Схема за захранване на 4м дете?

  • 2 485
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Мами вече съвсем се обърках  #Crazy, чета, чета и все немога да намеря това което ми трябва. Гого е на Нутрилон 1 от средата на 1 месец /спря ми кърмата Cry/, 2 седмица вече сме на сокче от ябълка и няма нито грам колика /дано да е така и за напред  Praynig/, сега ще почваме пюренца, но незнам какви и по колко. Моля дайте някакви схеми за захранване.
Предполагам ще кажете, че е рано за захранване, но при положение, че сме на АМ по-добре да поема повече вещества от пюренцата, а не да е само на АМ. Ако съм на кърма съм 100% за късното захранване.  Peace

# 1
  • Мнения: 27 524
АМ си е супер хранително и в него има всичко необходимо за бебетата!!! В пюренцата, които са с варени плодове и зеленчуци, няма нищо особено и чак толкова ценно.

Ако си решила иначе, най-добре е да започнеш с по малко оризова каша в млякото. Примерни схеми няма. Избираш дали да започнеш с плодово или зеленчуково. По-добре с второто, защото плодовите са по-сладички и после се мусят на зеленчуковите. На Хип има ранни моркови, има картоф, има и тиква. Избери си някое от тях. Започни на първото даване с 2-3 лъжички, като си ги отсипеш предварително от бурканчето. Него го прибери в хладилника. На другия ден пак така. Бурканчето след отварянето има трайност 48 часа в хладилника, т.е. стига ти за 3 давания, останалото го хвърли. Давай около седмица морковчета например. След това въведи по същия начин и останалите. От плодовете най-добре е да започнеш с ябълка, после може круша и банан. Стига толкова засега. Ако има нещо, питай и успех  Hug

# 2
  • Мнения: 733
Мерси Блонди  Hug, но преди или след АМ да давам и кога се замества цяло ядене с пюре вместо с АМ и по колко пъти на ден да вам пюре? Мале ужасен досадник съм ама като незнам  Embarassed

# 3
  • Мнения: 27 524
Преди АМ. Даваш го чисто, после си дохранваш колкото иска с АМ. Цяло ядене не може много бързо да заместиш, защото те не ги искат обикновено. С плодово пюре не може да заместваш ядене, те са за между яденетата. Не бързай да заместваш, дели едно бурканче на две и после си дохранвай с АМ. По един път на ден пюре.

Не си досадна изобщо, нали всички така сме питали  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 878
нашето педи каза да смесвам пюренцето с АМ ,защото Сашко получава раздразнения на стомахчето,но дори и така вече му слагам едно цяло пюре и останалият грамаж до необходимото му количество АМ .(125 пюре + 60 АМ) .Но човека вече не иска чисто АМ ,все трябва да му го овкусявам с нещо.Аз му слагам през хранене малко каша в млякото ....или бананова или оризова ( и двете по съвет на Блонди ) ,утре ше пасирам банан и в млякото с малко каша ...да видим какво ще стане.
Ако продължаваме така ,скоро и кюфтета ще иска  Crazy ...майтап де

# 5
  • Мнения: 2 885
нашето педи каза да смесвам пюренцето с АМ ,защото Сашко получава раздразнения на стомахчето,но дори и така вече му слагам едно цяло пюре и останалият грамаж до необходимото му количество АМ .(125 пюре + 60 АМ) .Но човека вече не иска чисто АМ ,все трябва да му го овкусявам с нещо.Аз му слагам през хранене малко каша в млякото ....или бананова или оризова ( и двете по съвет на Блонди ) ,утре ше пасирам банан и в млякото с малко каша ...да видим какво ще стане.
Ако продължаваме така ,скоро и кюфтета ще иска  Crazy ...майтап де

Не бих смесвала АМ с пюре именно заради опасността от отказ на АМ. На 8 месеца Стефан си пие мляко по около 500 мл дневно.
Даже не давам едно след друго. Изчаквам час - час и 1/2 и тогава давам мляко след като пюрето е обработено чат-пат от стомахчето му.

# 6
  • Мнения: 2 885
Захраних на 6 месеца с оризова каша, спазвайки чат-пат немската схема - зеленчуково, месно, плодово пюре през месец в тази последователност.


Това също не е лоша схема, макар на мен да не ми харесва.


# 7
  • Мнения: 87
Mомичета, вие направо ме шашнахте newsm78 Нашето педи не ни дава дори сокче да пием още, а тук чета за пюренца ooooh!! Направо незнам какво да правя Rolling Eyes Веднъж съм дала сок от морков миналата седмица и веднъж от ябълка! Забелязвам, че се мръщи на АМ, но не зная какво да правя! Когато отглеждах големите деца, всичко беше много различно! Посъветвайте ме, моля ви! Praynig

# 8
  • Мнения: 2 885
Mомичета, вие направо ме шашнахте newsm78 Нашето педи не ни дава дори сокче да пием още, а тук чета за пюренца ooooh!! Направо незнам какво да правя Rolling Eyes Веднъж съм дала сок от морков миналата седмица и веднъж от ябълка! Забелязвам, че се мръщи на АМ, но не зная какво да правя! Когато отглеждах големите деца, всичко беше много различно! Посъветвайте ме, моля ви! Praynig

Само мляко до 6-ти месец. Имате още 3 месеца, така че споко.  Peace

# 9
  • Мнения: 878
така е ,ама който е почнал е почнал ,няма връщане.Аз сега му дадох само пюре ,едно си го хапна с лъжичка 125гр ,банан и ябълка на Хип ...обаче му дадох да си дояде малко мляко и не иска маймуната ,затова му пасирах банан и му дадох 2-3 лъжички .....много ли е лошо?Така му остана това хранене само на пюре и съвсем малко банан.Сега пее в кошарката като оперен певец  Joy

# 10
  • Мнения: 10 513

Ако си решила иначе, най-добре е да започнеш с по малко оризова каша в млякото.
кашата се прави с вода или направо с АМ? СИгурно ми е тъп въпроса,но Алекс е на 6 хранения кърма и 1 ве4ерно АМ/от два дни/ и смятам да започвам да го захранвам. Така се мръщи на АМ, че направо страх ме хваща от захранването и от отлагането му за шестия месец. Не пиша в кърмаческия, защото не искам да си увеличавам кърмата-цедя се и му давам от шише, вече полудявам, имам чувството че само се цедя. Sad

# 11
  • Мнения: 733
Много благодаря  Hug. Другата седмица почваме пюренца и то зеленчукови пък то човечето само ще си покаже нататък  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Mомичета, вие направо ме шашнахте newsm78 Нашето педи не ни дава дори сокче да пием още, а тук чета за пюренца ooooh!! Направо незнам какво да правя Rolling Eyes Веднъж съм дала сок от морков миналата седмица и веднъж от ябълка! Забелязвам, че се мръщи на АМ, но не зная какво да правя! Когато отглеждах големите деца, всичко беше много различно! Посъветвайте ме, моля ви! Praynig

Слушай си педито.  По-добре ще е ако захраниш бебчето по-късно.
Тук почти всички се оплакват от педитата, че ги натискат да захранват рано. Твоето явно е по-в час. Брой се късметлийка Grinning

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И аз бих те посъветвала да си слушаш педиатъра. Изчакай поне да навършите 4 месеца и тогава пюрета.
Освен това има и вариант първо да се дава АМ, а след това пюрето. Прави се не за нахранване, а за да свикне бебока с консистенцията, вкуса и лъжичката  Mr. Green

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Когато отглеждах големите деца, всичко беше много различно!
Нали! И аз бях много шокирана от новата система  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт