Бели петна и "дупчици" по кожата! Какво е това???

  • 7 847
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Вчера писах за дъщеря си, а днес реших да помоля за съвет за другото си дете - момче. Като беше на 3месеца му се появиха няколко черни косъма по тестисите. След около 3 месеца те сами паднаха. Сега няма и следа от тях. Единственото, което ни препоръчаха бе да намалим дозата на D3 и да спрем да го мажем с олио. Не знам дали от това или просто такъв му е типа на кожата, но от тогава остана много суха и груба. Преди от около 1 година започнаха да се появяват малки бели петна по кожата – първо по краката, след това по ръцете, а сега и по гърба. В последствие се появиха и нещо като малки дупчици, кратери, като дълбоки белези от рани (не знам как да ги опиша, има 6-7 такива, големи около 5мм ) започнаха отново по краката, а от скоро забелязах и по гърба – все едно нещо го дълбае. Не знам дали петната имат връзка с “дупките”.Водих го по разни кожни специалисти, но нищо конкретно. Мажа го сега с крем за суха кожа, а от една седмица по собствена инициатива му давам рибено масло. Аз си мисля да не е нещо като суха екзема или липса на витамини. Не съм забелязала да го сърби.
Дали не е заразно, защото от известно време забелязвам бели петна по ръцете и краката и на другото си дете, но не толкова силно изразени.
Прочетох във форума за проблема със сухата кожа, но не намерих нищо за тези “дупчици”. Обсъждана ли е подобна тема? Дали това е дерматит? Доколкото разбирам там петната са червени? Може ли да е алергия?
Моля ви пишете ако имате подобен проблем или знаете към кого да се обърна.

# 1
  • София
  • Мнения: 974
За съжаление не мога да ти помогна Embarassed за първи път чувам за такова нещо
но ти препоръчвам да заведеш децата в Кожната клиника, там има детски кожен кабинет и все пак са специалисти.
Кабинета работи със здравната каса, така че само направление ти трябва
Успех  bouquet

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Без да го види, никой не би могъл да каже със сигурност, но провери дали не се касае за Витилиго - депигментация. Ако имаш снимка, тогава по сигурно може да се прецени.
- Напърво време не го излагай на слънце, без да си намазала петната с UV крем с-у слънце - фактор най малко 20 - 25.

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 10:55 от Alex 1

# 3
  • Мнения: 30
Казаха, че не е витилиго. Видях снимка на такова заболяване. Нашето е по-различно. Наподобява като лишеи.
Личната лекарка досега ми е дала 4 направления. Ходих в медицински център "Здраве", в кожния диспансер в 29 поликлиника, и на кожен кабинет. Затова сега искам да разбера за специалист, който наистина може да ми помогне. За направлиние няма проблем. А и на частен прием да е също.

# 4
  • Мнения: 30
Някой ако знае добър дерматолог???

# 5
Dr.Elmira Nikolova 0889238411,preglejda v 5-ta gradska,mnogo dobar dermatolog(i irisolog)

# 6
  • Мнения: 30
Благодаря, Мими!

# 7
  • Мнения: 30
Използваме крем A derma Exomega

# 8
  • Мнения: 4 392
Петната,както ги описваш са лишеи,но не знам дали имат връзка с дупчиците.Една приятелка ходи в София на лекар заради тях и се оправи.

# 9
# 10
  • Мнения: 91
пОПИТАЙ ЛИЧНАТА ЛЕКАРКА ДАЛИ МОЖЕ ДА ГО МАЖЕШ С НИЗОРАЛ-КРЕМ,ЗАЩОТО Е МНОГО МАЛКО ДЕТЕНЦЕТО.ДЪЩЕРЯ МИ ИМАШЕ 3 ГОДИНИ ПОДРЕД ТАКИВА ЛИШЕИ.МНОГО СА УПОРИТИ И СА ЗАРАЗНИ.ПОЯВЯВАХА СЕ ВСЯКА ПРОЛЕТ ПРИ ПЪРВОТО СЛЪНЦЕ.ПЪРВАТА ГОДИНА ИЗЧЕЗВАХА С ЛЕКАРСТВАТА ,НО ПОСЛЕ - НЕ НАПЪЛНО.ЦЯЛО ЛЯТО ХОДЕШЕ С ДЪЛГИ РЪКАВИ.ЕСТЕСТВЕНО,ЧЕ СМЕНЯХМЕ ЛЕКАРИ И ЛЕКАРСТВА ,НО БЕЗ РЕЗУЛТАТ.ОТИДОХМЕ ПРИ СПЕЦИАЛИСТ ПО ЛЕЧЕБНА КОЗМЕТИКА. ТО Е СЪВСЕМ РАЗЛИЧНО ОТ ОБЩАТА КОЗМЕТИКА.УЧЕЛО СЕ ПО СВЕТА ,НО ТУК НАМЕРИХМЕ ЕДНА ГОСПОЖА,КОЯТО Е ЗАВЪРШИЛА ТОВА НАВЪН. ДАДЕ Й НИЗОРАЛ ЗА МАЗАНЕ И С МНОГО УПОРСТВО И РЕДОВНО МАЗАНЕ ,СЕ ИЗЛЕКУВА.дОРИ И КАТО ИЗЧЕЗНАТ ,ПРОДЪЛЖАВА МАЗАНЕТО ПОНЕ ОЩЕ 1 МЕСЕнА ЛЕКАРСТВОТО ПИШЕ ,ЧЕ СЛЕД МАЗАНЕ ТРЯБВА ДА СИ ИЗМИЕШ РЪЦЕТЕ И ЗАТОВА НЕ ЗНАМ ДАЛИ ЩЕ СТАВА ЗА МАЛКИ ДЕЧИЦА. 

# 11
  • Мнения: 30
Благодаря, MIAVITA!

# 12
  • Мнения: 30
Случая мисля че е подобен на stanislawchen

# 13
  • Мнения: 30
Знае ли някой за безплатните консултации утре. Чух за тях по БТВ. Търся телефон на кожен лекар?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 546
Използвам същата тема (моля за извинение) но днес се зарових в нета да търся също информация за такива бели петна. Синът ми има такива вече...две  Whistling Първото, което е на кръстчето му в дясно е от преди  newsm78  година. Другото го забелязах вчера - на гърдичките (малко като монета от 2ст. в неправилна форма). Той е невероятно бял. Трудно го лови слънцето, а и вероятно заради силния фактор на крема (използваме на Клоран). Даже сега като се замисля първото ми се струва, че се е поувеличило. В началото не се замислях от какво може да бъде, мислех, че може да е от мазането с Елоком. Имаше един обрив там и го мазах с него но сега и второто - това ме кара да се притеснявам. Той е предразположен към алергии (беше на диета до 1 г. заради алергия) но вече си хапва всичко. Дали пък може да се дължи на някаква алергия  newsm78 ? Знам ли и аз вече. Ще следя темата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт