Бездомни деца 8 месечно бебе живее на улицата с майка си !!!

  • 1 315
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,
Искам да Ви попитам какво може да се направи за едно бездомно 8 месечно бебе.
От два месеца според майката живеят на улицата и си търсят квартира, но не намират.
Казва че не ги вземат защото са с малко дете и ще имат големи разходи като ток, вода и др.
Или че защото майката взема само 120 лв. и т.н.
Има ли седмични ясли или някакъв вид помощ от някъде.
Нека запознатите кажат, какво може да се направи.
Благодаря Ви предварително.

Искам да помоля администраторите ако съм объркал раздела на темата да не я трият, а само да я преместят в правилнив раздел.

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 15:13 от intelman

# 1
Става въпрос за град Хасково.
Ако някой може да помогне с нещо да каже.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте,
Искам да Ви попитам какво може да се направи за едно бездомно 8 месечно бебе.
От два месеца според майката живеят на улицата и си търсят квартира, но не намират.
Казва че не ги вземат защото са с малко дете и ще имат големи разходи като ток, вода и др.
Или че защото майката взема само 120 лв. и т.н.
Има ли седмични ясли или някакъв вид помощ от някъде.
Нека запознатите кажат, какво може да се направи.
Благодаря Ви предварително.

Искам да помоля администраторите ако съм объркал раздела на темата да не я трият, а само да я преместят в правилнив раздел.

тука й е мястото на темата.

ако се сезират Аг.Закрила на детето в Хасково и социалните решение ще се намери.Длъжни са да предприемат нещо.

А до сега къде са живяли

# 3
никой ли не може да предложи нещо

# 4
  • София
  • Мнения: 39 716
Какво предложение очакваш? Насочили са те къде може да се пита.

# 5
Да но какво ще направят?
Сигурно ще и вземат детето в дом.
Или ще и дават някакви помощи.
Казаха ми да отида там и да подам жалба.
Не ми е ясно какво се прави точно.

Благодаря Ви предварително.

# 6
  • Мнения: 1 770
Има домове за временно настаняване или общински жилища, където да я препратят. Да й дадат помощи. Да й дадат най-малкото съвет какво да прави. Явно няма никой от Хасково тук, който да може да помогне. Така че майката да се обърне към Агенцията за закрила на детето или към Социалните служби - и двете би трябвало да се намират в общината на Хасково.

Ето адрес и телефон на Отдела за закрила на детето в Хасково:

Хасково
ул П. Евтимий 2,стая 161
Тел.: 038/66-47-42

Ако намери целодневна ясла, цената според дохода й ще е 20 лв. Това намерих тук:
http://www.haskovo.bg/main.php?module=content&content_id=84& … ef9e43d3d6bc98a53

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 16:41 от Yvette

# 7
  • Мнения: 3 595
Във Варна, ако майката е живяла поне 5 годни в града има право на общинско жилище. Сигурно и за Хасково има такъв вариант.

# 8
Здравейте,интересува ме какво стана с майката и бебето?Намериха ли си жилище?Разкажете по-подробно за случая,нямат ли роднини,които да им помогнат,да ги вземат докато си намерят нещо!

Общи условия

Активация на акаунт