Когато кърменето си отива...

  • 1 418
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
След като отлкова се възмущавах, че няма отказване от нощното кърмене и, че след годинката е много трудно да отбиеш, Калина за около седмица спря нощното кърмене и сега сучем само сутрин и вечер за приспиване. Кърмата ми намаля дотолкова, че кърменето е вече символично, понякога, вечер, когато е много каталясала, дори взе да заспива без да дочака да я накърмя. И, съвсем неочаквано, на мен взе да ми липсва как ме гонеше и събличаше, как се утешаваше и приспиваше с гърдата в уста, гледайки ме в очите. Не съм очаквала да се чувствам така, но добре осъзнавам, че скоро ще дойде края и с нея никога няма да бъдем толкова близки, никога няма да съм единственият отговор на нейните нужди и ми е мъчно. Момиченцето ми пораства, скоро ще тръгне на ясла...
Май отбиването за мен ще е по-трудно...
А иначе, днес си вдига блузката и си гледа гърдичките, и аз и казвам:"Къде са цицетата, мамо?", а тя се ухили, дойде и ме гушна.  Heart Eyes Като и кажа :"Къде е мама?" сочи себе си, но връзката мама-цицета-мляко и е ясна.  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 8 917
След като отлкова се възмущавах, че няма отказване от нощното кърмене и, че след годинката е много трудно да отбиеш, Калина за около седмица спря нощното кърмене и сега сучем само сутрин и вечер за приспиване. Кърмата ми намаля дотолкова, че кърменето е вече символично, понякога, вечер, когато е много каталясала, дори взе да заспива без да дочака да я накърмя. И, съвсем неочаквано, на мен взе да ми липсва как ме гонеше и събличаше, как се утешаваше и приспиваше с гърдата в уста, гледайки ме в очите. Не съм очаквала да се чувствам така, но добре осъзнавам, че скоро ще дойде края и с нея никога няма да бъдем толкова близки, никога няма да съм единственият отговор на нейните нужди и ми е мъчно. Момиченцето ми пораства, скоро ще тръгне на ясла...
Май отбиването за мен ще е по-трудно...
А иначе, днес си вдига блузката и си гледа гърдичките, и аз и казвам:"Къде са цицетата, мамо?", а тя се ухили, дойде и ме гушна.  Heart Eyes Като и кажа :"Къде е мама?" сочи себе си, но връзката мама-цицета-мляко и е ясна.  Mr. Green
Weary И при нас е вече символично, а вечер заспива и преди да я гушна и да я сложа да сукне ако иска....ще ми липсва как заспивйки, спре да суче и в момента в който си мисля, че се унесла в сън да ми се усмихне доволно и да ми каже тихичко"мамооо" или да ме посочи с пръстче ,както сме я учили и да каже "ма-ма" smile3518....но все някога ще трябва да спра...все някога ще трябва със свито сърце да я пусна на детска градина и да плача, за разлика, или повече от нея, ще трябва да тръгне и училище със всичките му тревоиг, ще трябва и да стане студентка - може би в чужбина дори - ако реши, че трябва и да я пуснем в друг дом, ако реши да създаде семейство...тепърва имаме да се "разделяме", но важното е да сме живи и здрави всички - останалото е ЖИВОТ Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Така е то Grinning
Аз по едно време верно се чудех дали някога ще му се види края... изведнъж някак стана, че й намаляха нуждите, от много време насам само за приспиване вечер суче, често съвсем малко. Често по цели дни сме заедно, и тя не се сеща да ме пита, или ако ме пита, не настоява...
Растат дечицата Grinning
Тя има 'цици', аз имам 'моля, ам'. Само майките имат моля, ам - показва на всеки заинтересован виметата на кравите и козите и обяснява, че това са моля, амите на майките. Само още идеята, че птиците и рибите нямат моля, ам й е чудна  Laughing Но водя разяснителна кампания.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Растат си маймунките... и това е толкова хубаво, колкото и тъжно да ни става на моменти Grinning Радвай се на голямото момиченце, тепърва още много хубави неща ви чакат, дори след раздялата с кърменето Hug
Моята пък дребна не върви хич към отбиване, виси на циците като новородено Thinking Само дето се чудя в яслата как ще се оправяме и тя, и аз - вчера не я бях кърмила 3ч, че я оставих на баба й и се бях препълнила като за световно Thinking Та всеки вариант си има предимства и недостатъци Laughing
Иначе Ева е много щедра с мамините цици - днес игра с едно котенце навън и упорито ми го носеше да му давам мимки (и не е първото животно, на което реагира така - на село ме агитираше да кърмя яретата Mr. Green). А като отказах, взе да си запретва рокличката да го кърми тя - много е наясно с нещата и безотказно посочва къде са й мимките Laughing Абе оформили сме следващата смяна хард-кърмачки - даже и котки не ни се опират никакви  hahahaLaughing

# 4
  • Мнения: 6 243
Абе оформили сме следващата смяна хард-кърмачки - даже и котки не ни се опират никакви  hahahaLaughing
Това го казваш ти. А у нас, с присъщата си егоцентричност на истински телец, Ирина се опитва да суче от куклите си и не спира да се ядосва, че там няма "нънъм". Това не е хард-кърмачка, а хард-кърмаче.

# 5
  • Мнения: 8 917
Абе оформили сме следващата смяна хард-кърмачки - даже и котки не ни се опират никакви  hahahaLaughing
Това го казваш ти. А у нас, с присъщата си егоцентричност на истински телец, Ирина се опитва да суче от куклите си и не спира да се ядосва, че там няма "нънъм". Това не е хард-кърмачка, а хард-кърмаче.
Joy Joy Joy :Миличката Mr. Green

# 6
  • Мнения: 664
Аз малко оф-топик, но се чудя как някои мами успяват да кърмят месеци само сутрин и вечер, а други с преминаването на този режим кърмата им бавно си отива...Имам приятелка, която кърми почти половин година само сутрин, и нямаше и изгледи за отбиване, наложи се по медицински причини...Явно лактацията зависи и от индивидуални фактори, не само от търсенето...

# 7
  • Мнения: 8 917
Аз малко оф-топик, но се чудя как някои мами успяват да кърмят месеци само сутрин и вечер, а други с преминаването на този режим кърмата им бавно си отива...Имам приятелка, която кърми почти половин година само сутрин, и нямаше и изгледи за отбиване, наложи се по медицински причини...Явно лактацията зависи и от индивидуални фактори, не само от търсенето...
Ами и аз съм от тях....бюстът ми в никакъв случай не е за Гинес - по размери имам предвиду но да ми се ненадяваш Mr. Green

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Иначе Ева е много щедра с мамините цици - днес игра с едно котенце навън и упорито ми го носеше да му давам мимки (и не е първото животно, на което реагира така - на село ме агитираше да кърмя яретата Mr. Green). А като отказах, взе да си запретва рокличката да го кърми тя - много е наясно с нещата и безотказно посочва къде са й мимките Laughing
И ние така... Мая от сума време ми носи и пробутва кукли и мечета - да ги кърмя в свободното си време Laughing Или сама ги кърми: "Почакай, сега ще ти дам. Хайде, бебе. Искаш ли другото ам?"

# 9
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цвети, дошъл е момента, явно.Не се натъжавай, ще го преживееш. Mr. Green Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 410
Винаги е трудно да разбереш, че малката душичка вече не е толкова зависима от теб и може да е самостоятелна по един или друг начин. Бъде сигурна, че ще имате своите прекрасни моменти и след края на кърменето. На мен ми беше много тредно, въпреки че спрях сравнително рано (6 1/2 месеца). Гушках я много в началото, ей така просто да си се гушим. Давах и храната гушната като за кърмене. Такива неща правех с носталгия, ама ми мина.

Аз малко оф-топик, но се чудя как някои мами успяват да кърмят месеци само сутрин и вечер, а други с преминаването на този режим кърмата им бавно си отива...Имам приятелка, която кърми почти половин година само сутрин, и нямаше и изгледи за отбиване, наложи се по медицински причини...Явно лактацията зависи и от индивидуални фактори, не само от търсенето...

Аз кърмих няма и месец на сутрешно-вечерен режим.

# 11
  • Мнения: 2 959
....и с нея никога няма да бъдем толкова близки, никога няма да съм единственият отговор на нейните нужди и ми е мъчно...
Миличка, как няма да бъдете близки? Ако говориш за физическата близост на кърменето, може би Да, но за такъв кърмачески период които имате двете, едва ли ще се разруши създадената емоционална и психическа близост. А и сама казваш че връзката "мама-цицета-мляко " е ясна. Heart Eyes Децата растат, а ние сме до тях за да подпомагаме тяхното израстване колкото болезнено да е за нас понякога. Peace

# 12
  • Мнения: 2 784
Благодаря ви, момичета, знам, че сте прави, ама ми е криво...
Тъпото е, че аз не исках да кърмя повече от годинка и отдавна исках да отбивам, ама сега като е само сутрин и вечер не ми тежи и взех да бия отбой. Но май така е по-добре- бавно и полека детето си решава да спре нощем или че може да пропусне някоя вечер, докато накрая съвсем ще ме отреже. Тя мен, а не аз нея както очаквах... Cry

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тежък момент е. Още помня как се чуствах. И мъника как се объркваше леко като ме види "по храна" ако се преобличам след отбиването Simple Smile
Гушкай повече за утеха Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не съм очаквала да се чувствам така, но добре осъзнавам, че скоро ще дойде края и с нея никога няма да бъдем толкова близки, никога няма да съм единственият отговор на нейните нужди и ми е мъчно.

Много добре те разбирам, ти също осъзнаваш, че това е период, който ще мине и ще доведе до нови, още по-интересни преживявания.
Но след като аз отбих малкия изобщо не чувствам да е намалена близостта между нас, често съм "единствен отговор на неговите нужди", сега обаче връзката става по-различна и по-интересна в някаква степен - те порастват, попиват всяка дума, правят връзки, разсъждават и т.н....  Hug

Общи условия

Активация на акаунт