Как се вади зъбче?

  • 20 202
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Я, да попитем мамите на по-големите дечица как вадяд зъбчета. На Цвети единият горен резец се клати от много време и то силно. Още преди седмици очаквах да падне, дори подсигурих и подарък от Забната феичка, но гадът си стои. Явно ще трябва да му помогна. Само не знам дали просто трябва да клатя по-силно, или по-рязко да натисна на вън или навътре, или пък да дърпам надолу newsm78 Дайте идеи, плийз Grinning

# 1
  • Мнения: 533
Аз опитах с конец да извадя зъбчето, че много се клатеше, не можах да се справя обаче и я заведох на зъболекар, стана бързо и съвсем безболезнено.
Така, че ти пожелавам успех.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
При нас бабата ги вадеше с конец, май на вратата връзваше конеца и бързо затваря.
А после вече при зъболекаря.

# 3
  • Мнения: 2 700
Аз ги вадя с конец / Линда предпочита пред варианта на зъболекар/. Горен зъб се дърпа рязко надолу, а долен нагоре. Веднага след това се слага сол, за да спре кръвотечението.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Не се решихме да пробваме с конец - и двата ги вади зъболекар. Ради има доверие на точно определена зъболекарка. Каза, че го е страх от конеца Sunglasses

# 5
  • Мнения: 110
Мога да споделя само спомени за моите зъби .Спомням си ,че наи -безболезнено си ги вадех зъбчетата сама . Докато си играех да го клатя на сам на там по някое време го натисвах по- силно и сама се чудех ,че е паднало. Зор видях ,си спомням ,само с един кътних и тогава наи-смело отидох сама на зъболекар (за да ми се възхитят всички какъв герои съм ) .А иначе още сме много малки и сме в очакване да ни порастне първото зъбче ,пък после ще му мислиме за вадене.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
  На щерката до сега 5 зъбчета сме извадили - всички на зъболекар.
Първо нея я е страх и не ни дава и после нейните зъбчета докато се клатят и после изведнъж се "затягат " и трябва зъболекар(защото новото зъбче тръгва отстрани някъде).
 Моите зъби са вадени всичките до един на зъболекар, а мъжа ми казва, че той си ги е вадил сам. Явно си има значение и физиологията, знам ли.

# 7
  • Мнения: 7 831
Спомням си, че моите майка ми ги вадеше като ми даваше да ям цяла, небелена ябълка, да си я хапя  Wink. Пробвай може да стане и при вас.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Брррррр, май не било толкова лесно! А, ако просто го оставя да си падне когато си иска newsm78 Струва ми се, че няма опасност новото зъбче да тръгне от страни, защото старото наистина се клати много и надали ще го "запуши"? Не ми се ходи на зъболекар, но ако трябва...
solaris, мерси за посоката. Аз бях по-склонна да дръпна рязко навън Grinning
Ellypr, идеята е добра, но няма да стане, защото зъбът буквално стърчи като глигански /сигурно долният го е поотместил така/ и не може да захапва с него.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На Наталия ги вадя аз. Баща й категорично отказа. Но досега съм вадила само резци. Едното само кото го пипнах с пръсти и то остана в ръката ми. Останалите 5 /засега/ съм ги вадила с конец. Вече съм доста задобряла. Засега имаме и два кътника извадени, но за тях отидохме на зъболекар. Те не помръдваха изобщо и се наложи да се вадят с упойка, защото над тях бяха пробили постоянните и единият вече беше започнал да криви.

# 10
  • Мнения: 2 700
Ако зъбчето се клати прекалено, аз лично бих те посъветвала да го извадите, независимо дали у вас или на зъболекар. Първият зъб на Линда й падна от само себе си, докато тичаше. Тогава бях много доволна, но като споделих с приятелки естествено чух ужасяваща история за едно детенце, на което му е паднало на сън и едва са го спасили от задушаване. Така че, аз лично предпочитам да ги вадя, а не да ги чакам да паднат сами.

# 11
  • Мнения: 1 413
На Наталия ги вадя аз. Баща й категорично отказа. Но досега съм вадила само резци. Едното само кото го пипнах с пръсти и то остана в ръката ми. Останалите 5 /засега/ съм ги вадила с конец. Вече съм доста задобряла. Засега имаме и два кътника извадени, но за тях отидохме на зъболекар. Те не помръдваха изобщо и се наложи да се вадят с упойка, защото над тях бяха пробили постоянните и единият вече беше започнал да криви.

Дара, 5-тите ли имаш предвид под кътник, защото досега нашата дъщеря е сменила 2 зъба, вадени от зъболекар, но се надявам другите да си падат сами Praynig, а 6-тите едва сега започват да излизат и май не се сменят, нещо такова ми обясни една зъболекарка newsm78

# 12
  • Мнения: 2 274
На Наталия ги вадя аз. Баща й категорично отказа. Но досега съм вадила само резци. Едното само кото го пипнах с пръсти и то остана в ръката ми. Останалите 5 /засега/ съм ги вадила с конец. Вече съм доста задобряла. Засега имаме и два кътника извадени, но за тях отидохме на зъболекар. Те не помръдваха изобщо и се наложи да се вадят с упойка, защото над тях бяха пробили постоянните и единият вече беше започнал да криви.
   И при нас ситуацията е същата! Тати отказва да вади зъби и за това ги вадя аз! До сега съм извадила първия горен резец с пръсти, а втория с конец, а третият му зъб / долен резец/ го извади зъболекарката! Пратих ги с тати за друг проблем, а тя се развикала, защо още държим тоя зъб, че можел да падне и да го вдиша докато спи! Малкият беше страшно разочарован от зъболекарката си и каза, че много го е боляло докато го вадела! Аз съм ги вадела по безболезнено  Mr. Green! Аз като извадя зъбчето и слагам памуче с ракия или кислородна вода и това спира кръвотечението и мястото изтръпва!
    На племенничката също и вадих горен резец с конец! Просто връзваш хубаво и после рязко дръпваш надолу! Зълвата каза че пробвали с конец за вратата, но племеницата тръгвала с вратата  Mr. Green! Понеже беше доста уплашена я излъгах, че ми се струва, че конеца не е добре вързан и в момента в който тя си отвори устата, дръпнах и той падна!
    Честно казано никога не съм си мислила, че аз ще съм тази, която ще вади зъбите, защото в нас винаги баща ми ги е вадил! Само че веднъж като се престрашиш за доброто на детето виждаш че не е толкова страшно колкото си си мислела! Успех   bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дара, 5-тите ли имаш предвид под кътник, защото досега нашата дъщеря е сменила 2 зъба, вадени от зъболекар, но се надявам другите да си падат сами Praynig, а 6-тите едва сега започват да излизат и май не се сменят, нещо такова ми обясни една зъболекарка newsm78

Да, 6-тите са постоянни. При нас са си изникнали вече и са си много добре засега. Синът ми сега ще направи шест години и тъкмо ги вади 6-тите. Говоря за тези след кучешките. Абе, първите кътници които са. При нас бяха с гангрена, изронени бяха до венеца и бяха останали четирите колонки и корените. И от двете страни така. Та й вадиха всяко пачре с коренчето отделно. Много неприятно беше. Аз бях ни жива, ни умряла. Но мина де.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На Дени горните и ги извади госпожата в градината с "вълшебния конец" Joy
На мен не ми позволи, защото "Не знаеш как, мамо" Heart Eyes
Но, по мнение на нашия зъболекар, горните са по-трудни и ни препоръча да я водим при него.

Общи условия

Активация на акаунт