Кърмене и бременност

  • 473
  • 8
  •   1
Отговори
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И така, ето, че се захващам и с това начинание - кърмене по време на бременност или сигурно ще стане бременност по време на кърмене Grinning Надявам се всичко да е нормално и да нямам проблеми нито с бременността, нито с кърменето. Бебето, живот и здраве, се очаква края на януари. Силно се надявам да не се наложи да отбивам Вики, защото честно, просто незнам как ще стане, все още настава война ако реша да й откажа, въпреки че (трябва да се похваля Laughing) от известно време все по-често заспива без цокане, а от седмица някъде не суче през нощта, чак към 5-6 сутринта си иска. Е, малко ми дърпа пижамата по някое време през нощта, ама аз се правя на ударена и заспала и не давам и тя бързо заспива. Абе общо взето от около седмица сме на 3-4 кърмения през деня - 2 сутрин и 2-3 вечер, в смисъл сме ги намалили доста, но определено си се кърмим. Grinning

Та, основният въпрос, който най-много ме притеснява, е за яденето. Тъй като все още съм 10 кила отгоре от първата бременност, ми се иска тази втора бременност ако може и да отслабна Laughing Не, майтапа настрана, ама как да се храня, за да хем да не кача килограми толкова много, хем да знам, че осигурявам всичко необходимо и на Вики и на новото бебче. За момента съм минала на ниско въглехидратната диета, като пия и витамини сутрин, по-скоро си е нещо като Матерна това, което го пия. Гледам да ям горе долу през 3-4 часа, но предимно белтъчини и зеленчуци и малко въглехидрати. Чела съм, че тази диета е подходяща за бременни жени, че също е подходяща и за кърмещи жени, ама за бременни жени, които кърмят? как мислите?

# 1
  • Мнения: 3 760
Аййййййй! Колко се радвам за теб!!!   bouquet
Според мен съответната диетка е подходяща. За витамините - все си мисля, че НЕ трябва да се пият редовно... Наблягай на естествените източници.
Ще те следя с особено внимание  Laughing
Пък живот и здраве след година да съм в твоето положение!

# 2
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами да, всъщност ми е малко стряскащо това положение, но може би защото ми е нещо непознато, както примерно се стрясках като забременях първия път. Ох, моля се да няма проблеми...

Пък, живот и здраве, пожелавам и на теб, Мъни, другата година да ти се случи, щом го искаш!

# 3
  • Мнения: 2 959
Далала, Честита Ти бременност! Ако знаеш как благородно Ти завиждам! Стискам Ти палци всичко да е наред и с "двата камъка, които ще трябва да носиш под една мишница". Но ще се справиш. Heart Eyes
...как да се храня, за да хем да не кача килограми толкова много, хем да знам, че осигурявам всичко необходимо и на Вики и на новото бебче...
Боже, ако намериш отговор на този въпрос, много жени ще са ти благодарни! Peace За витамините, според мен взимай всекидневно някакви Prenatal Vitamins, Materna-ta са по- скъпи, а и на мен ми ставаше лошо от тях. Не съм много сигурна че "ниско-въглехидратната/ low- carb/" диета е добър избор. Особено в твоя случай на кърмене и бременност. Наистина орг- ма Ти има нужда от белтъчини, но той се нуждае и от доста въглехидрати, така че балансираното хранене ще Ти е от полза, разбира се примесено с доста вода и пресни плодове и зеленчуци. Успех, мила! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 599
Честито и от мен, възхищавам се на мами като теб за смелостта Simple Smile
Не е подходяща НВД  за твоето положение, по-скоро балансирано хранене без излишества.  Аз самата се боря с килограмите, засега безуспешно.
Иначе съм против синтетичните витамини,  ако са таблетки, да са от естествени източници и да не са разтворими. В края на бременността (последния триместър) имаш нужда от 300 ккал "екстра". а за кърменето - зависи колко кърмиш... Знаеш сигурно - около 680-700 ккал за литър кърма. Предполагам, че детенцето ти изпива по-малко. Но и това е доста относително, човешкият организъм не е толкова прост, както си го представят някои диетолози Simple Smile Иначе трябваше да съм се свършила с моите калории дневно, а не да кача 6-7 кг
Просто яж разумно и разнообразно, вместо да броиш калории. Грижи се за калция и желязото. Иначе идеалният вариант е да се качат до 9 кг... Желая ти лека бременност, наслаждавай и се заедно с кърменето   bouquet

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Благодаря ви за отговорите, момичета, и за пожеланията!
Всъщност, аз съм на това дередже с килата просто защото доста често си позволявам например една кутия бисквити или промишлено количество сладолед...  Не смятам да спазвам супер строга НВД, например в никакъв случай не мисля да изключвам от менюто си прясното мляко и плодовете, просто мисля да сваля въглехидратите до минимум... Ама май наистина не ми понася много, много НВД, прави сте, че балансираното хранене май е за предпочитане.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Честито! Grinning

# 7
  • Мнения: 224
честито и от мен  Grinning  Пожелавам ти успехи с килограмите...И аз имам тази задача.Ние се отбихме преди пове4е от месец,но преди няколко дена разбрах че сам бременна,а такмо бях влязла в форма,но то си беше по план..Аз сам ЗА балансираното хранене Peace

# 8
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Благодаря ви за пожеланията!
Дот, и на теб пожелавам лека бременност, без качване на много кила! Като гледам май по едно и също време ще си имаме втори бебоци Grinning

Общи условия

Активация на акаунт