Дясна или лява ръка

  • 2 264
  • 43
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Дъщеря ми е на 2 години и 10 месеца и се храни и рисува с лявата ръка.Аз не и правя забележки,защото виждам,че и е много по-лесно.Но госпожите от яслата ми казват,че трябва да я насърчавам непрекъснато и че така не е правилно.Чувала съм,че това е генно заложено,въпреки че никой в нашия род не си служи с лявата ръка.Трябва ли според вас да я притеснявам всеки път като посегне с лявата ръка.

# 1
  • Мнения: 426
  Намесвам се в темата,макар,че все още не съм майка на дете,в очакване сме всеки момент!Самата аз съм левичарка,от малка съм посягала с лявата ръка!Но когато аз бях ученичка времената бяха други и майка ми принудително ме научи да пиша с дясната ръка.Сега пиша ужасно грозно,но едва ли е от това,незнам!Но ям,режа и много други неща правя с лявата ръка!Мисля,че не трябва да се настоява,това си е биологично!

# 2
  • Мнения: 1 425
Моето мнение е че трябва да оставиш детето с която ръка му е удобно с нея да борави.Защо точно с дясната трябва да е,като на детето му е удобно с лявата.Според мен това са остаряли предрасъдаци,които ни се налагаха едно време.Моят брат е на 40г. но той от дете си е служил с лявата ръка и нашите не са го насилвали за дясна и в момента е един много способен художник/дизайнер/,така че се довери на дете то си.  bouquet

# 3
  • Мнения: 696
И аз мисля, че трябва да я оставиш да си служи с ръката, която й е по-удобна. Моят син също предпочита лявата ръка, макар че борави и с дясната. Това изобщо не ме притеснява.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Има един период, през който децата често посягат не с тази ръка, с която ще си служат за в бъдеще, а с другата. Ние дори известно време мислехме, че дъщеря ми е левачка, но се оказа, че не е така. За съжаление нямам спомени кога е било това.
Аз бих оставила детето да си служи с тази ръка, с която му е удобно Grinning.
Нещо по темата: http://slovo.bg/showwork.php3?AuID=205&WorkID=6427&Level=2

# 5
  • Мнения: 533
Включвам се и аз в темата, мисля, че трябва да оставиш детето да избере с коя ръка му е по-удобно да си служи. Дъщеря ми от съвсем малка започна да използва приоритетно лявата ръка (татко и също е левичар), не съм се притеснявала, сега вече пише буквите и цифрите с нея  Laughing

# 6
  • Мнения: 603
Не й прави забележки за ръката. Аз съм левичарка и това никога не ми е пречило.
Само учители от старата школа могат да настояват за задължително дестичарство. Ама те вече би трябвало да са се пенсионирали  newsm78
Аз имах точно такава учителка, но родителите ми застанаха твърдо зад мен. Обясниха ми, че няма нужда да се променям и има много велики хора, които пишат с лявата ръка. Накараха ме да живея с мисълта, че това е по-скоро привилегия. Защото левичарите имат вроден усет към изкуството.

Освен това, наистина все още е малка и не е сигурно коя ръка ще предпочете. Сина ми постоянно ги редува и двете  Laughing

# 7
  • Мнения: 271
  Намесвам се в темата,макар,че все още не съм майка на дете,в очакване сме всеки момент!Самата аз съм левичарка,от малка съм посягала с лявата ръка!Но когато аз бях ученичка времената бяха други и майка ми принудително ме научи да пиша с дясната ръка.Сега пиша ужасно грозно,но едва ли е от това,незнам!Но ям,режа и много други неща правя с лявата ръка!Мисля,че не трябва да се настоява,това си е биологично!
и аз съм като теб.майка ми ме е научила да пиша с дясната,за което сега съжалява.чела е,че това е заложено в мозъка и не бива да се променя.
като гледам сина си ми се струва,че и той ще е левичар.никога няма да го насилвам да си служи с другата ръка,заради която и да е учителка.уж са хора с образование,а вижте ги какви глупости правят #2gunfire

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако я подстрекаваш да развие и дясната си ръка, това може само хубаво да донесе-
по- пълноценно развиване на мозъка
Независимо дали детето е левичар или десничар е хубаво да се учи да използва и двете си ръце.......това е според мен  Wink

# 9
  • Мнения: 71
Остави детето да си ползва ръката,която му е удобна.Аз също съм левичарка,която заради разбиранията едно време,пише в момента с дясна ръка ooooh!Резултата е налице-грозен почерк CryА когато съм пишела в 1-ви клас с лявата ръка,тетрадките са ми били във витрината на у-щето заради краснописа.Естествено,всичко освен писането правя с лявата ръка-рязане,шиене и т.н.

# 10
  • на североизток
  • Мнения: 285
Не се тревожи -  и при нас е така. GrinningСамо, че аз не се притеснявам и не виждам нищо лошо в това!Просто детето се развива по този начин.Бях чела някъде, че голяма част от малчуганите на възраст до 5 години посягат с лявата ръка или използват еднакво и двете, но след това започват да предпочитат дясната Simple SmileТака, че не се знае дали ще остане това при вас!
Да ти кажа и че хората левичари са много талантливи и надарени!  bouquet

# 11
  • Мнения: 46 437
Баща ми е бил така, насилствено са го научили да пише с дясната, но всичко останало си прави с лявата.
Аз не бих се намесила в твоя случай, само си представи теб някой да те принуди да правиш всичко с лявата  Thinking

# 12
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
 

      Ти решаваш за твоето дете,а не обществените институции. Naughty

# 13
  • Мнения: 2 567
И мене насилствено ме отказаха да пиша и да си служа с лявата ръка. Явно тогава времената са били такива  Close Съпругът ми е имал съказарменик, който пък по "онова" време е учил в паралелка, където децата насила са били карани да развиват лявата ръка. Явно е бил поредния експеримент.

Чувала съм, че се развивала противополажата половина в мозъка на ръката, с която се борави. Дясната половина май е свързана с артистичността и затова левичарите са по арт натури  Grinning
В мое лице явно света е загубил една голяма артиска  Wink

Съветвам те да не оставяш детето ти да бъде насилвано. Щом така му е заложено, значи така трябва.

# 14
  • Мнения: 2 567
http://www.standartnews.com/archive/2005/08/13/supplement/s4525_7.htm

Ето и една интересна статия за "леваците"  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт