Кандида?

  • 37 425
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Здравейте, с прецизно кръвно изследване, правено в чужбина, се установи, че имам кандида в стомаха. И вероятно на това се дължи наднорменото ми тегло. Засега само по телефона разбрах резултатите, в понеделник имам среща с лекар, така че не знам подробности. 
Ще съм благодарна, ако някой, борил се с подобно страдание, се включи и разкаже.

# 1
  • Мнения: 353
Какво наложи да се изследваш за кандида по лигавиците?Монилиаза ли имаш?Не съм чела да причинява надн.тегло.Сигурно си лекувана продължително и агресивно с антибиотици.След системен курс с антимикотик(низорал),ще се оправиш.

# 2
  • Мнения: 1
Sinat mi - viarno 4e e na 1 godina mu pomognaha vodoraslite bifidus na Akva sorse + hap4eta Lactoflor! Mnogo sam dovolna - i dieta bez nikakva zahar- nito plodova nito druga!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 095
След антибиотиците, пии пробиотици. Това са бактерии, живеещи в лигавиците. Когато ги няма има проблеми. Като кандидата например.

С такива бактерии - по система моят мъж си оправи язвата. Дължеше се на хеликос бактер. Лежа два пъти с кровъизливи в болница. сега няма и помен. От язвата имам предвид.

# 4
  • Мнения: 1 942
Ами то е нормално да има Кандида в чревния тракт. Важно е какво показва изследването. Денито я тъпкаха с лекарства месеци наред, докато се върна нашата педиатърка /частен лекар/ и ни каза, че е нормално да има кандида и че трябва да засилим имунитета, за да може организма сам да изравни баланса. Така и направихме и сега всичко е ок.

# 5
  • Мнения: 2 013
Благодаря за отговорите.
Увеличените нива на кандида ми откриха, след като си направих кръвен тест - реакция на кръвта ми към 170 храни - последна мода за доста пари. След този тест ти казват какви храни да избягваш. Съпътстващо правят тест за увеличени нива на кандида в червата. И при мен се оказа положителен. Лечението е диета, доста строга, за около 2 месеца. Плюс доста хранителни добавки и витамини - витамин С, екстракт от семена на грейпфрут, цинк, чесън и др.

А това пишеше в обясненията за кандидата в книжката, която ми дадоха.

"Кандида са често срещани в тялото микроорганизми (гъбички). Те са част от нормалната микрофлора на всеки човек (гърлото, устната кухина, храносмилателната система, урогениталната система). Съществува научен спор по отношение на тях - някои автори отричат заболяванията, причинени от кандида, но други смятат, че тя е в основата на множество инфекции.
Когато са в нормални граници кандида са необходими за поддържането на киселинността в организма.  Когато, обаче,  количеството им надвиши определени стойности, се наблюдават радица патологични изменения. Нарастването на кандида може да е причинено от:
- отслабване на имунната система, стрес, хранителен недостиг или продължително заболяване
- честа употреба на антибиотици, стероиди, орални контрацептиви или хормонално-заместителна терапия, диета, богата на захари и др.

Нарастването на кандида може да се превърне в болестно състояние и един от факторите за увеличаване пропускливостта на чревната стена. Ако не се вземат мерки, състоянието се влошава.
СИМПТОМИТЕ НА КАНДИДА
- Силно желание за захари и сладки храни
- умора
- Болки в мускулите
- Необяснимо покачване на телглото и трудно понижаване
- Липса на концентрация
- Храносмилателни проблеми, стомашни спазми, гадене, излишни газове
- Главоболие
- Депресия, сприхавост, раздразнителност
- Нервни и хормонални проблеми
- Отслабване на имунната система и предразположеност към инфекции
- Кожни заболявания
- Цистит и инфекция на пикочния мехур
- Чувствителност към химикали (Петролни масла, цигарен дим, бои)
- Разстройство или запек

Лечението на кандидата е с диета

# 6
  • Мнения: 5 539
В англоезични сайтове съм чела доста за това състояние. Ако разбираш английски, напиши в гугъл candida или candida albikans и ще те затрупа с информация.
Доколкото си спомням, диетата е убийствена. Аз лично не знам как бих издържала и ден, камо ли 2 месеца.
Изключват се всякаква захар, нишесте, повечето въглехидрати, повечето видове меса, алкохол и т.н.
Според мен, ако нямаш някави изявени симптоми, не се мъчи. Както е казано, и здрав човек да отиде на лекар, винаги ще му открият 100 болести Laughing

# 7
  • Мнения: 2 013
Да, диетата е тежичка. Но ще се пробвам. От това, което си изредила, месата са разрешени под всякаква форма и вид. Така че - месо, салати, пълнозърнест хляб, но месен домашно, защото не трябва да е с мая.

# 8
здравейте...
аз вече мога да се объркам от всичко,което чете.
накратко за мен...
живея в америка,в чикаго и от 10 месеца имам кандида,която не могат да ми излекуват лекарите.тъпчат ме сам с дефлукан и нищо,всеки месец всичко се повтаря.започнах да чета много литература,за да се опитам да си помогна сама,след като лекарската намеса е абсолутно напразна.тази вагинална кандида вече я усещам на секундата...нямам парене или сърбеж,поне не се оставям да ми излязат тези симптоми.веднага ми излизат бели парцали и се зачервявам.и никои не ми казва нищо освен,че имам гадната кандида.имате ли някакъв съвет към мен... Cry

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Сandida albikans води до проблеми предимно при възрастните хора. При теб не ми се вярва да е причина за наднормено тегло.

Симптомите, които си написала, могат да бъдат открити и в здрав човек  Confused

Консултирай се с лекар, защото ако той сметне за нужно, лесно ще я утрепеш - един курс антимикотици и ще си о`кей.

Да не те баламосват нещо тези с изследването?

# 10
  • Мнения: 2 959
...диетата е тежичка...
А защо да е тежка, според мен е по- скоро начин да пречистиш организма си от всички натрупани токсини. За мен кандидата е в резултат на систематично натрупване на такива в тялото и респективно в стомаха и неизхвърлянето им навън, затова е вероятно да има и известно подуване на стомаха. Затова и препоръчват такъв пречистващ режим. Дивана, успех, дано всичко да е наред! В началото е трудно но след това организма бързо ще приеме новият начин на хранене. Но странно ми е какво са Ти препоръчали да приемаш като източници на пробиотикси, таблетки ли или кисело мляко и др. ферментирали храни?
...имам гадната кандида...
Момичето, а освен че Ти казват че имаш кандида, не Ти ли препоръчаха някакъв режим или най- много някакъв медикамент за облекчаване? Тук рекламират Dida и CandiZyme за подобни неприятни моменти. Казваш че се опитваш да си помогнеш сама, как го правиш, на някакво пречистване ли си?

# 11
Със сигурност тук българските доктори ми навредиха.последно си правих изследване за диабет и ми взеха проба от гърлото.оказа се,че по тяхни думи съм перфектна.да обаче те тук ме лекуват само с един дефлукан и явно той не е достатъчно силен ,за да убие гадните ми гъби.даже описвайки на лекъря сега в събота като бях той ми изписа анти -депресанти.абе някакъв пълен ужас и съм много объркана вече и не знам кой път да хвана .иде ми да се прибера в бг ,за да ме излекуват,но после няма връщане обрат но.

# 12
  • Мнения: 1 817
Пробвала ли си цитросепт? А някакви антимикотични препарати не са ли ти предписали? newsm78

# 13
този дефлукан е точно за гъбички,но не ги убива,защото след като го изпия всичко утихва и след това пак някъде след около месец най-много.най-лошото е ,че не могат да ми открият приченителя.единственото ,което ми казват е имаш кандида.а и тук не можеш да си купиш лекарства без рецепта.обаждах се до българия в ацоциациата по семейно планиране на професор чернев и те ми казаха,че те взимат секрет от дупето ,влагалището и устата и така установяват с изследването с какво се лекуват тези гъбички.но тук не е такаи вече не знам дали мога да бъда излекувана.дадох за 10 месеца над 4000 долара за прегледи и дефлукани.напрово ужас

# 14
  • Мнения: 2 959
...пълен ужас ...иде ми да се прибера в бг ,за да ме излекуват,но после няма връщане обрат но.
Момиче, Ти си поставена на много сериозен кръстопът- здравето или пътят към мечтата в Америка. Не Ти е леко. Напоследък тук доста рекламират тоз препарат на основата само на билки. Според отзивите които чета помагат, но Ти най- вероятно знаеш за него, също препоръчват здравословна диета. Успех Ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт