрик пред лекарката ми, особено с такова оплакване, което даже вече го няма Embarassed
Нали лекарите са за това, като имаш здравословен проблем да го отстранят.
А иначе, напълно е възможно това на бедрото ти да е било реакция от прищипан нерв от "сецването".

# 2
  • София
  • Мнения: 39 719
Аз имам невралгия. Подобно, както го нарече ти, странно усещане имам от време на време при допир на кожата. Пия неуробекс и минава сравнително бързо. Подбни оплаквания са именно следствие на възпалени, прищипани и т.н. нерви.
За секцването... лекар.

# 3
  • Мнения: 9 063
Малеее...Ан Мари, това не го знаех ooooh!
От една и съща страна са даже, сецването и усещането...
Благодаря ти много   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 39 719
Отиди на невролог.

# 5
  • Мнения: 319
Дали съм имала подобни усещания ли? Имам и още как - от сигурно повече от 2 години. Появява се и изчезва когато му кефне. Адски е гнусно, защото не можеш да кажеш какво е точно - пари, сърби, боли и пр. Мисля, че е невралгия. Напоследък се появява, когато съм много напрегната и нервна и имам дски много задачи за решаване. Също като при теб е отстрани на дясното бедро. Много хора съм молила да гледат, пипат и пр. - външно няма нищо. МАйка ми пък реши, че са разширени венички - мрежичка от малки такива, които си сърбят или пък вътрешни разширени вени. Нищо не правя по въпроса, щото не ми де занимава. Надявам се само да не е някаква гнус. Ако решиш да ходиш на доктор и разбереш нещо, моля те пиши ми на лични, става ли?

# 6
  • Мнения: 9 063
Дианка, разбира се че ще ти пиша. Hug
 Стига да успея да намеря време да отида на лекар, последния месец, точно като се появи това нещо, имах толкова много ангажименти, много напрежение, нерви...тъй като не ми пречеше особено, не съм мислила да ходя на лекар, но сега като намеря време, ще отида . Нали знаеш обаче как както ти мине болежката и забравяш за лекарите Blush
Още веднъж благодаря на всички за отговорите  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 39 719
Нали знаеш обаче как както ти мине болежката и забравяш за лекарите Blush
Аз съм абсолютно същата. Треябва някой насила да хване за ръка и да ме остави пред кабинета на д-ра.

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Със същите болежки съм и още не съм ходила на лекар защото се чудя какво да й кажа. Боли ме кръста като сецнато. Болят ме ту лявата ръка, ту дясната. Болят ме краката. Мога даседна с бабите в парка и като се оплакват от болежките да викам "и мен, и мен". Преди време ходих, направи ми пълна кръвна картина и урина + изследвания за ревматизъм и ми каза че ми няма нищо. Известно време носих и космодиска на свеката и той не помогна. Вече се чудя дали не са ми сбъркали ЕГН-то и не съм за пенсия.

# 9
  • Мнения: 9 063
След рентгенова снимка на кръста се оказа че имам начална фаза на дископатия и радикулит. Паренето и сърбежа е вследствие на притиснатия нерв. Общо взето, изписаха ми витамин Б (Малгама се казват хапчетата).  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 39 719
Уф, поне имаш диагноза. Преди години на мама й се схвана десния крак, изобщо не можете да ходи, замяташе го. Поставиха й диагноза диаскопатия, лежа в неврологията на 4ти км, мислеха да я оперират. Тя не се съгласи и отиде в клиниката в Горна баня. И се оправи.
Късмет.

# 11
  • Мнения: 9 063
Мерси, миличка. Сега ще си пия витамините и да видим дали ще има ефект... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт