странни червени петна

  • 21 859
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте.Първо се обръщам към Вас, но сигурно ще последва и посещение при дерматолог.
Преди две седмици забелязах ,че в горната част на корема, под гърдите почти ми са излезли някакви червени петна.С различна големина са, много леко издадени над кожата, не ме сърбят, не ме и болят.акт е обаче, че са тами  не знам какви са.Не са във формата на рани-просто червени петна Thinking
Дали ви е познато подобно нещо

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте.Първо се обръщам към Вас, но сигурно ще последва и посещение при дерматолог.
Преди две седмици забелязах ,че в горната част на корема, под гърдите почти ми са излезли някакви червени петна.С различна големина са, много леко издадени над кожата, не ме сърбят, не ме и болят.акт е обаче, че са тами  не знам какви са.Не са във формата на рани-просто червени петна Thinking
Дали ви е познато подобно нещо
Не искам да те плаша, но това, че са релефни не говори за  нещо безобидно newsm78 Отиди на дерматолог - ще ти предпише предполагам някакви медикаменти Peace

# 2
  • Мнения: 1 254
нещо друго кажи!
лъскави ли са? като мехурчета ли са? в близост ли са едно до друго или са по-спорадично разположени? намират ли се в област, която е в контакт на търкане с дреха?

Може са са лишейчета - те стоят едва червеникави, но обикновено не са релефни. Мазала ли си с нещо досега?

 Peace

# 3
нещо друго кажи!
лъскави ли са? като мехурчета ли са? в близост ли са едно до друго или са по-спорадично разположени? намират ли се в област, която е в контакт на търкане с дреха?

Може са са лишейчета - те стоят едва червеникави, но обикновено не са релефни. Мазала ли си с нещо досега?

 Peace


да, в допир са с дреха, но дори не съм сигурна, ,че са релефни. По склонна съм да мисля, че са като лишейчета, но червени? Thinking
Не съм ги мазала с нищо.На разстояние 2-3 см. са .Разположени са хаотично и засега са 4-5 н брой. Като ги гледам са мноооого малко по-лъскави от кожата ми.

# 4
  • Мнения: 1 254
ами, така като слушам - тъпи лишейчета са това май ...
аз имах известно време такива, но на бедрата. леко лъскавки са и понякога се дразнят от допира с дрехата. Първо ме караха да се мажа с Антимико-бета, но само се зачервяват и размножават  Confused

Аз да кажа как ги изцерих, а ти си прецени дали ще се пробваш по същия начин преди да прибегнеш до лекар, или не  Peace

Нашият професор ни маже с крема за крака по всякакви такива поводи - начални форми на гъбички, лишеи и даже херпеси!  Grinning Смешно - но факт!
Крем за крака и напукани пети - ТАЛОДЕРМА.
конкрети Лавандула и Роза,
масла от Смрадлика (Тетра) и Бял бор
Двете масла са бактерицидни и противогъбични - "Милиони микроби ще умрат"  Mr. Green
Мисля, че по патеките е под 2 лв. - ще мажеш хем засегнатите места, хем крачетата. Заедно с мазането си взех да пия и ПУРИМ - онези аюрведични таблетки по аптеките - за кожни проблеми са.
2 опаковки ПУРИМ изпих, мазах 10-15 дни 1-во със чист спирт 70%, после с кремчето за крака и лишейчетата завяхнаха.

Ако не ти се пробва - дерматолог.
  bouquet кожа!

# 5
Благодаря ти за съвета.Ще пробвам мазиата и ще докладвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт