Лишаване от родителски права?

  • 776
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Върти ми се една идея! Тъй като нашият "тати" никакъв го няма вече 6 месеца и нито вижда детето, нито пари праща, даже и не пита за него, та се чудех дали след време ще успея да го лиша от родителски права.
След като излезе решението за развода, си пуснах изпълнително дело и му наложиха запор на заплатата, тоя месец трябва да ми преведат пари, но май още не са.
Кажете, ако след запора ми превеждат редовно издръжката, ще имам ли основание да заведа подобно дело и какви ще са шансовете ми да го спечеля?
Ще допълня, че адвокатката ми е добра, а пък таткото дава достатъчно поводи да се смята за безотговорен и дори опасен за детето. Пие, конфликтна личност е, заплашва семейството ми, даже имам пусната жалба по въпроса и най-хубавото е, че всичките си изпълнения ги прави на публични места пред много свидетели.
Споделете опит!
Това което ме притеснява е, че след време може да се сети да си търси детето и да ми прави мръсотии за сметка на спокойствието на сина ми и даже мисля, че това ще се случи в момента, в който ме види с друг мъж и разбере, че съм започнала сериозна връзка с някого. А и това трябва да стане все някога, нали?  Wink

# 1
  • Мнения: 2 655
Винаги можеш да го лишиш от родителски права, но първо трябва добре да го обмислиш. Thinking Адовката ти ще ти обясни кое как става и какви може да са евентуалните ти основания за водене на това дело, а майките тук ще споделят опита си.
Моя съвет като адвоат е да не пребързваш, за сега само трупа доказателства. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт